1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Круг на знаење (Алфа)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Tanjus, 21 февруари 2013.

  1. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Иренче изгледa сaмo гo пoздрaвувa фризерскoтo студиo, не гo пoсетувa. :rofl:
     
    На Вереничка, elimkd и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Inaku, ne e tochno deka se popravi, ushte go chita zborot trener pogreshno, bash denes zabelezhav posleden pat. I pred nekolku izdanija tretata igra beshe posvetena na treneri, ednash kje go prochitashe pravilno, naredniot pat pak "trenjer". Izgleda svesna e deka greshi, ama taka go nauchila zborot i sega teshko i odi izgovorot. Nvm.
     
    Последна измена: 7 март 2016
  3. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Oвoј стaриoв Илијa мнoгу чуден чoвек е. |(
     
    На borjan4eto му/ѝ се допаѓа ова.
  4. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    20.950
    Пол:
    Женски
    Ептен ми оди на живци со тие рециталите, не го можам.:shake:
     
    На Mr. Right, BI-44 и borjan4eto им се допаѓа ова.
  5. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Ејј остај. Иренче не може еден асален муабет да направи со него. :x
     
    На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
  6. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    ^^ Зошто рецитирал цело време си викам, зарем толку не може да зборува и со него, нели прашања ова она! Денес почнаа муабет малку, срамежлив делува барем јас тој впечаток го добив, сигурно затоа, подобро да рецитира отколку да се срами човекот.

    Дали сте приметиле, инаку, дека Ирена со многу од натпреварувачите се знае и приватно, или од порано, и го потенцира тоа баш?
     
    На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Да. Во ред е тоа нели, сепак фер игра е. Еднаш како натпреварувач беше сопругот на Жаклина Мучева, онаа што ја заменуваше Искра на Збор по Збор ако некој гледал и со него како прв пат да се гледа. Тогаш не потенцираше што како. И да чудно е, зошто се едни исти фаци се вртат, а демек најгледан и најпопуларен квиз е. Мислам дека немаат многу пријавени, па ги викаат пак. :^)
     
  8. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    Ова повеќе ми наликува на Круг на незнаење...
    Јас да одев и да молчев само,поени ќе фатев...Има некои натпреварувачи шо за основни прашања,општа култура се ко цигла,тапа се...
    Само за Иренчево ми е малце така...еми како шо му е косата онака ко гнездо,да не залута некое врапче или штрк над неа мислејќи дека е седло?
    :?:
     
    На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Интересен ми е квизов. Ирена ми е супер како водителка. Се чудам како може натпреварувачите да не знаат одговор на најосновни прашања. Интересни ми се кога ќе речат - дојдовме да си го провериме знаењето. Кое знаење кога немаат појма од ништо.
     
    На simonna.a и Victorian им се допаѓа ова.
  10. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    ^знаењето на незнаењето!:!::lol:
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Dali dadoa objasnuvanje zoshto gi zamenija vtorata i chetvrtata igra? Kako od naopaku e cel kviz sega.
     
  12. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Дa, зaтoa штo мнoгу oд нaтпревaрувaчите не пoгoдувaa и гo трoшеa времетo зaлуднo и тaктизирaa зaтoa ги сменијa втoрaтa и четвртaтa игрa. Гледaчи им се јaвувaле и се бунеле, пa зaтoa ги сменијa.
     
    На BI-44 и sjdgo им се допаѓа ова.
  13. V.odolija

    V.odolija Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2014
    Пораки:
    1.173
    Допаѓања:
    20.843
    Го гледам квизот,интересен и единствен,со оглед на тоа што одамна немаме некои квизови веќе кај нас.Но на моменти ме нервира,на пример некои зборови кои никој жив не ги слушнал или премногу тупење со образложување на прашањата.
    Моментално овој Јордан Непобедливиот што се натпреварува, а бе само мене ме нервира таа појава ? Демек многу мирен и смирен,на мравка не гази, него никој не може да го победи,ама искрено страв ми е од волку смирени луѓе :)
     
    На Victorian, Viktorijaaa5, BI-44 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Испод мира триста вира :)
     
    На V.odolija му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Pochnav da menuvam mislenje deka Irenche e adekvatna voditelka za vakov kviz, shto e mnogu e mnogu. Ednash ginko biloba go prochita kako ginko bilboa, gi mesha Ukraina i Ungarija, za nea Art Garfunkel se preziva GRAfankel (facepalm) i ushte mnoogu drugi biseri na mudrosta. Pa mene shto sedam pred tv mi go odvlekuva vnimanieto so tie lapsuzi, mozham da zamislam kako im e na natprevaruvachite na lice mesto. Sekako, vrv na se e da diplomirash Makedonski jazik i knizhevnost a da izgovarash treNJer, kako da nemash fateno kniga vo zhivotot. Tolku li ne mozhat da najdat nekoj lik koj maksimalno koncentrirano kje gi chita prashanjata, dosta beshe zhiveenje na stara slava od pred 20 godini.
    Inaku za drugoto stojam deka kvizot e dobar, prashanjata se interesni i tochni se, ushte ne sum im zabelezhala nekoja greshka. Edinstveno me nervira koga vo tretata tema pod kategorija Sport kje izleze neshto kako jugoslovenski rakomet na primer. Aj, sleden pat chehoslovachki boks ako ne. Koj se zamaral so toa na vremeto, pa denes nekoj kje ti se zamara, choveche...
     
  16. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Pochnav da menuvam mislenje deka Irenche e adekvatna voditelka za vakov kviz, shto e mnogu e mnogu. Ednash ginko biloba go prochita kako ginko bilboa, gi mesha Ukraina i Ungarija, za nea Art Garfunkel e GRAfankel (facepalm) i ushte mnoogu drugi biseri na mudrosta. Pa mene shto sedam pred tv mi go odvlekuva vnimanieto so tie lapsuzi, mozham da zamislam kako im e na natprevaruvachite na lice mesto. Sekako, vrv na se e da diplomirash Makedonski jazik i knizhevnost a da izgovarash treNJer, kako da nemash fateno kniga vo zhivotot. Tolku li ne mozhat da najdat nekoj lik koj maksimalno koncentrirano kje gi chita prashanjata, dosta beshe zhiveenje na stara slava od pred 20 godini.
    Inaku za drugoto stojam deka kvizot e dobar, prashanjata se interesni i tochni se, ushte ne sum im zabelezhala nekoja greshka. Edinstveno me nervira koga vo tretata tema pod kategorija Sport kje izleze neshto kako jugoslovenski rakomet na primer. Aj, sleden pat chehoslovachki boks ako ne. Koj se zamaral so toa na vremeto, pa denes nekoj kje ti se zamara, choveche...
     
  17. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    20.950
    Пол:
    Женски
    Редовно го следам квизот само коа сум прва смена на училиште, има репризни изданија воопшто?
     
    На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    7.30 nautro.
     
    На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Pa i terminot im e za nikade. 16.30 e sredina na denot, koj ima obvrski, koj ne saka da sedi doma i da gleda televizija. Namesto da odi vo nekoj vecheren termin, kako 19.00 chasot, ili pak reprizite neka odat okolu polnokj.
     
    На Victorian и christinnn им се допаѓа ова.
  20. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Денеска во круг на знаење, Ирена: Да го поздравиме градоначалникот на Кривогаштани. :tmi:
     
    На smooch и sjdgo им се допаѓа ова.