1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крушево

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Zaljubena111, 31 мај 2011.

  1. fireeegirll123

    fireeegirll123 Нов член

    Се зачлени на:
    19 мај 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво :)
    Да прашам, контакт број од автобуската станица во Крушево дали има некој?
    конкретно ми треба превоз за Крушево-Прилеп
     
  2. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Во Хотел Скорпион дали бил некој и дали е задоволен?
     
  3. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.533
    Пол:
    Женски
    За цената што ја има за мене е сосема солиден хотел...
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.608
    Допаѓања:
    18.175
    Пол:
    Женски
    Препорачајте ми вила или хотелво Крушево.
     
  5. Marija_Magdalena

    Marija_Magdalena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2018
    Пораки:
    812
    Допаѓања:
    2.614
    Пол:
    Женски
    Здраво Феминки, споделете искуство како е за 2 Август? Има ли гужви, колку е далеку Македониумот? Коњаницата пристигна ли?
     
  6. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    8.607
    Пол:
    Женски
    Дали некој/а бил/а периодов? Ме интересира сместувањето и цените.
     
  7. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Јас бев пред една недела за викенд. Бевме сместени во Панорама, ради спа центарот највеќе. Плативме 140 евра, за една ноќ, четворица. Разгледај ја и Вила Јован, сум ноќевала и таму порано.
    Поефтино е од Скопје кога станува збор за кафе и јадење по локални ресторани, ама не е некоја драстична разлика. Инаку топло го препорачувам и ресторанот во склоп на самиот хотел, услугата е феноменална, јадењата фантастични.
     
    На TarantulaA, Feminka22 и eliesaab им се допаѓа ова.
  8. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    8.607
    Пол:
    Женски
    Баш ја разгледав Панорама, ми фаќа око. Туку, ми излегоа и Ла Кола. Да не имаш информација како е?
     
  9. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Јас сум била во Каса и во Вила Ла Кола. Две поголеми куќички се, блиску една до друга. Колку што се сеќавам имаше двокреветни и трикреветни соби. Јас кога бев на лето плаќавме по 600-700 денари од човек за ноќевање, кога бев на зима искрено не се сеќавам ама нешто блиску, малку поскапо можеби. Префини газди, чисто, средено, убав поглед. Многу сум задоволна јас и пак би отишла таму. :)

    А општо за цените низ Крушево, мене искрено ми беа драстично пониски, бар од Скопје. Јадевме, пиевме по кафани, кафичи, се надвор се храневме и не потрошивме многу.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.500
    Допаѓања:
    13.536
    Пол:
    Женски
    Дали сте биле во Крушево деновиве? Дали знаете како се цените за ноќевање? Има ли снег?
     
  11. $ophia

    $ophia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    676
    Пол:
    Женски
    Бил некој со автобус од Скопје до Крушево? Да ми каже цена и преку која агенција?
     
  12. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Има, Метро транс мислам. Никако не оди со нив. Никако. Подобро преку Прилеп со некој автобус или со кола. Цената за Метро транс е околу 500 денари во еден правец
     
  13. $ophia

    $ophia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    676
    Пол:
    Женски
    Зошто? Сум била до сега само со кола, па се интересирав за со автобус, но изгледа нема таква саглам опција
     
  14. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Затоа што комбето се распаѓа, дува од сите страни, врата од багажник се отвора, ќе ти испаднат куферите... хорор е ...
     
    На $ophia му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Гледам сте пишале за превозот до Крушево. Баш ми се одеше, одамна не сум била, гледам има некои новитети во градот, но автобус Скопје - Крушево воопшто нема. Значи Македонија наместо напред, оди назад. И сега знам, некој ќе рече, па добро денес сите одат со коли или преку Прилеп одат, ама па луѓе, си треба бре автобуски превоз и тоа редовен. Како ќе развиваме туризам и како тие луѓе таму ќе функционираат. Знам многу крушевчанки, така што не е ни чудо што се избега од таму, тоест секој кој можеше. Треба и кај нас редовни линии, макар минибуси, не мора автобуси, со возен ред истакнат на латиница на веб сајт, време на тргнување, стигнување, цена на билет. Таков имаат во Црна Гора и точен е возниот ред, и тоа е одлично за туристи. И џабе е се, и соби и вили и апартмани, кога на крајот местото е отсечено и многу луѓе се откажуваат од намерата да го посетат градот. Народот останува без пари вака или така. И таа карпата кај тунелот Скопје - Велес е ризик на патот, не преземаат мерки, ќе настрада некој, па после ќе се бара виновник. И одаман еднаш кога одевме за Крушево, комбето почна нешто чудно да мириса, да чади, па му сипуваа вода, ама среќа бевме на самата угорница пред Крушево, па можевме и пеш да продолжиме, ама тоа не е решение.
     
    На Alex.T му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Има автобус, барем така вика страната на автобуска. Еве провери овде.
    http://e-avtobuska.mk/PregledVozniRedovi.aspx
     
  17. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Прашав телефонски, нема. Не ажурираат ништо онлајн. Овој возен ред важеше по смртта на Тоше. Во време на пандемија си закажав сместување во Берово, одам на автобуска, барам билет и ми велат „аааххх, за Берово автобус нема“, ама велам „како онлајн стои дека има 5-6 пати на ден“, ми кажуваат дека тоа не е точно. И чаре, ми вели „сакаш билет до Виница или до Пехчево, па снаоѓај се“. Земав до Пехчево, и сфатив потоа дека пехчевски превозник ги вози и беровчани, тоест ги префрла во комбе. На автобуска немаат поим. Која е логиката да платам превоз до Виница, па да се снаоѓам? Како? Виница нема автобуска, застануваат кај маркет во градот. Лудило. Еве и за Берово вади 10 линии на ден, а се две натаму, една во 14.00 со Андон и потоа во 16.30 и тоа е се.
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Ненормална работа. Само кај нас е ова возможно. А секогаш мислев дека страницата им е упдејтирана. Ама ова е дефинитивно врв на глупоста. Ај до други градови да нема ама до главниот :x.Па како тие луѓе одат до клиника:worried:?
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.064
    Допаѓања:
    11.205
    Сироти. И јас се чудам. Да не си им во кожата. Порано Крушево имаше комбиња и до Битола, ама со тек на време им ги скинаа, оти се намалува и бројот на жители. Знам дека за некои посложени прегледи одеа во битолската, а не во прилепската болница. И за Охрид стои на листата еден куп линии, а всушност се 4-5, ајде нека се и 6 на ден, ама повеќе не се. После короната намалија и горе долу така остана.
     
  20. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Има ли во Крушево од каде да се изнајми ски опрема ?
     
    На h.ope му/ѝ се допаѓа ова.