1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крушковиден облик на тело

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SunnyGirl2, 26 март 2013.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  5.836
  Како да се прикрие тој облик на тело?
  Колковите?
   
 2. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  За да го минимизираш тој дел од телото, ќе носиш потемна облека, додека на горниот дел посветла. Плус, горниот дел можеш да го нагласиш со додатоци, со што ќе се „ублажи“ впечатливоста на широкиот долен дел на телото. :)
   
 3. InsidetheBworld

  InsidetheBworld Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2013
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  36
  Голема ташна велат дека визуелно го намалува задникот. Исто се што е со висок струк, пантолони, сукни визуелно издолжуваат