1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Крф Кавос-Грција

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Responsible, 29 јуни 2011.

  1. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    ајде да ми казете несто повеке за местово :) какви се цените за јадење во маркетите, каква е плазата...

    се двоумам повегу крф кавос и лефкада ;)
     
  2. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    Ако има некој што бил во крф - кавос нека кажи....јас имам слушнато дека има страшен ноќен живот и дека е за млади имало англичани било лудо до касните ноќни часеви а др нз ништо инаку јас ке одам на 15 овој месец па ке кажам како ке поминам ... поздрав
     
  3. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    зар никој не бил во крф - кавос :?: :tmi:
     
  4. mona-li

    mona-li Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    9
    а преку агенција ќе одиш? јас ги превртев сите агенции шо ги знам ама не најдов за кавос аранжмани..
     
  5. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    еве преку оваа агенција
    http://ekstrabus.com.mk/pdf/Kavos.pdf
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Општо за Крф, живо срање. Не е ни приближно убаво како Лефкада. На Крф му е големо само името ништо друго. Полно е со англичани кои се ден и нок пијани и :puke: по плажите. Има нокен живот но исто така тоа е и остров со најмногу инциденти. Подметнати пожари, и дилери на дрога на сите страни. Затоа и по агенцииве е многу ефтина понудата за Крф. Плажите се бројат на прсти кои се убави но за жал до нив се стигнува само со кола. Инаку плажите се со карпи и каменич. Јас лично, не сум била ама тој што ми раскажуваше, има одено, видено и не е воодушевен воопшто. Доколку се мислиш околу Лефкада и Кавос на Крф, првата опција без размислување. :)
     
  7. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    за лефкада незнам али ми имат казано дека било скоро исто со закинтос па што сака нека биди јас веке уплатив ќе видиме какви резултати ке има инаку фала за мислењето ми е од корист за да знам како и што ..... :*
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Лани на Кавос, барем во нашиот бус, беа сите до еден бели на враќање, со подочњаци до колена и бледи :D Поминавме околу 1 низ Кавос немаше жива душа ниту по плажи, ниту по базени, ниту на улица, ама битно имаше и амбуланта на секои 10 метри :D Сепак, диската беа побројни од амбулантите :)
     
  9. Mermaid

    Mermaid Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    295
    Кавос... еднаш и никoгаш повеќе!! Плажата е одвратна и преку ден празна , кафичите грди , навечер лудница со пијани англичани.Искрено ти препорачувам да не се залажуваш као демек party place и да си идеш на друго место во Крф или во Лефкада :)
     
  10. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    па од една страна и ми се допаѓа тоа што има многу забава навечер ... бидејќи и такво место баравме за забава.. но од друга страна па да бидат празни плажите па и тоа не е тоа фала на мислењето :*:*:*
     
  11. Shopaholic

    Shopaholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    43
    еве преку оваа агенција
    http://ekstrabus.com.mk/pdf/Kavos.pdf[/quote]

    Девојко ова е преефтино :D ...Ајде имај најубав помин па чекаме да ни пишеш за впечатоците ( и јас сакам да одам на крајот од август). Позз :)
     
  12. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    Девојко ова е преефтино :D ...Ајде имај најубав помин па чекаме да ни пишеш за впечатоците ( и јас сакам да одам на крајот од август). Позз :)[/quote]

    Знам дека е многу ефтино па зашто да не ја искористиме шансата се вракам и кажувам што и како :D :$
     
  13. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    На 28 јуни се вратив од Кавос и многу убаво си поминав. Бев преку истата агенција и бев сместена во Марилена 1.Плажата не е убава но на некои 15 мин возенје од Кавос има многу убави плажи, цените се ( храна од 2 евра па нагоре, пијачки од 3 евра нагоре,кафе од 1,50 евра па нагоре, коктелите се 5 евра)
    Ноќниот живот им е лудница ( секој си го прави тоа што сака ), и да доколку одите на кавос морате да одите и на booze cruise кое чини 44 евра :) :) :) Убав провод на сите што ке одите


    Поздрав
     
  14. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    мораитика ми е поубаво од кавос , сум била и таму и таму ...кавос е мнооогу гужвасто, хахах и има повеке бранови , дека отворено море
     
  15. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    а некој со кола да има одено, да ми кажи цена на траект ...фала
     
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Мислам дека беше 10 евра од човек, ама не ме фаќај за збор ;) Ако сте повеќе, лесно можете да скриете некој :D
     
  17. Faith

    Faith Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    6
    а кажи беше со твоја кола, или изнајмивте, зашто нели на плажите поинаку и не се стига. Јас не сум била досега, и сакам да одам.
    И, дали според вас од 1ви септември колку толку има развиен нокен живот или станува тапа? :))
     
  18. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    http://olimpija.com.mk/ponuda.php?p_id=183 Гледам ланската понуда пак ја имаат повеќето агенции низ МК.

    Бил е некој преку оваа понуда? :?:
     
  19. Kalia

    Kalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2012
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    26
    ^јас сум била во Марилена1, пристојно е сместувањето (не очекувај премногу),има супер базен и бар, а инаку ноќниот живот е најдобар. :) одморот во кавос ми бесе еден од поубавите :)
     
  20. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]