1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ксамил (Албанија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од T-At, 2 јули 2011.

  1. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Ајде стварно кажате некои поефтини цени за сместување во Ксамил?
     
  2. mimi-milica

    mimi-milica Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    sakam da odam vo ksamil -albanija preku grcija no mi rekoa deka na granicata nemozelo da pominime po kopno moralo da odime do krf a potoa vo ksamil.MOZE LI DA MI POMOGNE NEKOJ?
     
  3. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    Тој што ти кажал те излажал значи преку Грција се оди по копно само проблемот е што кога ќе поминеш граница и влезеш во Албанија патокази слабо да не речам нема ,па ќе морате цело време да прашувате :)
     
  4. zence

    zence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    181
    Te cekame so informacii od prva raka, kako e patot od kaj Igumenica li odevte, kako se cenite, guzva na plaza, imalo li mnogu komarci?
    Preporaka sto da si poneseme od tuka, sto nemoze da se najde tamu. ;)
     
  5. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Патот за Ксамил чини само преку Грција иначе сето е вртелешки. Ние сега бевме преку игуменица и појќе амин цените се исти како кај нас може и поефтини сместувањето е ефтино водата немам зборови , најубавото место досега ми е Ксамил 8) Пак ми се оди |( прекрасно е!!!
     
  6. kravata

    kravata Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    во ксамил бев минатата година, и да ви кажам убаво си поминав. ама ако сакате да одите со друштво сте одбрале погрешно место,затоа што нема кафичи и дискотеки.водата е многу бистра.
    поздрав до сите :D
     
  7. betelu

    betelu Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Ako sakate jas bi vi preporacala da se smestite vo saranda zasto e prekrasna jas idam 3 godini po red
    a ksamil plazi boli glava pa kako zakintos nesto ceni ke se smees kolku eftino za na more a sea kako da stignes do tamu e malku koplicirano preku grcka ti e da dobro so toa sto treba ubavo da go istrazis patot се иде преку игуменица а и преку јаниа но преку игуменица е подобро само сто насите мили комсии грци ја немаат оваа граница ваш обелезано па ке треба да прасувас а потоа до буртрини и имас кабел фериброд во нас превод или сплав кое 2 евра и после само по многу подобар пат до ксамил па до серанда ако сакате усте некоја информација посете
     
  8. ruzki748

    ruzki748 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Ve molam za pomos, znae li nekoj dali ima avtobuski prevoz do ksamil, imam smestuvanje a za prevoz nemozam da se snajdam, ili ako odi nekoj so kola da delime pat, nie sme dvajca (decko i devojka) i planirame da odime otprilika posle 23 ti avgust. Vo ocekuvanje na vasite odgovori odnapred Vi blagodaram
     
  9. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Имаш превоз, 60 евра е повратна карта за двајца, исто и јас и дечко ми годинава бевме, значи 120 евра превозот повратни карти за двајца.

    Агенцијата е Мередита, во Чаир/Чаирчанка.
    Ние сме презадоволни искрено, значи таму што и да имаш проблем имаат нивни човек во секое време можиш да му се јавиш, и за враќање може дури таму да му кажите два три дена пред да си одите ако сакате.
    Возат со многу удобни автобуси, Мерцедес нови, а после од Драч, ве зимаат со мини комбе форд галакси.
    Нема да зажалиш, оди во Мередита, и се ќе ти објаснат.
     
  10. kz1010

    kz1010 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Nie odime na 24 ili 25 ti pisam privatna poraka,ako si za kazi
     
  11. macenceee24

    macenceee24 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    7
    i nie planirame da odime 24- 25 isto ksamil, ke odime so kola a i nie sme dvajcata so deckomi , po se izgleda ke odime preku grcija, podobar bil od tamu patot, samo neznam dali na granica ke mi pravat problem, bidejki minatata godina koga odev za grcija mi dadoja eden dokument so pecat deka ja pominav grckata granica, no go izgubiv ... dali nekoj znae dali za toa pravat problem...
     
  12. ruzki748

    ruzki748 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Нема да ти прават проблеми, ке ти дадат нов лист. Поздравче
     
  13. macenceee24

    macenceee24 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    7
    ti blagodaram za informacijata ruzki748 ... pozdravce
     
  14. ruzki748

    ruzki748 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6

    Ako odite sami i sakate da delite pat i nie sme dvajca odime istiot termin pa ako sakate da iskontaktirame. Pozdravce
     
  15. inimini

    inimini Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    72
    Еве вака да ти кажам сега. јас оваа година бев во јули прво за документот на граница односно листот се зима без проблем ке го пополниш и толку. нема да ти направат никаков проблем. Кога ке влезете во Албанија пазете поубаво е да застанете некој и да прашате за патот до сплавот ние така стигнавме до сплавот пред нас идеше една кола од таму и ние по нив затоа што ако го згрешите патот идете накај Саранда и тоа е кружење. На сплавот кога ке стигнете ке ви побараат 2 евра ние му дадовме 1 и 30 центи и поминавме а на враќање 200 леќи. Кога ке стигнете во Ксамил побарајте смештај блиску до плажа. Во Ксамил имаат една единствена џамија и до неа има многу убави апартмани. цените се движат од 25 до 30 евра од ноќ. за цел апартман. многу им се чисти и убави. Нема НЕКОЈ ноќен живот али затоа блиску е саранда. Ако сакаш да видиш слики пиши ми како да те најдам на фацебоок и ке те побарам да видиш имам уште многу да видиш и да ти кажам.Пздравче.
     
  16. macenceee24

    macenceee24 Активен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    7
    ti blagodaram za informaciite inimini ... sega vo inbox ke ti pratam link kako da me najdesh na fb da iskontaktirame i da vidam nekoi od preubavite fotografii koi ne sumljam deka se prekrasni Pozdravce
     
  17. Bambicka

    Bambicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пред се да ве поздравам :) Специјално се регистрирав за да ми помогнете, не можам да најдам превоз до Ксамил за период од 7ми или 8ми септември до 15ти :( Ако знае некој нешто нека ми напише , инаку ние сме тројца :) Фала однапред 8) Btw со кола не се исплати зошто зелениот картон е 5.600 ден. и трае само до датумот на регистрација :(
     
  18. whitepearl

    whitepearl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    38
    Е лошо ако ти заврсува регистрацијата сега,инаку не е баш блиску Саранда,ако не си со кола си го јадел.Плажите се топ,али како во Охрид да си,пешкир до пешкир,а во плиткото од деца не се поминува.Јас се вратив нешто пред недела,бев во Саранда,секако и до Ксамил,ма да за разлика од лани овој пат еднаш поради гужвата,како и да е топ е!
     
  19. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Една моја школска другарка беше Ксамил на одмор,летово.
    И преубаво си поминала.Плажата била прекрасна,водата исто. Да незнаеш дали си во Албанија,или пак на Хаваите.Вака ми кажа. :lol:
    А и од тоа што сум гледала на слики,јас сум задоволна.Во идинина би сакала да појдам. :lol:
     
  20. Peperutche7

    Peperutche7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    23
    Има некој нови информации за Ксамил ? :)