1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ксенија Пајчин

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од anastasija19, 18 март 2010.

 1. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  колку ги слушавте нејзините песни колку ја сакавте и колку е таа позната според вас?
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  ne e mozebi premnogu poznata kaj nas, niti imala nekoi pesni posebni, no mi bese najubava i najzdogna,sarmantna devojka od srbija,pa i posiroko.poveketo ni do kolena ne i se
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Па баш и не ја обожавав и не ја слушав, ама знам песна или две. Колку беше позната... незнам тоа. Во кругот на луѓе кај што се движам воопшто не беше позната.
   
 4. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  Па не дека ја обожавав многу ама знам една- две нејзини песни и еднаш настапуваше во една дискотека па бев таму, а инаку многу атрактивна беше девојката :)
   
 5. stefan4e

  stefan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  2
  ne ja slusav mnogu no i znam dve pesni vestica i ja bi svakidan navistina se kul i mi e zal navistina ja sakav no veke ja nema NEKA POCIiVA VO MIR :| :| :|
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.066
  Допаѓања:
  32.925
  Пол:
  Женски
  Не ги слушав нејзините песни. Знам само една нејзина песна - Ја би сваки дан. Ми беше најубава од сите српски пејачки.
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.259
  Јас и ги знам пица и ја би сваки дан,ја имам видено во живо во Охрид по охридските плажи лани летото.Ногата нејзина беше до мојот врат,риба и пол,оклештена,позитивна,гласна,прекрасна.Опасна женска,сакам такви атрактивни,шарманти и силни девојки...навистина ми падна жал кога слушнав и не ми се веруваше.
  Во принцип не сум почитувач на тие естрадни уметници ако можат така да се наречат и не им ја пратам кариерата,рака на срце кој како сака нека ме сфати,одвратен ми е тој жанр на музика,но девојката се гледаше дека и сама знае дека е падната од Марс по тема пеење,а и знаеше дека супер може да заработи со промоција на нејзината навистина супер појава,а се знае во Србија само турбо-фолк проаѓа,сигурно немаше со опера да се пробие,а за талентот за играње е друга приказна,по телото кое што го држеше можеше да се процени...Ксенија се гледаше дека знае дека е смешен тој концепт на турбофолкот,а тоа се забележуваше по текстот на песните и нејзиниот пристап кон истите,ама со таков изглед и позитивна енергија,песните мање битно.Шоувомен,ретко се дешава од жена такво нешто да излезе...
  Затоа мене од мала мајка ми ми викаше пази со кого си...имав еден лудак кој се опседна и ми вртеше по 5935395835938 пати на ден,не му кажав каде живеам,сам ме пронајде и ми дојде на врата во 4 сабајле...ум во глава!
  Жалосно,за кој и да е навистина жалосно,никој не заслужува некој друг да му пресуди.
   
  На bestrasnost123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  јас не ја слушав воопшто но сега веке дознавам дека била доста позната по србија :D :D
   
 9. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Не ја слушав само и знам 2-3 песни,не ја сакав нешто посебно а немав ни против,баш беше отворена и откачена и стварно ептен згодна,не обичам многу таква музика :) ,мислам дека кај нас беше позната онака во Србија повеќе,али жално што и се случи тоа,бар да превземела нешто околу него да се спаси,нека почива во мир кутрата :worried:hock: :?
   
 10. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Јас знаев само една нејзина песна ( „Дечко ми је уморан“ ) и песната ми беше врв. :D Ја знаев и онака како појава, навистина многу убава девојка. Зрачеше со позитивна енергија. Штета голема... :|
   
 11. sweety.86

  sweety.86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  21
  R.I.P Ksenija :(
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  8.245
  Пол:
  Женски
  Па не ја слушав баш,онака знаев неколку нејзини песни и не ми беа ништо посебно.Но,жал ми е најпрвин како за човек,потоа за нејзината младост и после како естраден уметник,а посебно со оглед на начинот и причините поради кои прерано го напушти овој свет.Од она што имав да го видам и слушнам од интервјуа со нејзе ми остави впечаток на позитивна,темпераментна,динамична и храбра личност.Навистина штета!
  R.I.P. Ксенија
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.418
  Пол:
  Женски
  Navistina mi e zal za Ksenija. Taa ne zasluzuvase da zavrsi nejziniot zivot prerano i na vakov nacin :( R.I.P
   
 14. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Не ми беше баш омилена ама незнаете колку ми е жал, вчера ептен се растажив кога слушнав во каква состојба е мајка и, страшно :(
   
 15. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  обично кога веќе го нема човекот сваќаш колку вредел еве јас воопшто не ја слушав а сега кога умре ја слушам по српскиве програми навистина згодна девојка трагедија голема
   
 16. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Значи кај нас и гомно да дојде од Хрватска и Србија ќе биде звезда најискрено?Дали дека така сме воспитувани или што е проблемот?Ксенија Пајчин на музички план беше едно чисто промашување.Девојката немаше ама баш никаква врска од пеење,а песните и беа еден огромен ужас.Едино што стварно имаше добра нога и тело и беше убиствено згодна.Али балканци покажи им цицка и газ и тогаш си славен другото ништо не е битно освен цицка и газ.Истите финти успеаа кај Сека,Дара Бубамара и еден куп кафански пејачки(под наводници) од Србија,Босна,Бугарија,Косово,Македонија коишто направија огромно богатство баш на тој балкански менталитет и разголување.Секоја им чест .Се снашле,погодиле у прав момент .Трудот у никој случај неможеш да им го оспориш.И на крај ова ми е најпатетично кога викаат после нејзината смрт колку таа била добра,хуманитарна,мила личност којашто секогаш правела добро.Од кај знаат таа каква била и што правела?Можеби била некоја одвратна,ганда на збор ,карактер и слично.И што добивам или губам јас со смрта на Ксенија Пајчин па да викам жалосно е да се изгуби таква личност?Буквално ништо.Трули капитализам мајкоооооооооооо............
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.259
  Маче,многу се напнуваш бе...треба да те провозам до Водно и назад...олабави се...
  Тука се збори за девојка која била убиена,не се коментира за Карусо - Лучиа Далла или Кармина Бурана или шо и да ти оговара.
  Еве јас ти ја посветувам од Коен Еврибади ноус онака од срце...
  Човек да не може да умре на раат денес...суров и трул капитализам више кога го спомнавме,од толку квалитет со гаранција што баравте ете ти го на!
  Далеку од тоа дека сум ја слушала или пак познавала,ама грда е сликата дека може да те снема заради нечии ниски страсти и љубомора.
   
 18. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Само ако гарантираш дека жив и здрав ќе ме вратиш дома :up: .
  Секојдневно се убиваат,тепаат девојки од љубомора и слично па никој не ги жали освен нивните блиски ;) .Што е посебна Ксенија од тие девојки?
  И кога веќе сакаш од срце да ми посветиш од Коен посвети ми ја оваа
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WIF4_Sm-rgQ&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WIF4_Sm-rgQ&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.770
  Допаѓања:
  151.259
  Не бе срцко,еве ти од мене...
  http://www.youtube.com/watch?v=q63plx5NClI
  Јас поише љубам ова...
  Точно,секој ден се случува,но не можеме да слушнеме за истите,ова е извикано,слушнато...без разлика кој е во прашање треба да се изрази почит,мене бар така ме учеле од дома како мала...секој достоинствено заслужува да биде испратен,а башка што од ова може уште еднаш да се повтори лекцијата за лековерните и површни луѓе од една страна и болните умови од една страна за да не се забораваме во улулканото и удобно (помалце или повеќе) секојдневие...
  Нејќум хејтери и точка.Парадоксално...
   
 20. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Ако ова хејтер се однесуваше на мене воопшто не сум хејтер туку сум противник на корпорациската телевизиска пропаганда и секојдневие коешто упорно ни го наметнуваат на нас обичните смртници.И како обичај сите ние знаеме како Ксенија живеела,со кого спиела,со кого се дружела,дали била кучка или не,дали носела танги или боксерици и друго намерно или ненамерно слушнато од некоја позадисценска или експлузивна емисија.Нели е тоа лицемерно да судиш за некој кој воопшто не го познаваш.Истото го направија и со Тоше од којшто направија кич наместо легенда и достоен уметник.За тоа си во право дека на секој човек треба да му се оддаде почит АЛИ НЕ ПО СЕКОЈА ЦЕНА ;) .Уште важи понудата за Водно?
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/7pA5UhNaYw0&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/7pA5UhNaYw0&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]