1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ксенија Пајчин

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од anastasija19, 18 март 2010.

  1. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    па ксенија не е мој тип па затоа и не сум знајала дека е популарна во србија а тоа е точно за разголувањето впрочем денеска и поретко некоја пејачка со добар глас и скромен фустан да излезе на сцена,земи ја пример елена ристевска кога беше на м2 беше милно девојче со репченце а сега???
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.514
    Коен е фантастичен,а со тебе до крајот на светот мил.
     
  3. Boyfromtown

    Boyfromtown Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    411
    Допаѓања:
    100
    Уште кога си го гледал у живо во Белград :up: УФФФ немам толку пари за до крајот на светот
     
  4. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Беше позната и многу убава девојка.Контроверзна,а сепак привлечна на јавноста.Многу се изненадив кога слушнав за смртта нејзина.Ептен жалничко.Нека почива во мир и вечна и слава :(
     
  5. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Девојкава нека почива во мир.

    Таа беше само јако згодна девојка која со своето тело ги освои сите. Не знам зошто ја сметаат пејачка со одлична слава и глас! Да не претеруваме! Таа само беше доволно снаодлива да заработува пари!
    И најглупо ми е то шо темата се отвори за неа кога почина... ако ви беше толку доообра, зошто предходно не сте го направиле тоа?

    Каснам со коментаров, ама видов дека на листава за активни мислење беше прва!
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Ни ја слушав, ни ја сакав, ниту пак ја знаев. Нека почива во мир и не мислам ништо лошо, но има многу луѓе кои навистина постигнале успех на музичко поле и правеле вистинска уметност, мислам дека не заслужува тема.
     
  7. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    ubava i atraktivna devojka,pozitivna i realna..sea dali imala glas ili nemala ne e ni bitno,i bez toa pola i poveke od estradata nemaat dobar glas,ali zatoa imaat stas ili bogat sponzor ;) nejze ja bivase za biznis i praenje pari vo sekoj slucaj...steta sto zamina tolku mlada i na toj nacin.takvo nesto e zalosno za sekogo,bez razlika dali e poznat ili ne..i slavnite licnosti,i pokraj slavata,parite i telohranitelite,sepak se obicni smrtnici kako nas,patat od istite kompleksi,od istie bolesti i umiraat.
    neka pociva vo mir.
     
  8. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Многу жалосно за тоа што се случи.. :( Таква- здрава ,права, згодна, полна со живот девојка, да заврши вака..Јас сеуште слушам дел од нејзините песни...Ептен ми е жал за неа ;( Е, сега незнам колку се точни тврдењата дека на двајцата им било пронајдено кокаин во крвта :^) ЕЕЕЕ тоа незнам....И не е битно, Ксенија и Филип веќе не се живи ;(
    Иначе лани летото во Црна Гора ја видов во еден клуб, беше со две другарки и двајца обезбедување...ДЕвојката имаше топ изглед...Полна со живот, енергична , темпераментна....Жалосно :(
     
  9. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Jас ја слушам и омилена песна ми е Дечко ми је уморан ахаах :D
     
  10. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Нека почива во мир :worried:
    а тој бој итн како беше,нека има бар почит спрема мртвите :!: ако нема кон ништо друго?кое размислување :puke:

    Инаку Ксенија не ја слушав многу ,не се мој тип нејзините песни,ама беше згодна и преубава :) никој не заслужува да му се пресуди,што и да правела- и дали правела,секогаш постојат други начини...бар и он си пресуди психопат еден :devil:
     
  11. Blabla16

    Blabla16 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Не сум ја слушала, бар кај нас во Македонија не беше популарна, но секако она што и се случи - не го посакувам на никого.
     
  12. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    исто и јас :)
    не сум ја слушала ниту пак сум знаела некоја песна онака да ми се мота по глава да си ја потпевнувам,што и да се каже не би требало :) ајде не коментирам, нека си почива во мир
     
  13. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Ја знаев. Интересна појава на личност. Не ја слушав, но знаев неколку песни од неа (на насловите и не ќе да се сетам). Кога слушнав за нејзиното убиство, се растреперив како што би го направила тоа за било кој (ме потресуваат такви случки; кратко ми трае за непознати, но знае да ме симне на земја :( ). Во секој случај, тажно.

    После некое време слушнав дека во крвта и' било пронајдено дрога (според тоа, самата си го пресудила животот, порано или подоцна; но, според други извори, се борела до крај и не сакам ни да замислам како и' било во тие моменти, пу, пу, пу. :|). Како и да е, еден ден поминав во жалење и мисли за настанов. :$ Пак ќе кажам,
    без разлика на се', не е во ред да се посегнува по туѓ живот.
     
  14. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ја би сваки дан, сваки дан, дечко ми е уморан :lol: :rofl: :dance:
    РИП Ксенија Пајчин :|
     
  15. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Ми се свиѓаше онаа песна:
    Ко још може нама да одоли,
    ко још може с нама да се бори
    ти за то ниси био спреман...
     
  16. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    ништо повеќе од една обична српска певаљка. држи нога и тело, и секако жал ми е за неа нека почива во мир како и да е :(
     
  17. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    И ги знаев песните онака, беа интересни, а ми беше појава сама за себе, згодна, висока и силна женска... Мене ми беше премногу симпатична...
    И ги гледав интервјуата на телевизии, гостувањата по емисии, и имаше супер карактер..
    Не сум од тие што почнаа да ја слушаат откако и’ се случи трагедијата.. :worried:
    Никој не треба да заврши на таков начин како неа, никој не заслужува... :(
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Божееее, и за оваа имало тема, а вие за мене уште не сте отвориле? :o Срам да ви е!
     
    На bliznacka, BlackSwan5 и UbavkaBube им се допаѓа ова.