1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кугар Таун (Cougar Town)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Vikica.cuci, 29 јули 2013.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  Мислам дека серијава заслужува тема.
  [​IMG]

  Според мене предобра серија, премногу интересна и смешна.
  Сите ликови ми се приказна за себе. Сите ги обожавам, а најмногу Ели и Џулс. Прејака ми е серијава.
  Инаку станува збор за комедија во која главни ликови се: Џулс, Ели, Енди, Лори, Грејсон, Боби и Травис кои уште се нарекуваат и ''уличната банда'' . Има премногу интересни моменти, дијалози, случки.
  Дефинитивно вреди да се гледа серијава. Досега има излезено 4 сезони, а петата се очекува наесен.
  Дали некоја од вас ја гледа или ја има гледано серијава? Што мислите за неа?
  Јас моментално ја завршувам трета сезона и ви ја препорачувам серијава.
   
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.907
  Кугар Таун(Cougar Town)

  Мене Ели почна да ме нервира, се едно исто. Др. сите се кул, а Грејсон е доста згоден :)
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Кугар Таун(Cougar Town)

  Јас ја имам изгледано само првата сезона цела, втората стигнав до пола и ја оставив, некако не беше за мене.
  Јас сум sucker за хумористични серии, ама оваа ми беше некако не доволна, барем тогаш.
  Штом сум ја почнала ќе ја догледам кат-тат, не остаам серија што сум ја загледала со сезони, така и оваа.
  Според мене има доста посолидни комедии, што не се исфорсирани.
  Ликчињата сами по себе се океј сите, од лудата вработена Лори, до комшиката со мажот(кој ми е очаен папучар но нема врска) и синот ми е океј лик, можда бившиот маж не им требал во приказнава но како ликови се океј. Настаните се некогаш малку досадни, барем мене брзо ми здосадија.
  Се на се, просечна комедија.
   
  На SimonLimon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Кугар Таун(Cougar Town)

  Линкче од серијава каде што можам да ја гледам онлајн?
  Мерси. :)
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Кугар Таун(Cougar Town)

  Прва сезона цела ја има на јутуб.
  http://www.youtube.com/watch?v=oDeZH_l752c


  Од страна ги има одма следната, 2, 3, 4 eпизода итн...
  Втора сезона мислам дека ја нема на јутуб, барем јас тогаш не ја најдов.
   
  На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  3.227
  Пол:
  Женски
  Кугар Таун(Cougar Town)

  Супер е серијава! Хумор на едно сосема ново ниво со луди и откачени ликови.