1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Куку Леле

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од blueeparadise, 16 јануари 2011.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  6.268
  Незнам сега колку ги знаете дечкиве, ама јас многу ги сакам. Т.е пред неколку месеци, многу ги слушав, откачив по нив. Леле, тој Панки луд е, мајке ми. Многу добри песни имаат и баш добар бенд беа, незнам зашто се разделија. А и Панки го знам, не лично ама живее тука кај мене, во околинава, па го гледам почесто. Еве неколку песни што ми се свиѓаат од нив..


  http://www.youtube.com/watch?v=sj2N7yXLaKQ

  http://www.youtube.com/watch?v=QLv8GHXD ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=eXimf3v5 ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=md2kx5at ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=-mhJmtzk ... re=related


  и уште неколку.. :)
   
 2. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Детството го поминав со нив. Закон се. Интересни песнички, со текстови што брзо се памтат. :clap:
   
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 4. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.519
  Допаѓања:
  2.423
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  А знаете ли кој и ја напишал Кучка Неверна? -Венко Андоновски 8)
   
 7. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
 8. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  Ги слушав како мала, сега веќе ми избледеа, а и се изгубија :)
   
 9. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Куку леле ме враќаат кога бев дете и додуша до некаде ме асоцираат на Џемо Биљбиљ. :D
  Ми беа огромен хит кога рипав по дома ко улава. Имаат одлични песни, како и многу постари македонско изведувачи. Штета што поновите генерации се палат на Елвир и Џеј Џеј, а она старото и повредното го мислат за смешно.
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Спотот за „Ти немаш поима" е уникат бре! Во кујна, со сецкањето на кромид, теее не се заборава тоа. :rofl: Во секој случај поим за моето детство заедно со Магија и Нокаут. Омилена ми е сепак:

  http://www.youtube.com/watch?v=yUWAcCUUe3A
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Феноменална група,одлични песни.
  А како мала по дома нон стоп сум трчкарала и сум пеела песни од нив.
  Не ми текнува како се викаше песната,ама најомилен спот ми беше тој на брод што се. :party:
   
 12. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.967
  Допаѓања:
  9.980
  Пол:
  Женски
  Супер беа како Куку Леле,а и кога Роберт беше во Ластовица заедно со Владо Јаневски многу убави песни имаа :D Интересни ми беа Стамбол со се Бардовци,Блесава си или не,Ти немаш појма,Постела од рози,Ме канат на свадба,Се е против нас...

  Хахахах а спотовите лудници :D :D
  http://www.youtube.com/watch?v=o8vrSmoFyqw
  http://www.youtube.com/watch?v=u1gwjtup ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=QLv8GHXD ... re=related
   
 13. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Јас па ич не ги сакам...отсекогаш ми биле антипатични :^)
   
 14. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
 15. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  * Постела од рози
  * Прегрни ме
  - најубави♥
   
 16. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 17. DragonLady

  DragonLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  23
  Можеби едни од најдобрите македонски бендови.
   
 18. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.997
  Куку Леле е една од моите најомилени домашни групи . Се сеќавам пред неколку години татко ми купи весник и во него имаше ЦД од нив , Најдобрите хитови на Куку Леле - така некако беше . Тогаш почнав да ги слушам и мн ми се допаднаа , речиси сите песни ми се убави и баш би сакала да чујам нешто ново и добро од нив . Еве ја и мојата омилена песна од нив
  http://www.youtube.com/watch?v=TRBxJpNj1UI
   
 19. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не верувам да постои некој во оваа држава кој не ги познава.
  Какви песни! Мајсторија!
  Спотовите си парираат со оние на Ластовица. :D

  Ова лето на одмор не прекинавме да ги слушаме.
  И после пиење идело само со српска музика. Пф. :emo:
   
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Една од најдобрите групи во државава,колку мајсторски песни и спотови имаат секоја им чест!
  Мајсторија,па и текстотвите им се :x :x
  http://www.youtube.com/watch?v=q3yVXa4s ... re=related

  Оваа ми беше хит,со тато кога бев помала,нон стоп си е пеевме,бидејќи тато на времето многу го сакал бендов. :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=Mi6ROpKg19I
  ме потсеќа на дел од книгата Вештица од Венко Андоновски :?: :lol: