1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Културен престој во странство

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 5 јануари 2016.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.360
  Допаѓања:
  10.440
  Дали сте биле на културен престој во странство, колку траел и каков е начинот на аплицирање, дали е тешко да одобрат, треба ли проект да се приложи?Мислев за оваа варијанта, ама треба да се има и бекграунд за да некого пратат на културен престој во странство. Ако некој има информации или бил нека пише.