1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Купатила и елементи

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 6 октомври 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 2381.jpg
   2381.jpg
   Големина на фајлот:
   86,8 KB
   Прегледи:
   1.427
  • avon-white-high-gloss-bathroom.jpg
   avon-white-high-gloss-bathroom.jpg
   Големина на фајлот:
   125,3 KB
   Прегледи:
   1.427
  • ATLANTA.jpg
   ATLANTA.jpg
   Големина на фајлот:
   26,7 KB
   Прегледи:
   1.424
  • ARGENTO.jpg
   ARGENTO.jpg
   Големина на фајлот:
   29,5 KB
   Прегледи:
   1.421
  На midnight.flower му/ѝ се допаѓа ова.
 2. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.646
  Пол:
  Женски
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Освен сликите, кажете како сте задоволни од овие плакарчиња што сте ги постирале - дали се лупи медијапанот после некое време, дали мислите дека е попрактично да се стави пластично висечко орманче или пак од медијапан, како се грижите за нив, како ги сместувате сите работи ако имате мали купатила итн...

  Колку сте задоволни од овие полици?
  [​IMG]
  Дали сметате дека се ризични, во смисла да се лизнете и да паднете врз нив, или сепак сметате дека се безбедни?

  Да резимирам- ме интересира вашето искуство со елементите во вашето купатило- какви се, дали сте се зезнале при нивниот избор и што би смениле доколку би го реновирале вашето купатило во иднина, што ви било грешка во првичниот избор?
   
  На irena.1 и midnight.flower им се допаѓа ова.
 5. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
 6. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  .
   

  Прикачени фајлови:

 7. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  .
   

  Прикачени фајлови:

 8. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Извинете феминки ама која е поентата на сликите????? дајте некој предлог што е изведлив за наше поднебје, а не свемирски слики!!!!!! дајте искуства , какви плочки какви елементи , избор на бои а не СЛИКИ
   
  На kelebeim***, MilaP, Saricko и 3 други им се допаѓа ова.
 9. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  17.255
  Допаѓања:
  94.294
  Пол:
  Женски
  Рајна војвода, доколку те интересира за ентериерно уредување слободно прашај си во темата за помош од архитектки, да не трупаме на повеќе теми одговори таму одговараме за се, јас за Ентериер и колешка ми Басс за Архитектура. Доколку те интересираат одредени елементи слободно прашај си, материјали и слично ;)
  А јас да прашам, некој да не видел некаде ВЦ Шоља плава, купатилото во новиов ми дом е плаво, и сега треба да се замени со нова шољата па викам да најдеме иста боја. Ако видел некој нека каже да ни ја олесни маката :D
   
 10. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.627
  Допаѓања:
  121.368
  Ние моментално го уредуваме купатилото.
  Отпрвин сакавме црвено црно да ни биде,ама кога тргнавме по плочки,едноставно не знаевме што да избереме од толку преубав избор :) Одма се размисливме за првичната комбинација,а и продавачката не разубеди дека од лани оваа комбинација не во мода (не оти ни значеше нешто модата :D )и не е веќе интересна,па се решивме за нешто класика.Земавме светло сини со темно сини комбинација,и 2,3 ептен големи украсни плочки со шари.Нешто во вид на мозаик доаѓаат.Купивме се,шоља,туш кабина,бојлер,шкафче е сега ни фали уште огледало,пошто маж ми не сака класично со шкафчиња туку само огледало,поелегантно изгледало :^)
  Инаку ептен сличен стил ни се плочките :
  [​IMG]
   
 11. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Ова е баш убаво :) и изводливо.
   

  Прикачени фајлови:

 12. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Јас сакам помали и практично уредени бањи.
  Не ми се допаѓаат овие пространи бањи во кои кадата е на средина, а околу неа можеш балет да играш.
  Сакам да е цакум пакум стокмено - ем поефтино ќе излезе, ем полесно ќе биде за чистење.

  Гледам sesilija прашала за елементите во купатилото - ние дома во бањата имаме еден поголем бел шкаф (висина 2m, широчина 1m, длабочина околу пола метро). Освен него, врз пералната имаме ставено такви ќош-полици, а огледалото врз мијалникот има три шкафчиња.

  Е сега, поголемиот шкаф е купен пред 20 и кусур години и досега само еднаш го средувавме, минатото лето. Не знам што точно материјал е, ама цврст е, не е излупен, само што од задната страна имаше фатено влага, па го извадивме и целосно го средивме. Многу е практичен затоа што е доволно голем за да собере се - почнувајќи од средства за чистење, прашоци, омекнувачи, резервни шампони, пасти за заби, течни сапуни, влошки, тоалетна хартија и мал милион други работи. Се си е убаво подредено на неколку полици и не мора секој што ќе ми дојде на гости да гледа какви влошки користам.
  Шкафот е лесен за одржување, може да се пребришува секојдневно со крпа и ништо да не му биде. Е сега, овие денешниве елементи од што материјали ги прават, стварно не знам и не знам колку се издржливи на влага и пареа.
  Полиците се исто така практични за оние секојдневно употребливи работи како четки за заби, креми и лосиони за лице, течност за леќи, лак, пена за коса и сл. Ние имаме пластични, сакавме стаклени, ама се предомисливме. Сега планираме и кај кадата да ставиме такви ќош-полици (за шампони, регенератори, маски) и сигурно нема да бидат стаклени од безбедносни причини :)
   
  На irena.1 и midnight.flower им се допаѓа ова.
 13. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
 14. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.356
  Допаѓања:
  5.833
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 44.png
   44.png
   Големина на фајлот:
   152,5 KB
   Прегледи:
   762
  • mesto za peralna i prozor na dr mesto pomal.png
   mesto za peralna i prozor na dr mesto pomal.png
   Големина на фајлот:
   360,5 KB
   Прегледи:
   764
  • 66.png
   66.png
   Големина на фајлот:
   347,3 KB
   Прегледи:
   764
  • + peralna.png
   + peralna.png
   Големина на фајлот:
   197,4 KB
   Прегледи:
   764
  • 77.png
   77.png
   Големина на фајлот:
   319,5 KB
   Прегледи:
   765
 15. midnight.flower

  midnight.flower Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.050
  Ги гледам сликиве и се мислам: Колку пати неделно ви доаѓа Хуанита да чисти? :?:

  Знам, знам дека не се тоа слики од вашите бањи, ама како што рекоа sesilija и rajna-vojvoda, која е целта на сликите без притоа да се раскаже некое искуство со одредени елементи и материјали?
   
  На feminium и irena.1 им се допаѓа ова.
 16. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  21.331
  Пол:
  Женски
  Целосно се согласувам со тебе.
  А како што се спремам да бидам тазе домаќинка, некако најтешко ми се чини чистење на бања. Па некако немам желба за гооолема :rofl:
  Инаку искусни домаќинки ме советуваа да не бирам темни плочки се познавало секоја капка на нив и потешко се чистеле. Па ние се одлучивме и двете купатила да бидат во светли, бели со по еден ред на секој ѕид црни.
  Од друга страна при пазарење на стан или градење на куќа, затоа што секое квадратче и те како кошта, се оди на варијанта што попрактична бања. Така да овие големиве бањи со када во средина ми се само за во списание.
  Многу би сакала и некое шкафче бар во големата бања, ама моментално не ни е предвидено, можеби понатаму.
   
 17. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 18. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  .
   

  Прикачени фајлови:

 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 20. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.358
  Допаѓања:
  21.331
  Пол:
  Женски
  Знаете ли која цена се движат ваквите мијалници, одприлика, без разлика на која марка е
   

  Прикачени фајлови: