1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Купатила и елементи

Дискусија во 'Дом' започната од Snow-Queen, 6 октомври 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

    • 2381.jpg
      2381.jpg
      Големина на фајлот:
      86,8 KB
      Прегледи:
      1.427
    • avon-white-high-gloss-bathroom.jpg
      avon-white-high-gloss-bathroom.jpg
      Големина на фајлот:
      125,3 KB
      Прегледи:
      1.427
    • ATLANTA.jpg
      ATLANTA.jpg
      Големина на фајлот:
      26,7 KB
      Прегледи:
      1.424
    • ARGENTO.jpg
      ARGENTO.jpg
      Големина на фајлот:
      29,5 KB
      Прегледи:
      1.421
    На midnight.flower му/ѝ се допаѓа ова.
  2. elcezelce

    elcezelce Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    3.116
    Допаѓања:
    20.936
    Пол:
    Женски
    :)
     

    Прикачени фајлови:

  3. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Освен сликите, кажете како сте задоволни од овие плакарчиња што сте ги постирале - дали се лупи медијапанот после некое време, дали мислите дека е попрактично да се стави пластично висечко орманче или пак од медијапан, како се грижите за нив, како ги сместувате сите работи ако имате мали купатила итн...

    Колку сте задоволни од овие полици?
    [​IMG]
    Дали сметате дека се ризични, во смисла да се лизнете и да паднете врз нив, или сепак сметате дека се безбедни?

    Да резимирам- ме интересира вашето искуство со елементите во вашето купатило- какви се, дали сте се зезнале при нивниот избор и што би смениле доколку би го реновирале вашето купатило во иднина, што ви било грешка во првичниот избор?
     
    На irena.1 и midnight.flower им се допаѓа ова.
  5. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
  6. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    .
     

    Прикачени фајлови:

  7. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    .
     

    Прикачени фајлови:

  8. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    Извинете феминки ама која е поентата на сликите????? дајте некој предлог што е изведлив за наше поднебје, а не свемирски слики!!!!!! дајте искуства , какви плочки какви елементи , избор на бои а не СЛИКИ
     
    На kelebeim***, MilaP, Saricko и 3 други им се допаѓа ова.
  9. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.644
    Допаѓања:
    95.695
    Пол:
    Женски
    Рајна војвода, доколку те интересира за ентериерно уредување слободно прашај си во темата за помош од архитектки, да не трупаме на повеќе теми одговори таму одговараме за се, јас за Ентериер и колешка ми Басс за Архитектура. Доколку те интересираат одредени елементи слободно прашај си, материјали и слично ;)
    А јас да прашам, некој да не видел некаде ВЦ Шоља плава, купатилото во новиов ми дом е плаво, и сега треба да се замени со нова шољата па викам да најдеме иста боја. Ако видел некој нека каже да ни ја олесни маката :D
     
  10. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.028
    Ние моментално го уредуваме купатилото.
    Отпрвин сакавме црвено црно да ни биде,ама кога тргнавме по плочки,едноставно не знаевме што да избереме од толку преубав избор :) Одма се размисливме за првичната комбинација,а и продавачката не разубеди дека од лани оваа комбинација не во мода (не оти ни значеше нешто модата :D )и не е веќе интересна,па се решивме за нешто класика.Земавме светло сини со темно сини комбинација,и 2,3 ептен големи украсни плочки со шари.Нешто во вид на мозаик доаѓаат.Купивме се,шоља,туш кабина,бојлер,шкафче е сега ни фали уште огледало,пошто маж ми не сака класично со шкафчиња туку само огледало,поелегантно изгледало :^)
    Инаку ептен сличен стил ни се плочките :
    [​IMG]
     
  11. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Ова е баш убаво :) и изводливо.
     

    Прикачени фајлови:

  12. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас сакам помали и практично уредени бањи.
    Не ми се допаѓаат овие пространи бањи во кои кадата е на средина, а околу неа можеш балет да играш.
    Сакам да е цакум пакум стокмено - ем поефтино ќе излезе, ем полесно ќе биде за чистење.

    Гледам sesilija прашала за елементите во купатилото - ние дома во бањата имаме еден поголем бел шкаф (висина 2m, широчина 1m, длабочина околу пола метро). Освен него, врз пералната имаме ставено такви ќош-полици, а огледалото врз мијалникот има три шкафчиња.

    Е сега, поголемиот шкаф е купен пред 20 и кусур години и досега само еднаш го средувавме, минатото лето. Не знам што точно материјал е, ама цврст е, не е излупен, само што од задната страна имаше фатено влага, па го извадивме и целосно го средивме. Многу е практичен затоа што е доволно голем за да собере се - почнувајќи од средства за чистење, прашоци, омекнувачи, резервни шампони, пасти за заби, течни сапуни, влошки, тоалетна хартија и мал милион други работи. Се си е убаво подредено на неколку полици и не мора секој што ќе ми дојде на гости да гледа какви влошки користам.
    Шкафот е лесен за одржување, може да се пребришува секојдневно со крпа и ништо да не му биде. Е сега, овие денешниве елементи од што материјали ги прават, стварно не знам и не знам колку се издржливи на влага и пареа.
    Полиците се исто така практични за оние секојдневно употребливи работи како четки за заби, креми и лосиони за лице, течност за леќи, лак, пена за коса и сл. Ние имаме пластични, сакавме стаклени, ама се предомисливме. Сега планираме и кај кадата да ставиме такви ќош-полици (за шампони, регенератори, маски) и сигурно нема да бидат стаклени од безбедносни причини :)
     
    На irena.1 и midnight.flower им се допаѓа ова.
  13. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 44.png
      44.png
      Големина на фајлот:
      152,5 KB
      Прегледи:
      762
    • mesto za peralna i prozor na dr mesto pomal.png
      mesto za peralna i prozor na dr mesto pomal.png
      Големина на фајлот:
      360,5 KB
      Прегледи:
      764
    • 66.png
      66.png
      Големина на фајлот:
      347,3 KB
      Прегледи:
      764
    • + peralna.png
      + peralna.png
      Големина на фајлот:
      197,4 KB
      Прегледи:
      764
    • 77.png
      77.png
      Големина на фајлот:
      319,5 KB
      Прегледи:
      765
  15. midnight.flower

    midnight.flower Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    541
    Допаѓања:
    1.050
    Ги гледам сликиве и се мислам: Колку пати неделно ви доаѓа Хуанита да чисти? :?:

    Знам, знам дека не се тоа слики од вашите бањи, ама како што рекоа sesilija и rajna-vojvoda, која е целта на сликите без притоа да се раскаже некое искуство со одредени елементи и материјали?
     
    На feminium и irena.1 им се допаѓа ова.
  16. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Целосно се согласувам со тебе.
    А како што се спремам да бидам тазе домаќинка, некако најтешко ми се чини чистење на бања. Па некако немам желба за гооолема :rofl:
    Инаку искусни домаќинки ме советуваа да не бирам темни плочки се познавало секоја капка на нив и потешко се чистеле. Па ние се одлучивме и двете купатила да бидат во светли, бели со по еден ред на секој ѕид црни.
    Од друга страна при пазарење на стан или градење на куќа, затоа што секое квадратче и те како кошта, се оди на варијанта што попрактична бања. Така да овие големиве бањи со када во средина ми се само за во списание.
    Многу би сакала и некое шкафче бар во големата бања, ама моментално не ни е предвидено, можеби понатаму.
     
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  18. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    .
     

    Прикачени фајлови:

  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  20. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Знаете ли која цена се движат ваквите мијалници, одприлика, без разлика на која марка е
     

    Прикачени фајлови: