Купување на бурми – од каде?

Дискусија во 'Свадба' започната од Annath, 6 август 2010.

 1. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.698
  Пол:
  Женски
  https://www.altinbas.bg/en/diamonds/rings/single-stone
   
 2. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  2.935
  Пол:
  Женски
  На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.698
  Пол:
  Женски
  На Afrodite¥ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Afrodite¥

  Afrodite¥ Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  2.935
  Пол:
  Женски
  На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Девојки, предложете ми каде може да најдеме добри бруми по пристоја цена? Во целје многу беа скапи, а голдмак веќе не работи.
   
 6. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  8.417
  Ние ги купивме од златара Циркон во Чаршија, двете за околу 330 евра. Со сертификат се, до сега не можам да се пожалам ,година ипол ги носиме. Можеш и во Буши Елит да видиш,важат за квалитетна златара.
   
  На IChika му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  11.750
  Пол:
  Женски
  Јас колку што знам, не постои бело злато. Белото злато е уствари жолто злато само фарбано. Не ти пожолтело туку ти паднала бојата и се гледа правото злато под неа :)
   
  На NEA и Larahappy им се допаѓа ова.
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.344
  Допаѓања:
  4.730
  Во Мицковски во гтц. :)
   
  На IChika му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hijabigurll

  Hijabigurll Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Девојки каде може да се најдат сребрени бурми барав и онлајн ама ништо.
   
 10. Dellany

  Dellany Нов член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали знаете некои златари низ мк кои имаат или изработуваат бурми од 18каратно бело злато?
   
 11. Dusica24mkd

  Dusica24mkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2016
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Kako odi cenata za gram zlato po zlatarive kade sto odite da kupuvate burmi
   
 12. Dusica24mkd

  Dusica24mkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2016
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Seuste li e tolku i vo koja zlatara
   
 13. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.232
  Допаѓања:
  51.920
  Искрено незнам колку е сега точно грамот, ама поефтино е од другите градови. Неколку златари се и се добро опремени.
   
  На Dusica24mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Jana06

  Jana06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  1.815
  Допаѓања:
  4.855
  Пол:
  Женски
  Малку ќе искочам надвор од темата ама не знам каде да го поставам прашањето. Колку што сум видела по венчавки, бурмите ги ставаат во црква. Вие што не сте венчани во црква кога и каде ги ставивте бурмите?
   
 15. monpan

  monpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2017
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Ние лично ги ставивме за време на церемонијата со матичарот, на крај кога заврши со говори, потпишување и сл.
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.799
  Допаѓања:
  23.032
  Пол:
  Женски
  Ние ги направивме по нарачка мојата е подебела на мм послаба дека не ја носи секој ден а и јас не ја носам зошто тежи и ми паѓа а сега да сум на овој ум нема да земам таква инаку во прилеп ги правевме и не вреди за парите зошто многу брзо го изгуби сјајот