1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Купување на гардероба од eBay

Дискусија во 'Мода и стил' започната од uchiha.kikky, 19 јануари 2011.

  1. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Јас пробав да се регистрирам на пејпал со катричка од тутунска банка, но ме одби па затоа извадив некоја интернет картичка од стопанска меѓутоа ни со таа не можеш да се регистрираш таму туку си само позаштитен во купувањето - колку ставиш на таа картица толку трошиш, демек и да сакаат неможат да ти повлечат повеќе пари! Е сега треба да најдеш некои странички кој што покрај плаќање со пејпал овозможуваат и плаќање и со останати кредитни и дебитни картици кој што фала богу ги примаат и нашиве !!! Тоа се најчесто кинези,ама па и на e-bay се претежно кинези така да... кинезиве го вртат светот :D
     
  2. Reaper666

    Reaper666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    15
    абе видете таму .. има одредени работи за Македонија ... некои работи ги нема за тука .. мислам дека има листа за тука ...
     
  3. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Ќе бидам малку офф топик, ама морам да ја споделам среќната вест.
    Од 24 септември и Македонија ќе биде на листата на PayPal!!!! :rofl: :rofl: :rofl:

    https://cms.paypal.com/ba/cgi-bin/marke ... le.x=en_US
     
    На babylove123, Reaper666, kalinaaa и 2 други им се допаѓа ова.
  4. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    shy да можев ке ти стиснев десет пати ми се допаѓа :clap: ама не можам па еве ти бакнежи за добрата информација за мое добро утро :* :* :*
     
  5. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Уште ништо од бизнисот а? Уште не сме на листата или сме, ај ако има некој подетални информации плс :)
     
  6. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Феминки ај ве молам кажете дали некоја од вас има искуство во купување преку eBay ? Ме интересира како оди тоа и дали стигнуваат нарачките сигурно? Поздрав. 8)
     
  7. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    иииииииииииии што бидна со pay pal пак не нема на листата за држави?
     
  8. Ankica19

    Ankica19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пај-Пал не сакаат и за да не стават ќе треба да се изначекаме. Затоа има една многу добра страница за пазарење од Америка, се вика Виадпрес - http://www.viaddress.com. Многу се професионални и на ниво. Што ги бртиме Пај-Пал кога има нешто вакво :D
     
  9. lauras

    lauras Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    3
    Има некоја финта со купување од странство бидејќи многу "продавачи" се јавија по ова фејсбуков,е сега дали со pay pal или со некоја друга картичка купуваат тоа не се знае,но штом има на секој чекор кои нудат облека од интернет страниците значи се може и нормално нема да кажат кога производите се со ниски цени а нас ни ги нудат дупло поскапо |(
     
  10. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    и да порачаш од некоја страница од америка многу е скап шипингот. гледав на страницата на викторија сикрет едно фустанче и цела искефосана дека можам да си го порачам и на крајот за шипинг ми пишува плус 1500ден :^) и се предомислив. а иначе за на ebay ако сакаш да си порачаш нешто може само преку paypal. има една страница што ја најдов незнам дали некој преку оваа има земено нешто гледам можеш да си земеш работи од ebay amazon и многу други страници. http://www.shoppingusa.mk/
     
  11. lauras

    lauras Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    3
    Ја знам таа страна ама доста скапо оди преку неа,зборев за другите профили на фб кај што нудат облека кинеска и страната од кај што ја земаат производите се бадијала,е сега тоа не знам како иде со трошоците бидејки кога му се исплаќа една убава бунда крзнена да ја продаваат по 1500 денари,значи имаат и ќар од сето ова и некаде ги фаќа многу поефтино со се вкупните трошоци инаку кој би работел за бадијала.Зборам дека има некоја финта бидејки скоро секој во последно време имам заприметено на фб ја нуди истата облека...тогаш значи шипингот и др трошоци не се скапи но зависи со која картичка се купува и како се испраќаат
    (ако сакаш ќе ти ги пуштам страниците)
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мислам дека во другата тема напишав за профилите на Фејсбук.
    Нарачуваат преку некој друг, обично имаат некој во странство со Пејпал и ја употребуваат неговата сметка, а после по продажбата парите ги праќаат на друга трансакциона. Така е најлесно, а и најсигурно за пазарење на нет.
    Мене ми е лудачки да давам 3000 денари за памучен фустан, па да го чекам и 3 недели, без гаранција за квалитетот, големината и сл. Затоа и се чудам како луѓето нарачуваат од Фејсбук, масовно се појавија такви страни, а не сум ни сигурна дека е легално. :^)
     
    На lauras му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    да, мора да имаат некоја финта и да заработуваат пари. на таа страницата гледам кога ќе направиш акаунт на сите истата адреса во америка ја даваат значи има некој таму и после ја пушта робата во македонија. а сега колку е тоа сигурно и дали ти гарантира дека ќе ти стигне не се знае. па и ако е скапо преку нив и јас да му давам толку пари тогаш нема шанси |(
     
  14. lauras

    lauras Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    3
    A дали имаш порачувано од таа страна?Ако можеш малку да ни објаснеш како функционира овој сајт и дали трошоците за испорака се скапи или...?
     
  15. D.D

    D.D Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Значи ВЕ ОБОЖАВАМ :* се убив од давање пари по дилерите на фб :(
     
  16. Mage

    Mage Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Ankica kje mozes li da mi kazes kako mzoe da si poracam nesto od ovaa strana http://www.viaddress.com. podetalno da mi objasnis fala odnapred :)
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Oваа ви е најдобра страница може да плаќате со вестерн, со мастер кард, виза

    http://www.ioffer.com/

    зависи, некои без пари праќаат тоа што сте купиле, некои за 10 долари, некои за 15 долари

    и има ефтини работи, Mак фејк кармини, 20 за 40 долари плус без пари шипинг :D

    има убави фустанчиња, и ефтини се, парфеми за џабе пари, д&г, гучи и тако даље :D

    се исплати од тука да купуваш :) плус сигурна страна се
     
    На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Mage

    Mage Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1


    Moze li da mi kazes se detalno kako mozam da si poracam fala odnapred posto vrska nemam :)
     
  19. ubavi4ka

    ubavi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    8
    Девојки , неможев да најдам тема посветена на ова прашање, па се надевам дека нема да ми замерите ако ве прашам тука?
    Треба да пратам некои ситни работи( џиџи миџи) за странство, како оди таа процедура? во пошта ли ,ми даваат пакет и јас ли треба да платам за пракање или ке си плати на тој што ке му стигне?
     
  20. Ketrhine

    Ketrhine Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    7
    И сега има или нема по нашиве банки такви картички ? Многу е ефтино стварно :)