1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Купување парфеми од продавачи кои продаваат по кафулиња

Дискусија во 'Парфеми' започната од Y Grint, 13 декември 2018.

 1. Y Grint

  Y Grint Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2017
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  86
  Насловот на темата е сосема јасен. Пред неколку дена пиеме јас и другар кафе и доаѓа млада женска која нуди парфеми (Pure Black мислам беа). Културно и фино праша и замоли дали може да седне по што претстави неколку парфеми и кажува како демек се на промоција од 1200 намалени на 600денари еден парфем.Фино, културно си кажа што е што од парфемите, јас како џентлмен ја понудив дали е за кафе, учтиво ме одби. Е сега она што ме изненади негативно беше тоа што кога на крај и заблагодаривме и кажавме дека нема да купиме, ја понудивме пак нешто да ја почестиме да се напие, таа арогантно кажа демек кога не купуваме зошто сме и одземале време... Ние зачудени, :o јас имам купувано од вакви продавачи парфем летото за подостапна цена и сфаќам дека секој маката го натерала за да извади некој денар (вистина не беше којзнае што, ама беше подостапна цена многу од 600ден.)
  Ме интересира вашето искуство во врска со оваа појава.
   
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.121
  Допаѓања:
  195.050
  Пол:
  Женски
  Немам купувано и не ми се случило до сега некој да ми нуди парфеми дур пијам кафе. Сепак не би купила, којзнае каков е, може алергија да ми се створи, нежна кожа имам и пазам што се користам.
   
  На PaLaVa, CameliaMiller, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.190
  Допаѓања:
  70.255
  Пол:
  Женски
  Не сум била никогаш заинтересирана да купам парфем или било што друго што нудат по кафулиња. Единствено ако е нешто чии пари се за хуманитарни цели. Купувањето ми е плански, само кога ќе ми треба одам да го купам. Никогаш не се случило да имам потреба од нов парфем баш во тој момент кога сум излезена на кафе. Инаку не ми е проблем тоа да купам парфем кој се нуди на таков начин.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.957
  Допаѓања:
  175.756
  Пол:
  Женски
  На работа често ни доаѓаат улични продавачи да ни понудат парфеми, последен пат некој ни понуди кашкавал.
  Не сум купила.
   
 5. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.424
  Допаѓања:
  50.613
  Пол:
  Женски
  Ми се случило неколку пати, но немам купено досега. Брат ми така си купи парфем сега брзо.
  Ги ислушувам учтиво што имаат да кажат за парфемот и им се заблагодарувам. :)

  Ама и често не носам толку пари во мене, или ако носам би ги потрошила сите само за парфемот. :?:
   
  На hermosa и Ketchup им се допаѓа ова.
 6. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.971
  Допаѓања:
  6.362
  Пол:
  Женски
  Денес во ресторан дојде еден нудеше како тестери ама не ми се купува така како од улица собран парфем.
   
 7. rolulika

  rolulika Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Не сум купувала вака парфеми и веднаш одбивам презентација ниту сакам да трошам нечие време и давам лажни надежи дека би купила ниту сакам да ми трошат слободно време на ваков начин.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.938
  Допаѓања:
  13.996
  Пол:
  Женски
  Лоши фалсификати се тоа, подобро купете си од оние Сантини или Економик копиите ако веќе не можете да си дозволите оригинал.
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Alisa22

  Alisa22 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  13.122
  Пол:
  Женски
  Mene mi nudea gabrini parfem za 300 denari a jas istiot go kupiv 100 I I go pokazav I kazav deka samo so go kupiv za 100
   
 10. your-girl.-.friend

  your-girl.-.friend Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  1.367
  Пол:
  Женски
  До сега неколку пати се случило да ни презентираат од парфемите иако не сме сакале секогаш, едноставно онака се залепиле на маса.(facepalm) Но до сега никогаш не сум купила па ни би купила во иднина.
   
 11. mazikeen

  mazikeen Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.423
  Пол:
  Женски
  До сега не ми се случило на маса да ми дојдат и да презентираат парфеми. А и не би купила. Погоре една форумџика кажа дека купувањето и е плански. Исто и мене. Доколку ми треба парфем, излегувам со намера тоа да испазарам и си одам во парфимерија.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  Тие се вработени на Космос Груп (кои бараат вработени постојано) и им даваат бедни проценти од продажбата.
  Назад на темата, не би купила, за таа цена не ни размислувам, вредат 150-200 денари.
   
 13. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Не ни знаев дека постои вакво нешто додека не ја видов темава.

  Не би купила, уствари ја парфеми и онака многу ретко купувам, сите што ги имам се поклони, па сигурно нема да ми дојде желба да купам додека пијам кафе.
  Купувам марамчиња од деца во чаршија. 8)
   
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.706
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би купила таков парфем, од уличен продавач.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 15. Snowflake99

  Snowflake99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2022
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  5.681
  Пол:
  Женски
  Никогаш не би купила вака парфем, делува небезбедно. Не знам во какви услови се чувани, колку се стари.