1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Купување плац

Дискусија во 'Дом' започната од nikali, 7 јули 2020.

 1. nikali

  nikali Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Потребна ми е помош сакам да купам плац за да поставам контејнер за живеење ама барам нешто мало и поефтино затоа што навистина ми е неопходно. Сопругот ми ги вложи сите пари од наследство во ФИКОМ и ми пропаднаа и на крај ме исфрли на улица
   
 2. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  Na izlez na skopje najveke imas.
  No mal,tolku mal plac tesko deka bi nasla.
  Edinstveno da baras kako niva, pa da mozes da go postavis tamu.
  Razgledaj na reklama5 i na pazar3.
  Pisi ako treba nesto.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.742
  Допаѓања:
  136.307
  Пол:
  Женски
  Фиком зградата во Кисела Вода ?
   
 4. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
 5. nikali

  nikali Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Да во кисела вода
   
 6. nikali

  nikali Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Барам на сите пригадски локации блиску до градот
   
 7. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  Od roditeli,prijateli, rodnini nemas da odkupis nekoj del?
   
  На nikali му/ѝ се допаѓа ова.
 8. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.592
  Допаѓања:
  302.836
  Мораш дс се јавуваш на телефон и да прашуваш дали се делливи плацовите, зашто има и такви кои ги делат.

  Гледај во Кучково се нешто по ефтини, ама внимавај дали има струја и вода, дс не те лаже цената на плацот а да немаш доведено па да треба кеш да даваш за тоа.
   
  На nikali му/ѝ се допаѓа ова.
 9. nikali

  nikali Активен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Не живеевме во стан цел живот
   
 10. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.592
  Допаѓања:
  302.836
  Има, можеш да најдеш плац од 250м2 колку да имаш каде контејнер да ставиш и мало дворче да имаш нога да протегнеш, и тоа за 5000 -6000 евра можеш да најдеш, ама е надвор од Скопје.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.348
  Ова ефтино - каде е ова?
   
 12. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.592
  Допаѓања:
  302.836
  Кучково.
  Гледавме ние, ама на некои нема струја, па мора убаво да се разгледа.
  Има по.500-600м2, тамам за викендица.
  Оно најубаво е.да се купи пола со некој познат (по 300м2) па и да нема струја по пола да си платат за да донесат бандера, околу 1000 евра е- по 500 ќе се платат.
  Огради си го и секој засебно нека си прави после.
   
  На riba79, buba4e89, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 13. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.348
  А за вода како е? Мене тоа ми се чини поголем проблем таму. Има околу сред село, ама погоре?
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.592
  Допаѓања:
  302.836
  Колкуги разбрав, има бунар.
  Треба да се види.
  Вака на памет тешко.
  И пристап до место, па да не е на гола ледина да нема ниту едно дрвце па да зовриеш во контејнерот...
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mami3

  Mami3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2020
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  Pokraj toa, razmisli i za prevoz.
  Kalku bi ti bilo odaleceno i za vremetraenjeto na istoto.
  Sigurno rabotis pa da ne bide deka 8h si na rabota a 3 pominuvas vo soobrakaj.
   
  На nikali му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Хиподром 2 види сега се гради населбата, Илинден надоле селата се до Аеродром сигурно некој продава нива
   
  На nikali му/ѝ се допаѓа ова.
 17. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.453
  Пол:
  Женски
  Имаме ние за продавање плацеви пиши ми ќе ти кажам подетално.
   
  На poppie и Mami3 им се допаѓа ова.
 18. andrejko82

  andrejko82 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  17.412
  Пол:
  Женски
  Во Долно Лисиче има мајка ми плац не еповеќе од 5000-6000 евра, во градежна зона.
  Исто таак имаат во самото село после црквата стара куќа со вода, струја и двесоби само купатило нема,ама има полско вц, плац поголем е сега мислам дека и тоа место не е многу скапо, ако сте заинтересирани пишете ми ќе ви дадам број контактирајте. Ова е наследство до старите, сопственици се повеќе луѓе, браќа и сетсри ама уште малку им остана да продадат. Долно Лисиче не е толку лошоза живеење.
   
  На Eunikatno, **prcla**, nikali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Starlič

  Starlič Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.604
  Допаѓања:
  9.281
  Пол:
  Женски
  Ај пиши ми, сакам и јас да те прашам нешто околу плацевите.
   
 20. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.615
  Пол:
  Машки
  Приклучок за струја е 500 евра, порано беше 1000, доколку е вон цивилизација и нема бандери за струја тие ќе бидат на ваш грб, вие ќе треба да ги купите и наместите. А доколку имаш соседи може од нивната струја да се зема со тоа што ќе поставите контролен мерач кој чини 300 евра и секој ќе си плаќа посебно, и тие и вие. Но за тоа е потребна нивна согласност но добрососедство е реткост во денешно време.
  Плацови има во Скопска Црна Гора и по селата и по викенд населби доколку е некој заинтересиран може да побарам и понудам нешто, дури и готови викендици не само плац..

  @nikali СЦГ ако ти одговара плац сигурно ќе најдеме. Само што до Центар имаш 40 минути со кола незнам дали ќе ти одговара.
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.