Курва

Дискусија во 'Секс' започната од Unfaithful18, 24 март 2010.

 1. smb asr

  smb asr Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  580
  Допаѓања:
  9.498
  Од женски страна би било : Чувај ми го копилето да се карам со курвава:D
  А за машка страна не ни коментирам :x
   
  На Desi1991k и Mr.Lover им се допаѓа ова.
 2. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.724
  Пол:
  Машки
  @Stark Момче со курви никогаш нема да бидеш на рамна линија ако си чесен и добар во било која варијанта.
  Секој нека си прави што сака а кога ќе бидат судени, нека не кукаат дека не им било кажано.:)
  Животот е креација да се ужива ; секој со сопствен избор како тоа ќе го прави.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.546
  Допаѓања:
  3.079
  Пол:
  Женски
  Божее колку филозофирање за еден поим (facepalm)
  Курва ти е личност (женско-машко whatever) која наплаќа за сексуални услуги
  КРАЈ!!!
   
  На Ицолгудбејбе, Desi1991k и Feminka22 им се допаѓа ова.
 4. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.938
  Пол:
  Машки
  Болно е особено кога ќе испроектираат некоја друга личност пред тебе, за да после некое време падни маската. xD
   
 5. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.938
  Пол:
  Машки
  Тоа е проститутка или сексуална работничка, покултурно.
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.828
  Допаѓања:
  16.059
  Пол:
  Женски
  Same shit
   
 7. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.546
  Допаѓања:
  3.079
  Пол:
  Женски
  Абе ајде. Курва- проститутkа-orospija-call girl-escort-hooker

  Eдно те исто! Се е за пари
   
  На baba Rada и Feminka22 им се допаѓа ова.
 8. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  8.492
  Пол:
  Машки
  Педер не е маж што спие со друг маж, туку педер е маж што ги носи децата на училиште, во градинка, се грижи за сопругата, не расфрла валкани алишта, туку го прибира во кантата за нечисти алишта, не оди по други жени, помага околу домашните обврски… Ама секоја жена копнее да си најде еден таков педер за по дома. Курва е жената што пегла, пере, работи, готви, оди на фризер еднаш неделно, курва е жена што дава, ама и таа што не дава.
  Мислам дека тоа го има кажано Весна Петрушевска, и потполно се согласувам,кој сфати,сфати. Се друго е млатење празна слама. И уште нешто, све што жената работи,како домашни обврски,фамилија,итн. мажите во целина немаат такви нерви тоа да го сработат,факт.Куќа без жена е пуста. Не фаќам странии дали сум од кај жените или од кај мажите, само работите ги согледувам според реалната вредност и секако функционирањето во секојдневието.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.828
  Допаѓања:
  16.059
  Пол:
  Женски
  Тоа се домаќин и домаќинка :?:
  За последните 2 реченици браво :bow:
   
 10. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  8.492
  Пол:
  Машки
  Зборот ми беше, дека и за домаќин или домаќинка, ќе се најде некој да нарече педер\курва...:|
  Тие обврски кои ги исполнува мажот, во очите на некој друг ќе биде стигматизиран како педер, и кај жената исто, домаќинка, со сите обврски, кон фамилијата, раѓање деца,грижење за децата, сопругот итн итн. ќе биде исто стигматизирана како курва во очите на некои лоботомирани.
   
  Последна измена: 9 декември 2018
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.828
  Допаѓања:
  16.059
  Пол:
  Женски
  Да ми помага некој по дома да работи да средува и се тоа и да му кажам курва/педер :o мора да си идиот да го направиш тоа..
  Обично за мажите домаќини викаат дека се папучари.И тоа најчесто го викаат оние кои живеат на грбот на мама и тато и немаат кренато ништо повеќе од чашката алкохол или пенкалото.Бедно е тоа.(n)
   
  На Mrs. Lovett и Heartagram им се допаѓа ова.
 12. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  8.492
  Пол:
  Машки
  Те сфаќам за папучарството,во право си,јасно ми е тоа. Него поимимте како курва и педер, во денешното општество посебно првиот поим,се толку распространети и се употребуваат во говорот,како да е нешто нормално, не сфаќајки ја тежината на самиот збор.
   
  Последна измена: 9 декември 2018
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.015
  Пол:
  Женски
  Курва е таа шо се ебе за пари.
  Курва е бившата моја другарка што од исто друштво се изеба со 3-4 другари, успеа пола да ги испокара, па после им се закатанчи на моите бивши, а уште ја носи ангелската фаца на неа
  Курва е и девојката која е недостижна за некој такозван фраер која не го ни погледнува
   
  На lasthope му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dfsa

  dfsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Машки
  Курва - карактер, проститутка - професија.. али на денешницава за се и сешто се лепи етикета курва
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  662
  Допаѓања:
  6.285
  Јас бев ОФФ ТОПИК во другата тема па во рубриката прашања кои ме мачат не ми беше јасно дали ако мене некоја рандом женска облечена како на сликата што ја постираше Dust ме асоцира на проститутка, дали тоа автоматки значи дека истата таа особа е навистина проститутка ?:^)

  [​IMG]

  Ми се има случено во реалниот живот кога бев на матурска кај роднина да искоментирам на нејзиата другарка на која прв пат очи и гледам , со која ме запозна , дека е облечена како проститутка.

  братучетка ми : дојди да те запознаам со другарка ми Сандра
  Сандра : мило ми е
  јас: абе што си така облечена како проститутка ?
  Сандра : ме гледа на косо и вели : зш ма, зар толку се проѕира фустанот ?


  Значи тоа што и реков на Сандра на матурска дека е облечена како проститутка нема никаква допирна точка со тоа што е она во нејзиниот живот.

  Има разлика кога ќе речам :

  1.вака облечена личиш на проститутка ---- проститутка е професија и си има одреден код на облекување
  2. леле види ја Сандра проститука една ---- ова е тоа етикетирање и вреѓање !


  И не само за тоа, туку знам да дадам коментар и на други жени од типот : е денес си облечена како тинејџерка, денес изгледаш како манекенка , вака облечена ми личиш на бизнис жена, посебно кај колешките знам да им дадам коментар ау секси нога ---- хахах се осеќам ко манијак, ама си сакам да искоментирам , интересни реакции во секој случај :lol:


  Кој си ја има мувата на капата ќе се лути , кај оние што не земаат се на срце , не допираат ама никакви коменатари. :l::l::l::l::hug::hug::hug::sun::sun::sun::sun:

  За крај, некој на форумот спомна како што секој има право да се облекува како сака , така секој има право на свое мислење.

  Сакаме да се дружиме, олеее олееее :party::party::party:
   
  На LoneWolfGuy, NarCis@, diskreten32 и 8 други им се допаѓа ова.
 16. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.393
  Допаѓања:
  7.504
  Пол:
  Женски

  Неможаам:rofl:8-|
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  23.624
  Пол:
  Женски
  Штом си го поставила прашањето на ваков начин тогаш да, ја етикетираш.
  Во случај ако девојката била облечена да речеме со сукња и кошула кои се опција на облекување на пример во повеќе различни професии и под ваква претпоставка дали ти би и го поставила истово прашање во смисла „Абе што си така облечена како бизнис жена?“.
  Верувам дека не.
   
  Последна измена: 28 февруари 2019
  На Mrs. Lovett, lovestoneddd, Animali и 3 други им се допаѓа ова.
 18. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  5.288
  Пол:
  Машки

  e ofa e kurfestija

  Се зафркавам, не етикетирам нит жени нит мажи за курвање затоа што реално ме боли к*р кој како се облака или колку сексуални партнери има. Нивен живот нивно право, се додека не штетат некому.
   
  На Desi1991k, Lolo5, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Hristov

  Hristov Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  570
  Пол:
  Машки
  Цццццццццццццццц....

  Некој/некоја ептен бил изнервиран од некое чупе :u: ]:)
   
 20. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.198
  Пол:
  Машки
  За тие што не сте знаеле, зборот "курва" произлегол од жена.
   
  На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.