Курва

Дискусија во 'Секс' започната од Unfaithful18, 24 март 2010.

 1. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Со што да ти светам?
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.543
  Допаѓања:
  94.596
  Пол:
  Женски
  Ма немој...
   
 3. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Да ти докаже не може никој. Бидејќи проституцијата е прв занает и не можат научниците да дојдат до таа информација кога точно бил првпат употребен зборот и од кого.

  Читав една статија пред година-две од некој научник, кој не тврдеше, туку претпоставуваше, дека зборот "курва" произлегол од жена, но тогаш тој збор имал малку подруго значење од денешново, но и слично.

  Деновиве ако имам време, ќе се обидам да ја најдам таа статија и ќе ја постирам овде.
   
 4. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  25.522
  Ја уште чекам...
   
  На Alisa22 и DAngel им се допаѓа ова.
 5. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  7.289
  На полјаците секој втор збор им е курва , па нема лутење.

  Мене повеќе ме вреѓа изразот : "ауу женска каква уста имаш за пушење "отколку некој да ми речи , "еј денес си облечена ко курва" , мада јас сум спортски тип , по тренерки одам ко некој фудбалер :D


  Ај најди ја, баш ме интересира какво друго значење имал зборот :^)
   
 6. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  8.529
  Пол:
  Машки
  @Herrera Ejj женска една партија може? :?:
  4470.jpg
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.599
  Допаѓања:
  44.437
  Kill me now :rofl:
  А на кој јазик тоа?
   
 8. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Порано со тој збор им се обраќале на слугинките и куќните помошнички во Америка за време на робовладетелството таму.
  Тогаш тоа значело нешто како нечиста, прљава, гнасна, во таа смисла. Но како што си одело времето, така и значењето на зборот се менувало.
   
  На fiery lion му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.273
  Допаѓања:
  132.398
  Пол:
  Женски
  Мене не ме чуди. Јер и ја само од женски го слушам тоа.. И читам..
   
  На LoneWolfGuy и Alisa22 им се допаѓа ова.
 10. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  8.529
  Пол:
  Машки
  На полски :D
   
  На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  7.289


  Ако нејќеш да шутираш, да ми дадеш гол

  Јас сум женски пол, ќе ти дадам авто гол

  Ооооо ец пенал шут гол :bandit:
   
  На gjoker4e, diskreten32 и Heartagram им се допаѓа ова.
 12. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Ама тоа и сега повеќе жени го користат, отколку мажи.
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.599
  Допаѓања:
  44.437
  Абе не те чуди, те чуди, не е ова "јас ќе измислат збор сега и одма ќе се запише кој го измислил, спомнал, и ќе се знае дека е жена".
  Смешно е, глупо е, на патетично е... Уште ако стварно си дозволил некој да го објави тоа... Тогаш е чист доказ на какви глупи изјави се спремни само за да си ги оправдаат "шовенист изјави".
  У стил: "шо ве вреѓа курва кога сами сте си го измислиле".
  Господе сачувај :rofl:
  Ќе излезам сега на пазат и ќе речам "види ја оваа каква усноцрвеница е" и утре сите ќе знаат дека жена измислила збор усноцрвеница :D

  Статистика имаш?
   
  Последна измена од модератор: 7 март 2019
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Немам. Од искуство што сум слушнал како зборат.
   
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.599
  Допаѓања:
  44.437
  Епа ништо, почесто и вие да го кажувате. Рамноправност на поле "викање курва" да барате.
   
 16. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Нема потреба јас да го кажувам. Јас колку толку, за разлика од другите "мажиња" имам респект кон женскиот пол и го сметам за рамноправен со машкиот.
   
 17. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.599
  Допаѓања:
  44.437
  Јес, видовме :)
   
  На crimson, Alisa22, menov и 2 други им се допаѓа ова.
 18. menov

  menov Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  38
  Значи за разлика од другите, ти си правилен маШ.:muscle: ^_^
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.599
  Допаѓања:
  44.437
  Ајдеее, земете пуканки. Ќе се испотепаат мажиштава кој е повеќе маж :D
   
 20. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Јас се откажувам (попуштам) и се повлекувам од битката.