Курва

Дискусија во 'Секс' започната од Unfaithful18, 24 март 2010.

 1. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.187
  Пол:
  Машки
  Јас се откажувам (попуштам) и се повлекувам од битката.
   
 2. menov

  menov Активен член

  Се зачлени на:
  4 март 2019
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  38
  Веќе го решив,ете и самиот призна дека попушил! 8)
   
  На Ма.нев му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Машки
  Еве дефиниција според мене:
  Секоја жена, девојка, без оглед на припадност светоглед професија итн, во очите на едно нискоинтелигентно, неедуцирано, непродуктивно машко или женско суштество, е курва.

  Терминот од друга страна, може да биде погрден за тој или таа што го изговара но не и за етикераните со тој збор. Крајно навредливо.
   
  На fiery lion и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
 4. BoneMachine

  BoneMachine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Дури и оние жени кои се курви треба да се третираат како и сите останати жени, со почит.

  [​IMG]
   
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.402
  Пол:
  Женски

  Не се согласувам со тебе.
  Курва е жена што се продава, жена што ќе остави деца дома за да се поклецка со било кој, Курва е жена која ќе легне со сопругот на својата пријателка за пари, Курва е жена покварена до срж и нема да ја почитувам.
   
  На cresa-jagoda, Kate Rina 93, Шминкер и 2 други им се допаѓа ова.
 6. BoneMachine

  BoneMachine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Jас мислев во буквална смисла, оние кои продаваат секс за пари. Некои биле приморани тоа да го работат заради оваа или онаа причина. :)

  За останатие се согласувам.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  2.360
  Пол:
  Машки
  Сеа не трескај глупости. Тие што се продаваат за пари се проституки, а оние што прават филмови за возрасни и за пари се порно глумици.

  Убаво ти објасна баба рада иако ептен си го зеде при срце и кажа што чувствува кон таквите личности од нејзиниот пол.
   
  На FVP и baba Rada им се допаѓа ова.
 8. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  9
  Според мене курва е жена што има секс со кој стаса од кеф, а проститутка е жена што има секс за пари.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.361
  Допаѓања:
  2.360
  Пол:
  Машки
  таа жена што се секса со кој стаса веројатно е нимфоманка, а зборот курва.... треба да измислувам ситуации за да ти доловам, ама да речеме дека е измислен и е само за жена што се секса со повеќе од еден маж без разлика дали за пари или кеф или љубопитност.
   
  На Kate Rina 93 и baba Rada им се допаѓа ова.
 10. BoneMachine

  BoneMachine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Не се глупости, првичното значење на курва е жена што нуди секс за пари. Другите значења на зборот се придадени.Јас на тоа помислувам кога ќе слушнам "курва", може за тебе значи нешто друго.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 11. puffla

  puffla Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  9
  За нифоманка си во право. Има разлика во зборовите курва и проститутка. Курвата е за кеф или љубопитство, а на проститутката тоа и е работа.
   
  На Stark му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Notorious-B

  Notorious-B Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2019
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Машки
  Девојката/жената која еден маж не може да ја има за него секогаш ќе биде курва.....пошто нели се ебе со другите, а, со него не.
  Девојката/жената која е спастрена, намирисана, елоквентна, самостојна, слободоумна, отворена, кокетна во очите на жение спротивно од неа ќе биде секогаш курва.
  Овие жени легнуваат, не со секого, туку само они со кој сакаат.
  Незадоволството, кај мажот кој не може да ја има оваа жена и кај жените што мажите паѓаат на оваа жена, а не на нив, е проектирано во мислењето дека е курва.
  Плиткото размислување, незадоволството од самите себе и сопствениот неуспех, ссмо говори за вашиот карактер и личност, а курвата пак ќе си биде своја, успешна и нема да се ебе со вас мажи и ќе предизвикува револт и љубоморс кај вас жени.
   
  На FVP му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.187
  Пол:
  Машки
  Курва е жена и која насилно е натерана да го работи тоа. Има многу такви примери.
   
  На fiery lion му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  4.706

  Кога велиш ЖЕНА, мислиш ли на онаа која веќе е во брак или во врска , а се секса на страна и со други ?

  Или мислиш и на сингл женски како мене на кои на секои 6 месеци ни текнува на секс ? Едноставно немаме потреба толку од ебење.

  Ај @WildMk нека се јави на рецепција :mp:
   
  На doubleg и diskreten32 им се допаѓа ова.
 15. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  13.572
  Пол:
  Женски
  Курва е збор кој служи за навреда на некоја женска особа.
  Самиот збор е од латинско потекло и значи кривина.Тоа е жена што скршнала од патот од таму и изразот курва.
  Полјаците го користат овој збор како пцовка ,за да навредат некој без разлика на пол, па дури и за самите себе.
  Се бориме против дискриминација на сексуалните работнички па затоа зборот курва или проститутка не е правилен.
  Личност ,без разлика на пол ,која има секс за пари е сексуален работник/чка.
  А некоја што "краде " друг маж не е таа само виновна , виновн е и мажот.Таа е за мене неморална жена и неморален маж.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  10.911
  Баткиве кои фураат анти курва пропаганда на темава, не се знае дали тоа го прават од алтруизам, феминистички побуди или едноставно..за да го брцнат у нешто. :)

  Многу сериозно ја сфатиле старата ,,убавиот збор железни врати отвара".
   
  Последна измена: 2 април 2019
  На theowndemon, RoseRain, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  Проститутка - жена професионалец која продава сексуални услуги
  Ескорт дама - модерна проститутка со мали измени во услугите (разлика иста како меѓу кадрово и човечки ресурси)
  Ороспија - жена која има сексуален однос со повеќе од 1 личност иако се наоѓа во моногамен брак (без паричен надомест)
  Курва - народски назив за проститутка (исто така се користи и за машки особи кога не сакаат да идат во кафана)

  Ова се мои дефиниции не морате да се сложите!
   
 18. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  10.911
  Браво, секоја чест. Се гледа дека си студирал социологија. (y) :D
   
  На WildMk, joy1 и DAngel им се допаѓа ова.
 19. J.F.Ryan

  J.F.Ryan Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Машки
  хахахахха не :)
   
 20. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  10.911
  Exactly my point.
   
  На J.F.Ryan, WildMk и DAngel им се допаѓа ова.