Курсеви во странство

Дискусија во 'Образование' започната од Elence93, 18 мај 2019.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.491
  Допаѓања:
  3.799
  Пол:
  Женски
  Здраво! Дали некоја посетувала некаков курс во странство и каде има програми за тоа? Летово сакам да одам некаде, но не сакам да биде класичен одмор, туку некој курс, обука и сл. Не сум зачленета во студентски организации и не знам како функционира сето тоа, а и колку се квалитетни тие програми. За Еразмус веќе ми е доцна бидејќи имам само уште неколку испити за полагање.