1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Курсеви за вајање, керамика?

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од evva, 18 октомври 2019.

 1. evva

  evva Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Дали во Скопје има курсеви за pottery, некој такви уметнички техники?
   
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.215
  Допаѓања:
  142.794
  Пол:
  Женски
  Ателје 49 во Кочо Рацин има вакви курсеви. :)
   
  На Ketchup и evva им се допаѓа ова.