1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Курсеви за странски јазици

Дискусија во 'Образование' започната од bibush, 18 септември 2010.

 1. bibush

  bibush Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  28
  Здраво,
  Планирам да се запишам на курс по англиски јазик, пред се ме интересира деловен англиски затоа што мислам дека најмногу ке ми користи. Ако имате некое искуство со некое училиште за странски јазици кое би можело да ми го препорачате или било какво друго искуство од оваа тема може да го споделиме и да разговараме за тоа.

  Поздрав
   
 2. UbavkaBube

  UbavkaBube Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  95
  [mod-reklama:rwvqqcub][/mod-reklama:rwvqqcub]
   
 3. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Јас од лани се запишав на убрзан курс по германски. Годишно изучувам по 2 во времетраење од 8 месеци и многу сум задоволна. Посетувам настава во Лингва.
  Сакам да прашам дали некој знае курс каде се изучува деловен англиски. Позз :)
   
  На joshua му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Araksi

  Araksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  17
  Ај ве молам да ми пишете каде во Кисела Вода има Англиски центар? Ми треба убрзан курс по Англиски јазик, но да се наоѓа во Кисела Вода.Пишете ми во ПП. фала ви :*
   
 5. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  има во кисела вода многу ако сакасш пиши во лп
   
 6. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  Jас одам на курс по англиски во челинџ така се вика школото го има во аеродром
  на три места не го знам бројот но можеш да се јавиш на информации нека ти го
  дадат и распрашај се супер се наставниците даваат курсеви и по
  германски,францунски и уште неколку јазици
  се надевам дека ти помогнав :D

  а и цената е 900 денари месечно :)
   
 7. mila.s

  mila.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  36
  Јас сакам да одам на курс по албански јазик. Може некој ако знае да ми пише некој центар во кој се изучува.
   
 8. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  како помала учев англиски во школото ФОУР Д -топло ти го препорачувам, супер е (се наога во Дебер маало)Англиски
  пред да се запишам на факс, се припремав за Тоефел тестот и за тестот по Албански во Лингва фан(се наога кај Бенетон кафе)во близина на клубот на пратеници-ме спремаше професорка по Англиски , и професорка по албански која беше Албанка, беа фини и двете, како и сопственичката :)
   
  На mila.s му/ѝ се допаѓа ова.
 9. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Кога бев помала одев на курс по Англиски со десеттина други деца, а сега си одам приватно. Искрено, повеќе си правиме муабет со учителката и повеќе учам некои општи работи одколку Англиски јазик. Немојте да ме сфатите погрешно, си уживам во разговорите и прекрасно ми е. :angel:
   
 10. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  Знае ли некој за Битола некои курсеви по англиски како е цената,и сли.нешто по опширно да објасни?
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Има бесплатни курсеви Во Агецијата за вработување (во трудот) ако си заведен во евиденција како невработено лице. Курсевите се за англиски, грчки и компјутери
   
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  Дали некој одел на часови по француски јазик во ФКЦ? Како сте задоволни од професорите, предавањата, методите? Би била благодарна доколку некој може да ми каже повеќе информации :)
   
 13. miahoneyy

  miahoneyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Здраво!!!
  Дали некој знае кај нас дали има некое школо или без разлика некој професор што дава часови по Холандски?И ако има колкава е цената.
   
 14. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  3.209
  Пол:
  Женски
  Девоки едно прашање... Се запишав во Штип и ме интересира дали има таму некои бесплатни курсеви по јазици,еве јас сакам да учам италијански,француски или германски на пр... па ако знае некоја нека ми каже... фала позз
   
 15. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  Знае ли некој во Битола некои курсеви по англиски јазик сакам да се запишам ама незнам каде има,нешто поопширно ако знае?
   
 16. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Во Битола има премногу школи за странски јазици,има голем избор, како на пример Малиот принц, Big ben, Language school и многу други
   
 17. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  61
  А кој е најдобар и некој нет страни да не знаеш?
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  девојки
  какво искуство имате од курсевите?
  јас сакам да одам на курс по книговодство гарантираат комплетна подготовка па сакам да прашам некој дали има искуство на ова поле дали одел на курс по оваа струка
  инаку сум одела на курс по германски и за една година добар дел од јазикот научив...
   
 19. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  74
  И јас сакам за ова повеќе да знам..ако може колку изнесува курсот?? :)
   
 20. Jewel

  Jewel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  144
  Ако плаќаш на рати вкупниот износ е 8600ден, а ако платиш однапред 7800ден за еден семестар (2 пати неделно по 1h 30min) :)