1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Курсеви за странски јазици

Дискусија во 'Образование' започната од bibush, 18 септември 2010.

  1. 20062006

    20062006 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    8


    Јас идев претходниот семестар во Челинџ.Месечно 1400 ден.,плус 300 мислам дека беше книгата со работна,4 месеци(фев.,март,април,мај).Имаат повеќе центри низ Скопје.Задоволна сум,дека ми беше за пополнување слободно време а и да не ми смета за на факултет.Инаку,беше интензивен курс па беа флексибилни по поглед на термин. :)

    п.с Имаше оглас во весник дека имаат уписи секој ден,часовите се почнати оваа недела. :)

    Поздрав
     
  2. I.love.my.boyfriend

    I.love.my.boyfriend Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ве молам ако некој има некаква информација за изучување на словенечки јазик,во Струмица,нека ми пише,може и лична порака...Однапред ви благодарам :*
     
  3. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае дали можам да си ја купам дипломата и од каде колку пари ќе биде одприлика?
     
  4. Ale.Ambrosio4

    Ale.Ambrosio4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    48
    може некој да пише ако знае курс по шпански? ама несакам забрзан. фала :D
     
  5. majufcee

    majufcee Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Планирам да се запишам на забрзан курс по Германски јазик во Битола.Дали можи да прдложи некое место каде што даваат часови како се движат цените и за колку време можиш да земиш диплома.
     
  6. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Дали знае некој курс по италијански во Скопје?
    Ве молам и цените ако ги знаете :?:
    Има во Логосохфорд италијански? :?: :)
     
  7. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Сакам да почнам на курс по германски јазик, имам поима нешто, не сум дудуче, втор степен би било идеално да почнам, ама незнам каде.
    Челинџ, прашав денес, ми рекоа 1200 првиот месец, па наредните 3 по 1400, ама многу некако ми дојде, 100 евра семестар, исто ко на факс што си плаќам..
    Неможам да си дозволам толку, па да ми препорачате друго училиште за странски јазици, со поефтина цена, ама со добри професори (без навреда, посетував курс по германски во едно школо, професорката членовите во речник ги бараше, не ги знаеше).
    благодарности :)
     
  8. Mracna

    Mracna Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    115
    Феминки, дали некој имам искуство со овие два центри за странски јазици http://www.bronco.mk/ и http://www.lingvafan.mk/index.php ?
    Сакам да се запишам , па ако некој има искуство се надевам дека ќе го сподели . Фала :)
     
  9. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
    Мондолинк на Рекорд.
    Газдарицата на училиштето го држи курсот по италијански,цената чинам(за редовен не за забрзан)беше 1200,инаку навистина има знаење и пристап и многу се труди да научиш.
    Жал ми е што поради недостиг на време(или јас така си мислам |( ) го прекинав курсот.
     
  10. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.447
    Допаѓања:
    34.353
    Пол:
    Женски
    Во Language Planet кај Бисер , курс по германски беше 1200 денари . И немаше многу ученици ..професорката супер беше :)
     
  11. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    девојки сега ми треба ваша мала помош.. дали може да ми кажете каде во скопје можам да одам на курс по шпански јазик!? пр. да биде некаде кисела вода или центар (така ми одговара) а некој линк од некоја школа или контакт од некој кој што знае или веќе бил на курс по шпански..
    ви благодарам однапред :*
     
  12. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Кај мене во школо сега го воведоа и кинескиот јазик и тоа бесплатно секоја сабота по 40минути.Се заинтересирав затоа што и во гимназија ќе одам на јазици па ќе тргнам да видам како ќе одат работите :)
     
  13. Maroon5

    Maroon5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    936
    Еве јас одам веке 8 година на англиски, последна ми е, и многу сум задоволна :)
     
  14. Ale.Ambrosio4

    Ale.Ambrosio4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    48
    Може да пишеш каде се одржуваат тие бесплатни часови по кинески и да оставиш број од школата?
    :D
     
  15. meandyou

    meandyou Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    195
    Општи прашања

    Kolku pari se ubrzanite kursevi za stranski jazici?
     
  16. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555

    Овој Бронко е КАТАСТРОФА!!! Една другарка се запиша таму на германски и здраво незнае да каже!! Професорката ништо не им објаснувала и сл. Би ти препорачала НЕ!! :worried:
     
  17. Eagleeye

    Eagleeye Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    58
    Зашто ти е курс? Имаш интернет, користи го. Мое мислење е дека со помош на интернет можеш да научиш јазик побрзо од било кој курс. Е сега изговорот ќе ти биде проблем, на интерактивен курс можеш тоа да го научиш подобро. Али за 3 месеци би требало да бидеш флуентна во било кој јазик(освен може во кинески не :) )


    http://www.fourhourworkweek.com/blog/20 ... -language/
    http://www.fourhourworkweek.com/blog/20 ... s-a-favor/
     
    На meandyou му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Мила, побарај по веб страниве на училиштата за странски јазици.Сигурно имаат и ценовници.
    Инаку, не верувам дека со курс од интернет ќе бидеш ,,флуентна,,(Читај - течно ќе го говориш јазикот :^) ).Кога би било така едноставно, сите би биле полиглоти.
    За да се совлада еден јазик битна е континуирана комуникација.
     
    На meandyou му/ѝ се допаѓа ова.
  19. girlx3

    girlx3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    142
    девојки знаете некој добар професор кој дава приватни часови по англиски? ми треба некој што стварно добро го познава јазикот и знае убаво да ти објасни..
     
  20. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    Девојки дали некоја од вас посетувала курс во Интеркултура?
    Сакам да започнам со изучување на германски јазик и добро би ми дошле и некои препораки за центри за изучување на германскиот. Фала :)