Курсеви за уметничко лизгање

Дискусија во 'Спорт' започната од jance.kristince, 27 септември 2015.

 1. jance.kristince

  jance.kristince Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2015
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите :)

  Барам курсеви за уметничко лизгање. Чув за тоа дека има курсеви кај Борис Трајковски, ама не знам ни дали се само за натпреварување или рекреативни, ни за која возраст се. Јас имам 16 години, и би сакала да тренирам со други средношколки, да не бидам само со помали девојчиња :P
  Дали знаете нешто повеќе за клубот, (или можеби некоја меѓу вас е член или познава член? (fingers))
  Фала ви од напред! :D