Курсеви за фризерка

Дискусија во 'Барање работа' започната од Marija166, 9 јули 2014.

 1. Marija166

  Marija166 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Здраво , прво се извинувам ако не е соодветно местово за оваа тема но незнаев кај да ја ставам .. ме интересира дали некоја од вас девојки знае во Битола во кои фризерски салони миже да се оде на курс ии колку е цената ? фала однапред :D
   
 2. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  мое мислење е:
  да си отидеш во некој флизерски салон и да ги прашаш дали им треба помош и дека сакаш да научиш да правиш флизури да виткаш пеглаш и т.н. меѓутоа тие да не ти плаќаат а воедно и ти нема да платиш.
  колку време си слбодна во текот на денот толку ке седиш пр. 3 или 4 саати е сега они нема да ти покажуваат како овој прамен да го наместиш или ониј (пр. за флизура) или како да испеглаш,
  со самото гледање ќе се научиш