Курсеви по сметководство

Дискусија во 'Образование' започната од emiliandre, 4 април 2012.

 1. emiliandre

  emiliandre Активен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  Во ова време кога се појавија многу едукативни центри кои нудат курсеви по сметководство, потешко е да се одлучиме кој да го избереме за изучување на курсот. Би сакала да посетувам еден таков, само ќе ве замолам за совет, а воедно и помош, дали некој посетувал, и колку е задоволен од обуката, предавачите, организацијата...
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  400
  И јас би сакала да посетам еден таков. Се надевам ќе се јави некој со искуство.
   
 3. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.373
  Допаѓања:
  49.770
  Реклама
  http://www.novakonsalting.mk/
  Имаат и страна на фб, ама неможам од работа да влезам. Жената е пример за врвна успешна жена, работи и софтвери за сметководство. Јас неам лично појдено кај неа, но мајка ми на времето беше, а мајка ми е сметководител без факултет, и без средно економско. Нормално е дека искуството го прави своето, но основите ги има тука научено. Е сеа, скапичка е, поготово ако сте студенти, невработени, но ако има некој да инвестира во вас, мислам дека нема да зажалите. Жената е навистина полна со огромно знаење, така да, ако имате навистина желба да научите, она навистина има неверојатно голема потреба да го сподели тоа знаење :)
   
 4. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  11.007
  Пол:
  Женски
  Дали има курсеви по сметководство во Штип???

  Ако знае некој нека каже дали има курсеви по сметководство во Штип, и каде ако може и бројче :)
  Ви благодарам поздрав
   
 5. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  2.198
  @mimiiiii нема во Штип:(
  И јас сум на мисла да посетувам ваков курс,најверојатно ќе се пријавам за во септември. Се мислам помеѓу Нова Консалтинг и Конто Профит (ако некој знае друг образовен центар ќе го замолам за информација). Цените се тука некаде, само проблемот ми е што не не сум од Скопје, ќе треба да патувам попладне, 2 пати во неделата, околу 18 часа (значи 18 пати ќе треба да доаѓам) и ќе ми излезе патот скоро колку цената за курсот. Ама мора да се вложува во образованието, посебно во ваква област каде постојано се менува нешто, потребна е континуирана едукација.
   
 6. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  11.007
  Пол:
  Женски
  Ау сум заборавила дека барав курсеви во Штип:D
  @Sfera јас бев во Нова Консалтинг, 250 евра ме чинеше и сум многу задоволна од Кристина и обуката, ако се мислиш меѓу нив двете ти ги препорачувам Нова Консалтинг. Објаснуваат и се што те интересира надвор од часовите во врска со сметководство.

  Тогаш не седев во Скопје, па се сместив кај другарка мада имаше и многу што патуваа.
   
  На Sfera му/ѝ се допаѓа ова.
 7. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.203
  Сакам да прашам каде може да се добие лиценца за сметководител и дали со таа лиценца ке може да се отвори сопствено биро....
   
 8. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.273
  Допаѓања:
  6.053
  Има ли некој сметководител, ако има нека ми пише во инбокс сакам да прашам нешто.
   
 9. Vegegirl

  Vegegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Дали беше на некоја обука?
   
 10. Svetoslava

  Svetoslava Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2016
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  123
  Има ли некој сметководител сакам нешто да прашам ... нека мо пише во инбокс
   
 11. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  911
  Допаѓања:
  6.647
  Со кој софтвер работите на курсеви?
   
 12. Bezimenka90

  Bezimenka90 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Би рекла секој различно. Зависи каков имаат тие што ги држат часовите.
   
  На Kataklinkers му/ѝ се допаѓа ова.