Курс за обука на надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од kallias, 30 мај 2011.

  1. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Гледав баш да најдам ваква тема, но не видов, ако има слична бришете ја и префрлете ја таму, нема никаков проблем ;)
    Јас сум многу заинтересирана за учење на надградба на нокти, по можност да е убрзан курс и ако некоја знае од вас каде можам да се обратам, која би била цената, каков сертификат се добива ( мене ми одговара повише да е признаен и во странство бидејќи јас сум мажена надвор од Мк па затоа ми е од корист повеќе за тоа.
    Пишете слободно која знае за таков курс и каде , т.е. во кој град има итн. итн. :)
    Однапред Ви благодарам :*
     
  2. zabceto

    zabceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    и јас сум заинтересирана за посета на ваков курс. добро ми дошло ако некој можи да ни даде повеке информации доколку знае
     
  3. zabceto

    zabceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
  4. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Има курс за педикир и маникир во Работнички универзитет Кочо Рацин.... за цена и време незнам ке се распрашам во понеделник па ке ви кажам ова 350 евра е многу скапо....
     
  5. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    E овде јас го видов и се распрашав и е супер, мене ми одговара и плус цената е доста приступачна, јас овде каде што живеам испод 1000 евра за курс нема и за толку кратко време, 5 дена нема шанси, миимум 1 месец се овде курсевите.... :!: така да може да се договорам со стилистот и да почнам со учење за некое време...
     
  6. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Има леб од ова? :D
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Па јас мислам дека има :)
    Јас живеам надвор од Мк и овде има многу потреба од оваа професија и плус цените се дупло повисоки отколку во Мк , а и сите девојки си ги прават ноктите, така да се исплаќа и тоа многу :o
     
  8. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Сопственичка на салон која вооедно е увозник на сета опрема и препарати за нокти од белгиска фирма, држеше ваква обука. Муабетов е од лани, слушнав дури ми правеа педикир во салонот. Мислам дека обуката е бесплатна доколку после земаш материјали од неа. Да не шпекулирам, кој е заинтересиран нека ми прати ЛП за контакт па нека праша.
     
  9. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Да, но за во Мк прашувам.
    Очигледно курсевите не се евтини.
     
  10. lady91

    lady91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Знам за во Битола, имаше курсеви во Парфимеријата Меркур мислам дека беше 20.000 ден + добиваш опрема ова го имав слушнато пред 6 месеци незнам дали сеуште држат и во работничкиот универзитет има мислам дека е 10.000ден ама не сум сигурна
     
  11. lejdi001

    lejdi001 Активен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    10

    И беше на курс? И јас сум заинтересирана, за тоа прашувам... :)
     
  12. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    757
    Пол:
    Женски
    Само да прашам дали се информира за цената на курсот и ако можеш пиши подетално околу тоа. Поздрав :)
     
  13. ivancekitty

    ivancekitty Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    6.539
    и јас многу сакам да идам на курс но никако да најдам негде во ск,некој ако знае нека ми пише би ви била многу благодарна,поз :)
     
  14. Tinnnna

    Tinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    50
    И јас сакам да одам на курс за нокти ама незнам каде,сакам да прашам во работнички колку е.. Ајде ако знае некоја од вас или ако била негде нека ни каже.. :D
     
  15. Bella2

    Bella2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    6
    И јас сум заинтересирана по можност у скопје да е :)
     
  16. bbutterfly

    bbutterfly Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    12
    маааалку освежување на темава :) ајде која била некаде на курс за надградба на нокти нека не информира или па ако некоја феминка лично прави обуки нека пише :D
     
  17. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.553
    Допаѓања:
    39.919
    Пол:
    Женски
    Сакам и јас..во Скопје :)
     
  18. Tinnnna

    Tinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    50
    Јас бев на обука во X-treme nails,4 дена е обука за една техника,цената е 20.000 ден и даваат сертификат.. Нема за згрешите зашто девојчето стварно перфектно работи :)
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.101
    Допаѓања:
    104.206
    Пол:
    Женски
    Гледам темава не е воопшто активна :) јaс ќе гo кaжaм мoевo искуствo. Лaни aвгуст месец пoсетувaв курс зa нaдгрaдбa нa нoкти - пoтoчнo нaдгрaдбa сo гел.
    Oдев вo кoзметичкo студиo Белисимa вo Кoзле. Курсoт трaеше 3 денa и плaтив 5000 денaри. Ми се дoпaднa oбјaснувaњетo нa женaтa штo гo имa студиoтo, нaучив мнoгу убaвo кaкo се пo ред се прaви нaдгрaдбaтa , единственo не ми се дoпaднa пристaпoт нa нејзините колешки штo рaбoтaт вo сaлoнoт , еднaтa прaвеше нaдгрaдбa a другaтa депилaцијa кoгa вежaвме и aкo нештo не ни oдеше кo штo требa се пoтсмевaa oд стрaнa..:shake:
    Кaкo и дa е пoтoa ги нaбaвив сите пoтребни рaбoти пoтребни зa нaдгрaдбa aмa не се зaнимaвaм сегa сo тoa, требa дa се нaјде местo и мнoгу време зa вaквa рaбoтa.
     
  20. macufce

    macufce Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2016
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    396
    Пол:
    Женски
    Некоја препорака за курс за нокти? Искуство да сподели ? ...
    Заинтересирана сум премногу, иии би ви била благодарна доколку ми кажетеее :))))