1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Курс за обука на надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од kallias, 30 мај 2011.

  1. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Гледав баш да најдам ваква тема, но не видов, ако има слична бришете ја и префрлете ја таму, нема никаков проблем ;)
    Јас сум многу заинтересирана за учење на надградба на нокти, по можност да е убрзан курс и ако некоја знае од вас каде можам да се обратам, која би била цената, каков сертификат се добива ( мене ми одговара повише да е признаен и во странство бидејќи јас сум мажена надвор од Мк па затоа ми е од корист повеќе за тоа.
    Пишете слободно која знае за таков курс и каде , т.е. во кој град има итн. итн. :)
    Однапред Ви благодарам :*
     
  2. zabceto

    zabceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    и јас сум заинтересирана за посета на ваков курс. добро ми дошло ако некој можи да ни даде повеке информации доколку знае
     
  3. zabceto

    zabceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
  4. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Има курс за педикир и маникир во Работнички универзитет Кочо Рацин.... за цена и време незнам ке се распрашам во понеделник па ке ви кажам ова 350 евра е многу скапо....
     
  5. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    E овде јас го видов и се распрашав и е супер, мене ми одговара и плус цената е доста приступачна, јас овде каде што живеам испод 1000 евра за курс нема и за толку кратко време, 5 дена нема шанси, миимум 1 месец се овде курсевите.... :!: така да може да се договорам со стилистот и да почнам со учење за некое време...
     
  6. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Има леб од ова? :D
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Па јас мислам дека има :)
    Јас живеам надвор од Мк и овде има многу потреба од оваа професија и плус цените се дупло повисоки отколку во Мк , а и сите девојки си ги прават ноктите, така да се исплаќа и тоа многу :o
     
  8. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Сопственичка на салон која вооедно е увозник на сета опрема и препарати за нокти од белгиска фирма, држеше ваква обука. Муабетов е од лани, слушнав дури ми правеа педикир во салонот. Мислам дека обуката е бесплатна доколку после земаш материјали од неа. Да не шпекулирам, кој е заинтересиран нека ми прати ЛП за контакт па нека праша.
     
  9. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Да, но за во Мк прашувам.
    Очигледно курсевите не се евтини.
     
  10. lady91

    lady91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Знам за во Битола, имаше курсеви во Парфимеријата Меркур мислам дека беше 20.000 ден + добиваш опрема ова го имав слушнато пред 6 месеци незнам дали сеуште држат и во работничкиот универзитет има мислам дека е 10.000ден ама не сум сигурна
     
  11. lejdi001

    lejdi001 Активен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    10

    И беше на курс? И јас сум заинтересирана, за тоа прашувам... :)
     
  12. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    757
    Пол:
    Женски
    Само да прашам дали се информира за цената на курсот и ако можеш пиши подетално околу тоа. Поздрав :)
     
  13. ivancekitty

    ivancekitty Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    6.539
    и јас многу сакам да идам на курс но никако да најдам негде во ск,некој ако знае нека ми пише би ви била многу благодарна,поз :)
     
  14. Tinnnna

    Tinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    50
    И јас сакам да одам на курс за нокти ама незнам каде,сакам да прашам во работнички колку е.. Ајде ако знае некоја од вас или ако била негде нека ни каже.. :D
     
  15. Bella2

    Bella2 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    6
    И јас сум заинтересирана по можност у скопје да е :)
     
  16. bbutterfly

    bbutterfly Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    12
    маааалку освежување на темава :) ајде која била некаде на курс за надградба на нокти нека не информира или па ако некоја феминка лично прави обуки нека пише :D
     
  17. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Сакам и јас..во Скопје :)
     
  18. Tinnnna

    Tinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    50
    Јас бев на обука во X-treme nails,4 дена е обука за една техника,цената е 20.000 ден и даваат сертификат.. Нема за згрешите зашто девојчето стварно перфектно работи :)
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.902
    Допаѓања:
    103.033
    Пол:
    Женски
    Гледам темава не е воопшто активна :) јaс ќе гo кaжaм мoевo искуствo. Лaни aвгуст месец пoсетувaв курс зa нaдгрaдбa нa нoкти - пoтoчнo нaдгрaдбa сo гел.
    Oдев вo кoзметичкo студиo Белисимa вo Кoзле. Курсoт трaеше 3 денa и плaтив 5000 денaри. Ми се дoпaднa oбјaснувaњетo нa женaтa штo гo имa студиoтo, нaучив мнoгу убaвo кaкo се пo ред се прaви нaдгрaдбaтa , единственo не ми се дoпaднa пристaпoт нa нејзините колешки штo рaбoтaт вo сaлoнoт , еднaтa прaвеше нaдгрaдбa a другaтa депилaцијa кoгa вежaвме и aкo нештo не ни oдеше кo штo требa се пoтсмевaa oд стрaнa..:shake:
    Кaкo и дa е пoтoa ги нaбaвив сите пoтребни рaбoти пoтребни зa нaдгрaдбa aмa не се зaнимaвaм сегa сo тoa, требa дa се нaјде местo и мнoгу време зa вaквa рaбoтa.
     
  20. macufce

    macufce Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2016
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    396
    Пол:
    Женски
    Некоја препорака за курс за нокти? Искуство да сподели ? ...
    Заинтересирана сум премногу, иии би ви била благодарна доколку ми кажетеее :))))