1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Курс за обука на надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од kallias, 30 мај 2011.

 1. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.983
  Гледав баш да најдам ваква тема, но не видов, ако има слична бришете ја и префрлете ја таму, нема никаков проблем ;)
  Јас сум многу заинтересирана за учење на надградба на нокти, по можност да е убрзан курс и ако некоја знае од вас каде можам да се обратам, која би била цената, каков сертификат се добива ( мене ми одговара повише да е признаен и во странство бидејќи јас сум мажена надвор од Мк па затоа ми е од корист повеќе за тоа.
  Пишете слободно која знае за таков курс и каде , т.е. во кој град има итн. итн. :)
  Однапред Ви благодарам :*
   
 2. zabceto

  zabceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  и јас сум заинтересирана за посета на ваков курс. добро ми дошло ако некој можи да ни даде повеке информации доколку знае
   
 3. zabceto

  zabceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
 4. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Има курс за педикир и маникир во Работнички универзитет Кочо Рацин.... за цена и време незнам ке се распрашам во понеделник па ке ви кажам ова 350 евра е многу скапо....
   
 5. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.983
  E овде јас го видов и се распрашав и е супер, мене ми одговара и плус цената е доста приступачна, јас овде каде што живеам испод 1000 евра за курс нема и за толку кратко време, 5 дена нема шанси, миимум 1 месец се овде курсевите.... :!: така да може да се договорам со стилистот и да почнам со учење за некое време...
   
 6. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Има леб од ова? :D
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.983
  Па јас мислам дека има :)
  Јас живеам надвор од Мк и овде има многу потреба од оваа професија и плус цените се дупло повисоки отколку во Мк , а и сите девојки си ги прават ноктите, така да се исплаќа и тоа многу :o
   
 8. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.505
  Сопственичка на салон која вооедно е увозник на сета опрема и препарати за нокти од белгиска фирма, држеше ваква обука. Муабетов е од лани, слушнав дури ми правеа педикир во салонот. Мислам дека обуката е бесплатна доколку после земаш материјали од неа. Да не шпекулирам, кој е заинтересиран нека ми прати ЛП за контакт па нека праша.
   
 9. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Да, но за во Мк прашувам.
  Очигледно курсевите не се евтини.
   
 10. lady91

  lady91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  Знам за во Битола, имаше курсеви во Парфимеријата Меркур мислам дека беше 20.000 ден + добиваш опрема ова го имав слушнато пред 6 месеци незнам дали сеуште држат и во работничкиот универзитет има мислам дека е 10.000ден ама не сум сигурна
   
 11. lejdi001

  lejdi001 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10

  И беше на курс? И јас сум заинтересирана, за тоа прашувам... :)
   
 12. Cence

  Cence Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  757
  Пол:
  Женски
  Само да прашам дали се информира за цената на курсот и ако можеш пиши подетално околу тоа. Поздрав :)
   
 13. ivancekitty

  ivancekitty Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  6.539
  и јас многу сакам да идам на курс но никако да најдам негде во ск,некој ако знае нека ми пише би ви била многу благодарна,поз :)
   
 14. Tinnnna

  Tinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  50
  И јас сакам да одам на курс за нокти ама незнам каде,сакам да прашам во работнички колку е.. Ајде ако знае некоја од вас или ако била негде нека ни каже.. :D
   
 15. Bella2

  Bella2 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2012
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  6
  И јас сум заинтересирана по можност у скопје да е :)
   
 16. bbutterfly

  bbutterfly Активен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  12
  маааалку освежување на темава :) ајде која била некаде на курс за надградба на нокти нека не информира или па ако некоја феминка лично прави обуки нека пише :D
   
 17. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.510
  Допаѓања:
  39.821
  Пол:
  Женски
  Сакам и јас..во Скопје :)
   
 18. Tinnnna

  Tinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  50
  Јас бев на обука во X-treme nails,4 дена е обука за една техника,цената е 20.000 ден и даваат сертификат.. Нема за згрешите зашто девојчето стварно перфектно работи :)
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.954
  Допаѓања:
  103.457
  Пол:
  Женски
  Гледам темава не е воопшто активна :) јaс ќе гo кaжaм мoевo искуствo. Лaни aвгуст месец пoсетувaв курс зa нaдгрaдбa нa нoкти - пoтoчнo нaдгрaдбa сo гел.
  Oдев вo кoзметичкo студиo Белисимa вo Кoзле. Курсoт трaеше 3 денa и плaтив 5000 денaри. Ми се дoпaднa oбјaснувaњетo нa женaтa штo гo имa студиoтo, нaучив мнoгу убaвo кaкo се пo ред се прaви нaдгрaдбaтa , единственo не ми се дoпaднa пристaпoт нa нејзините колешки штo рaбoтaт вo сaлoнoт , еднaтa прaвеше нaдгрaдбa a другaтa депилaцијa кoгa вежaвме и aкo нештo не ни oдеше кo штo требa се пoтсмевaa oд стрaнa..:shake:
  Кaкo и дa е пoтoa ги нaбaвив сите пoтребни рaбoти пoтребни зa нaдгрaдбa aмa не се зaнимaвaм сегa сo тoa, требa дa се нaјде местo и мнoгу време зa вaквa рaбoтa.
   
 20. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  396
  Пол:
  Женски
  Некоја препорака за курс за нокти? Искуство да сподели ? ...
  Заинтересирана сум премногу, иии би ви била благодарна доколку ми кажетеее :))))