Курс за програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од macencef, 8 септември 2018.

 1. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.448
  Допаѓања:
  1.999
  Пол:
  Женски
  Дали некоја феминка од битола има одено на курс за програмирање од каде била задоволна? Може и лп да ми пише
   
 2. Dalmatinka93

  Dalmatinka93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2016
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Не можев да најдам соодветна тема, па се одлучив тука да пишам. Ако погрешив, слободно избришете.
  Има ли никој што учи/завршил курс или академија за веб дизајн во Скопје во Семос, или било каде во Скопје?
   
 3. Mia_Mia

  Mia_Mia Нов член

  Се зачлени на:
  14 јули 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo, sakam da zapisham akademija za web dizajn vo Skopje. Gledam dve opcii akademija seavus i skillsacademy.mk. Skills se novi ama dobro im e strukturirana programata mi se dopagja, shto bi me posovetuvale?
   
 4. Bubish26

  Bubish26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  9.124
  Пол:
  Женски
  Во Seavus има маж ми и јатрва ми завршено програмирање, јас гледав оваа година да запишам Веб Дизајн, и двајцата се презадоволни од Seavus али ете за Веб Дизајн сепак јас се одлучив да одам во Brainster. Они имаат отворено академија во Виена, за мене е тоа плус затоа што сум порасната и имам завршено факултет во Виена, а наредна есен планираме да си одиме за на таму. Интервју за упис ми закажаа утре, слободно разгледај ја и таа опција.
   
 5. DonaLita

  DonaLita Нов член

  Се зачлени на:
  14 септември 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите. Би сакала да слушнам ваше мислење,искуство за веб дизајнер и дали е исплатлива оваа работа и во која компанија е најдобро да се земе курс/академија за оваа струка? Сум слушнала за SEAVUS и SEMOS ако завриш некој курс на овие компании нека пише искуство. фала ви
   
 6. Domakica

  Domakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Женски
  Исти прашања и од мене, но нема одговори.
   
 7. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  495
  Пол:
  Женски
  Немам одено на курс ама знам дека од Семос и Сеавус се задоволни, бидејќи за нив прашавте ви одговарам :)
  Имајте на ум дека курс за програмирање бара многу работа, нема само со курсот да научите и да бидете способни да се вработите, ако на некој му е потребен совет за да започне да учи програмирање може да ме контактира, ќе се потрудам да му помогнам:):)