1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Курс за програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од macencef, 8 септември 2018.

 1. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.923
  Допаѓања:
  2.840
  Пол:
  Женски
  Дали некоја феминка од битола има одено на курс за програмирање од каде била задоволна? Може и лп да ми пише
   
 2. Dalmatinka93

  Dalmatinka93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2016
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Не можев да најдам соодветна тема, па се одлучив тука да пишам. Ако погрешив, слободно избришете.
  Има ли никој што учи/завршил курс или академија за веб дизајн во Скопје во Семос, или било каде во Скопје?
   
 3. Mia_Mia

  Mia_Mia Нов член

  Се зачлени на:
  14 јули 2020
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo, sakam da zapisham akademija za web dizajn vo Skopje. Gledam dve opcii akademija seavus i skillsacademy.mk. Skills se novi ama dobro im e strukturirana programata mi se dopagja, shto bi me posovetuvale?
   
 4. Bubish26

  Bubish26 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 март 2019
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  11.320
  Пол:
  Женски
  Во Seavus има маж ми и јатрва ми завршено програмирање, јас гледав оваа година да запишам Веб Дизајн, и двајцата се презадоволни од Seavus али ете за Веб Дизајн сепак јас се одлучив да одам во Brainster. Они имаат отворено академија во Виена, за мене е тоа плус затоа што сум порасната и имам завршено факултет во Виена, а наредна есен планираме да си одиме за на таму. Интервју за упис ми закажаа утре, слободно разгледај ја и таа опција.
   
 5. DonaLita

  DonaLita Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2020
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите. Би сакала да слушнам ваше мислење,искуство за веб дизајнер и дали е исплатлива оваа работа и во која компанија е најдобро да се земе курс/академија за оваа струка? Сум слушнала за SEAVUS и SEMOS ако завриш некој курс на овие компании нека пише искуство. фала ви
   
 6. Domakica

  Domakica Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  366
  Пол:
  Женски
  Исти прашања и од мене, но нема одговори.
   
 7. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.015
  Пол:
  Женски
  Немам одено на курс ама знам дека од Семос и Сеавус се задоволни, бидејќи за нив прашавте ви одговарам :)
  Имајте на ум дека курс за програмирање бара многу работа, нема само со курсот да научите и да бидете способни да се вработите, ако на некој му е потребен совет за да започне да учи програмирање може да ме контактира, ќе се потрудам да му помогнам:):)
   
  На lady0813 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.015
  Пол:
  Женски
  Може некој што посетувал курс да ме контактира лп? :)
   
 9. Eat Drink Smile

  Eat Drink Smile Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој има искуство со Code Academy, сакам таму да се запишам на предавањата. Почетник сум и немам никакво, или можеби многу мало, минимално познавање и, искуство во таа област. Нивните ветувања се големи, дека со неколку месечен курс ќе станеш баран програмер. А да не спомнувам дека сумата за курсот е околу 2000€ за 7 месеци. Ве молам некој да сподели искуство.
   
 10. Mommyysk

  Mommyysk Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2021
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20220407_152124_com.facebook.katana.jpg
  Дали имате искуство со ова, дали вреди да се посети курсот?
   
 11. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  9.814
  Допаѓања:
  29.626
  Пол:
  Женски
 12. Boka98

  Boka98 Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2021
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Nekako mi se rizik ovie akademii mn pari treba da se uplatat a posle ako se ostane bez rab e uste potesko a eden list hartija ne menuva nisto sepak treba da se nauci...nekoi vikaat deka udemi se dobri da vidis dali te interesira iki ne no toa e tamy povrsinski se dodeka ne sednes so mentor da podrabotis i malku da gi pipnes rabotite po detalno
   
 13. dejanchili

  dejanchili Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Машки
  Јас купив курс од Udemy.com за CCNA курс и одржување на мрежи. Добар е предавачот а особено акцентот е одличен англиски бидејќи е Британец а не некој Индиец. И добро и детално објаснува. Добри се Udemy. Би ги препорачал на секого.