1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Курс за шминкање

Дискусија во 'Лице' започната од Deba, 2 февруари 2014.

 1. Deba

  Deba Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Здраво, дали знаете некој во Скопје, кој што дава солидни часови за шминкање, меѓутоа тоа да не се специјални курсеви за професионално шминкање од 400 до вртоглави 1000 евра?
   
 2. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  2.090
  Допаѓања:
  2.308
  Имаш во работнички центар Кочо Рацин што е отприлика позади градска болница ама стварно не знам која е цената..
   
 3. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересира истово,ако не ти е тешко или ако имаш некој,прашај и кажи.. :)
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  А зошто не се јавите на информации да ви дадат број од Кочо Рацин универзитетот и да си прашате на тел.колку е цената за курсот мене не ми е јасно :^) ...нема потреба од отворање на секакви теми...
   
 5. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.720
  Допаѓања:
  6.524
  Пол:
  Женски
  По фризерскиве салони прашај.
   
 6. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Небојша Пешевски држи часови.
  Побарајте го на фб, бара девојки за формирање нова група :)
   
 7. Deba

  Deba Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0

  Курсевите кај Небојша се 1000 евра.Тоа се курсеви за професионално шминкање, барем некој непрофесионален, за сама да можам да се шминкам.
   
 8. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  За сама да се шминкаш доволно ти е само да изгледаш неколку видеа на Ју туб.. ги има многу..
   
  На ludamaja10, senza.parole, rainbowec и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  За сама да се шминкаш шо ќе ти се курсеви? :^)
  Има многу јутуб видеа за шминкање, разгледај си и ете ти ќе се научиш. Курсевите се за некој што планира професионално да се бави со тоа а не да се шминка сам за по свадби и дискотеки. |(
   
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  Деба зошто бре чупе не ги читаш сите коментари не ми е јасно? :^) курс за шминка 1000евра боже господе ненормална работа имаш часој за професионална шминка во Кочо Рацин бре ти пишав јависе таму не е поќе од 10000 денари рекламират и на ТВ еден куп курсој има таму за све какви 10000евра какви црни камења јас незнам и која будала за тоа дава 10000евра...
   
 11. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.434
  Во Кочо Рацин нема курсеви за шминка,не давајте погрешни информации. Има курс за козметика(каде што не спаѓа шминкањето) кој чини 35000 денари. Кој сака да посети курс за шминкање со пристапна цена нека ми пише лп.
   
 12. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  Јас незнам овде кој пренесва погрешни информации бидејќи во Битола во работничкиот универзитет има курсеви сите работнички универзитети во државата го нудат истото јас моментално поседувам курс и затоа тврдам и моја другарка предава во Битола во раб.универзитет часови по професионална шминка,и кај нас има други што држат приватни часови но девојките доволно се паметни да се распрашаат за да знат колку да го одврзат паричникот овие универзитети нудат све вкучувајќи шминка, нокти, козметичари,масажери и ред др.занаети така да малку отпоќе ми е смешно во Скопје да има све ова а за професионална шминка да нема така? :^) ...
   
 13. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.434
  И јас сакав кај нив да посетам
  курс за шминкање(и мене ми кажаа дека има) но кога ги прашав ми кажаа дека имаат само курс за козметика...сигурно нема да измислувам.
   
 14. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
  Јас сум била на курс по шминка во Авон само. И тоа два часа само :).
   
 15. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  Авон си организира такви настани со цел да си ја изрекламира козметиката и ништо друго,за да бидеш професионален шминкер ти треба време да ги научиш сите работи пракса вежби,се разбира ако сакаш да се занимаваш професионално ти треба и диплома а авон тоа сигурно не го нуди...
   
 16. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
  Нуди диплома ама што се два часа :)
   
 17. Aurora05

  Aurora05 Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  25
  Мислам дека Make up by Kika од Охрид држи курсеви за шминкање,па знае ли некоја цена? :$
   
 18. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.831
  Девојки ве молам за сериозен одговор, дали знае некој во Битола каде можам да посетувам курс за шминка каде што можам да добијам диплома? Јас веќе шминкам и сум обучена само потребна ми е дипломата за да можам да го работам професионално и во студио, знае некој? :?:
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.029
  Допаѓања:
  97.804
  Пол:
  Женски
  Имa ли некoјa oд вaс пoсетувaнo курс пo шминкaње кaј Анa Пaвлoвскa Нaкевски? :)
   
 20. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  4.992
  Пол:
  Женски
  Мене ме интересира за Кариера Плус, гледам на ФБ промовираат курс по шминкање со намалена цена па ако има некој одено таму нека сподели искуство. :) :makeup: