1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Курс за шминкање

Дискусија во 'Лице' започната од Deba, 2 февруари 2014.

  1. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Девојки ме интересира дали знаете колку зема Даниел Николовски за курсевите?
     
  2. untitled12

    untitled12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    31
    Дали знае некој во Битола дали држат некои курсеви ?
     
  3. S0A0N0J0A0

    S0A0N0J0A0 Активен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2016
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    zdr :)
    dali znaete kade ima vo Bitola kurs za shminkanje?
     
  4. Ana/Ana

    Ana/Ana Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
  5. хОхси

    хОхси Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2016
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    146
    Девојки дали некој од вас тука во Скопје посетувал курс за шминка ? Каде ? И колку сте задоволни од истиот ?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Ќе ве молам за помош.. :) Бидејќи несакам да одам на факс повеќе сум уметник духовно, а со таков факс нема да сум во ќар(ќе морам професорка по ликовно да бидам.Нема друго што, а тоа најмногу мразам несакам да слушнам :envy: :lol:). Шминката и фризурата спаѓа под уметност и ме бива за тоа и сите ми велат жално ако не отидам на тоа бидејќи ме бива и најмногу сега се заработува од тоа. И да сум одела на таков курс, што потоа ќе сум се сметала за професионалец и се важела секаде таа диплома така што секаде за мене ќе има работа. А мене искрено и ми е желба за тоа имам мерак за тие работи. Па да ми предложевте за во Битола? (морам Битола) За овие два курсеви, шминка и фризура :) Кога има, колку чини курсот... сакам повеќе да се информирам бидејќи решена сум да одам. Морам нешто да се занимавам во животот :!: :lol:
     
  7. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Девојкиии , не видов дека има ваква тема па решив да напраам една :) Да споделиме мислења за ова , кој бил на ваков курс , каде се одржува , кај кого итн..:*
     
  8. Nicki_N

    Nicki_N Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Дали има некоја од вас што знае професионално да шминка? Ми треба совет.. Уште од малечка имам желба да научам да шминкам и да се запишам на професионален курс, не зборам за учење од ју тјуб. И секоја година одложувам поради други трошоци и обврски. Е сега конечно дојде ред и за тоа. Се запишав и почнав еден час. Малку сум загрижена и паничам дека нема да научам да шминкам. Желба имам преголема и можеби е рано да зборувам, но сите девојки од групата подобро шминкаат од мене.. Многу работи ми се испомешаа, не знам ни какви шминки да купам,што да купам, се ми е хаос во главата.Сакав да прашам ако некоја посетувала курс дали се чувствувала како мене, дали научила, за колку време итн..
     
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Тоа мене ми се случи. Јас кога одев на курс тоа ми беше навистина почеток, претходно немав храброст да фатам да шминкам некого освен мајка ми. Па на почеток потешко ми одеше, како и тебе ми се направи хаос во глава. Почнав да купувам продукти за кои сега се каам што фрлив пари. Но, со тек на време како што шминкаш повеќе модели, а потоа и клиенти/ другарки, се повеќе ќе се подобрува.
    Кога почнаа да ми доаѓаат девојки за шминкање имав преголема трема ама сега помина. Се е некако нормално. Само постојано учам нови техники преку туторијали и следење на тој makeup world. Се најдобро!
     
    На ludamaja10 и Nicki_N им се допаѓа ова.
  10. Nicki_N

    Nicki_N Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам, малку добив надеж. Кажи ми работиш конкретно со некоја марка шминки или различни? И јас изнакупував глупости ама ајде мерак ми беше ама за понатака не знам..

    Vo centar za obuka Eva, 15.000 den e kursot
     
    Последна измена од модератор: 21 септември 2017
  11. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Почнав со gr, сруште имам некои нивни продукти ама повеќе на себр ги користам. Палети користам од Мур и bh, пудри имам естее, лореал, ревлон, макс фактор катрис, крајолан, менхетен итн. Сите ср за различни типови кожа и со различен подтон. Исто така и камени и во пудра имам мешавина од овие погоре.
    Палети за контурирање имам од гр до лореал, се што сум видела сум купила. Пигменти и светки од nyx. Кармини најчесто користам од nyx, huda u kylie ама имам и од гр, есенс, римел...
    Све живо имам. На почетокот почнав со послаба шминка и секако поевтина цена.
    Сега планирам да земам од инглот и повеќе артикли од крајолан.
     
    На Nicki_N му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nicki_N

    Nicki_N Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Јас во центар за обука Ева. 15.000 ден е курсот, еден час кој трае 4 часа еднаш во неделата, шест недели..
     
  13. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Здраво. 15 000 денари е, а може на рати? Не сум во можност одеднаш да платам, а сакам да посетувам, пред се заради себе да се научам да се шминкам, не ми е за да заработувам.
     
    На carangigia му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Може на рати ама НИКАКО не ти препорачувам кај нив да одиш.
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. teressa

    teressa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2016
    Пораки:
    424
    Допаѓања:
    512
    Пол:
    Женски
    Зашто не кај нив ? Јас сакам таму да идам на курсот.. Толку ли се лоши??
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Loranora

    Loranora Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2017
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    За во битола некој дали знае да ми препорача?:)
     
  17. Nicki_N

    Nicki_N Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Јас го завршив курсот и баш сум задоволна
     
    На teressa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Здраво не видов ваква тема ако ја има избришете ја .
    Сакам да одам на курс за шминка се двоумам дали Карера плус или Ева споделете ваши искуства .
     
  19. Carissa

    Carissa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2017
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    613
    Пол:
    Женски
    Курсеви има и во Кариера Плус, околу 14-15000, се одржуваат за викенди. Според мене ниеден курс од споменативе нема да ви помогне ако немате талент и фат за шминкање.
     
    На Triksy27 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Девојчето што работи со Фран ми има зборено дека КАРИЕРА воопшсто не ти посветуваат внимание и дека не се толку добри т.е. повеќето сама ако знаеш ќе си го научиш.. Ева незнам какви се..