1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кутија со спомени

Дискусија во 'Дом' започната од pink4ever, 23 јуни 2011.

  1. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    ја имам две вакви и воопшто не ми се украсени или нешто сл.обични кутии од чевли се :$ и внатре се преполни со споменари,дневници,постери,слики,карти,фискални,украсни хартии од подароци и др.ливчиња со лични творби.инаку сум за овие работи,како шо си оди времето човек има потреба од вакви работи :D
     
  2. Kalinka94

    Kalinka94 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    До сега не ми текнало на нешто вакво, но секако прекрасна идеа. Си чувам некои значајни работи но не ми текнало да ги сместам во ваква кутија... Денес се фаќам за работа :))
     
  3. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Мојата кутија веќе не се ни затвара од што е преполна... :tmi: Еве ја :wasntme: во комплет со дневникот... :D



    А еве ја и нејзината содржина :D :
     

    Прикачени фајлови:

    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  4. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Веќе подолго време имам кутија со спомени,која веќе е преполна.Си ги чувам цртежите од прво одделение,писмата,поканите,стари дневници,слики.
    Кога ја отварам,секогаш ми буди убави спомени,и се сеќавам на тие моменти.
     
  5. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Јас имам веќе 7 месеци.Дневникот кога ќе го завршам планирам да го ставам таму.А сега имам билети од журки,влезници за драмски,хераклеа итн.Текстови од сработени драми и слики од истите.Спомени бе,ееееееееј.Само тие се вечни.... :)
     
  6. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    И јас имам една кутијка во која чувам некој цртежи, писма,креди и сл., кога и да ја отварам ми доаѓа насмевка на лицето бидејќи се присетувам на моментите :)
     
  7. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    И јас имам црвено кутивче не е многу големо, но е доволно да ги собере најдрагите спомени. :)
     
  8. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    И јас имам црвено кутивче не е многу големо, но е доволно да ги собере најдрагите спомени. :)
     
  9. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    Исто и јас имам кутија во која ги чувам најубавите спомени :)
     
  10. nirvanaholic

    nirvanaholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    147
    Имам и тоа Џек Дениелс кутија хехе. Моментално немам многу во неа. Имам три албуми со омилените слики. Свекичките од мојот 15 роденден(кои многу ми значат) и 2 споменари :)
     
  11. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Имам една кутија од албум за слики средна големина е..И чувам дневници дури и од прво одд. :lol:
     
  12. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Имам и јас но не ја имам отворено одамна,Сакав да си го прочитам дневникот да се потсетам на некои работи кога бев среќно и безгрижно дете...
     
  13. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    имам две вакви кутии, едната е од бившиот, се што ми давал, писма, честитки, пораки кои ми ги пишувал, а другата е од мм, и во неа се наоѓа истото, само во неа има и некои предмети кои ме потсетуваат на некои моменти што сме ги поминале заедно и не ги отварам, нека си стојат, ги чувам за внуците, ним ќе им ги дадам :rofl:
     
  14. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Јас веќе имам уште една кутија, и новата и таа погоре се полни и морам уште една да направам :D
    Ќе ставам и слика деновиве.(zilmer)
     
  15. barbiegirl.24

    barbiegirl.24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    4.452
    Пол:
    Женски
    Имам голема кутија со спомени, честитки, песни, писма и други мои лични работи.
     
  16. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Немам кутија, туку ваква папка само што мојата е со Барбики. Жив срам, ама и така стои на високо место, па никој не ја гледа освен јас. :D

    Два дневници А4 формат испишани на секое ќоше, два дневници со средна големина и една обична тетратка. Одамна не сум седнала да прочитам што се има низ тие страни. Пубертет, ша чеш, ќе пишуваш по цели денови. :D

    Едно и единствено љубовно писмо, писмо за идната јас (клише муабет:rofl:), ливчиња со пораки од кафиња, влезници од дискотеки, настани и др. места, несекојдневни шеќерчиња, картички од родендени, мапи и разгледници од патувања, карти и флуросцентни алки од концерти итн итн.

    Ги мерачам едни големи кутии во Џамбо. Баш ми се совршени за вакви ствари.
     
  17. Azzra

    Azzra Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2013
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    60
    imam nekolku kutii od tinejdzerski godini kaj moite sedat :) a sega otkako si rodi sin mi si gi zacuvuvam spomenite od nego
     
  18. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Имав,потоа ја фрлив.Во неа чував споменари(потоа почнав да чувам електронски дневници,ама сега престанав и со тоа бидејќи немам доволно време да пишувам :D),слики,исечоци од списанија,некои мали ташничиња,приврзоци,некои дати...
    Моментално немам,ама мислам дека пак ќе си направам.:)
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Јас во кеса ги чувам спомените. Новогодишни честитки, покани за свадби, исечоци од весници, тетратки со слики од познати личности. Салфетите ги чувам во кутии од бонбониери. А во фиоките (во поранешната дома) чувам списанија. Криво ми е што не си ја сочував детската пошта. Сигурно се сеќавате на оние ливчиња со кои се менувавме со другарките. Ја дадов на ќерката на пријател на татко ми. Ја чувам и касетата на која сум снимана како пеам.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.047
    Пол:
    Женски
    Имам.
    Од писма, слики, карти за: концерт, фудбал, авион и сл...
    Омиленото мое морнарско фустанче што сум го носела на само 1годинка, бебешка пелена изработена рачно од едната баба која е оставена како аманет за мене, кошула од носија од другата баба и ред други предмети за кои сум поврзана страшно многу. Кога се селев, нив први ги пренесов. :)
    Ми топлат срце.
    Има и некои кои исфрлив, од некогаш "битни".
     
    На Rama, Dust и cresa-jagoda им се допаѓа ова.