1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кучешки хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од WhiteAngel, 23 декември 2011.

 1. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Овен

  Вашето куче родено во знакот на овен сака да биде прво во се-прв јаде, прв е на врата пречекувајки ги и испрајќајки ги гостите, прв ќе ја донесе играчката, прв ќе се смести на двоседот или во колата. Не учи од искуството-надевајте се дека навиката да ви ги уништува чевлите ќе му здосади, па ќе се заминава со нешто друго. Ова не е трвдоглаво куче, но не сака превоспитување, па својата навика која ве излудува ќе ја повторува се додека не најде нова, поеднакво лоша. Запаметете, само уморно куче овен е добро куче.

  Бик

  Немојте да се изненадите што ова куче знае да биде тврдоглаво, затоа што покрај тоа знае да биде и стрпливо. Верен и предаден другар е, но и одличен чувар-освен ако напаѓачот не носи добро јадење со себе. Поседува благ темперамент и малку работи кај него можат да бидат непредвидливи.
  Ова куче не е склоно на лутање, па бидете сигурно дека брзо че се врати дома. Не е во прашање мрзливост, туку здраво размислување: зошто да бара храна и удобно место за спиење кога веќе тоа го има!

  Близнаци

  Тој има две брзини „турбо“ и „лер“. Најдобро е секогаш да се занимава со нешто затоа што од досада знае да уништи се до што ќе дојде. Ако сакате куче од рекламите кое со часови лежи покрај фотелја никако не земајте куче во овој знак зашто тој покрај вас ќе помине 7 минути дневно. Многу е комуникативен па можете да се изназборувате на вашиот или неговиот јазик. Ова куче-полиглот се разбира.

  Рак

  Ова е навистина прекрасно куче, емотивно, врзано за домот и предано. Ако отпатувате и го оставите дома тоа не да ви го прости и со денови ќе биде тажен. Многу е приврзан за вас и за вашето семејство и како такво е ненадминливо. Тоа ќе биде прекрасна бебиситерка за вашите деца. „Понекогаш“ е клучен збор: понекогаш ќе ви биде верен придружник, понекогаш ќе се испраќа до вратата, понекогаш ќе завива тажно, понекогаш заедно ќе се капите, но во едно бидете сигурни: вашето куќе во знакот на ракот ве сака бескрајно нежно...

  Лав

  Толку е полн со позитивна енергија што свети во мракот. Вие можеби ќе сакате тоа да биде добро исчеткано и средено, но тоа за него не е својствено. И без тоа тој блеска во секоја ситуација. Сака да ви направи горд сопственик. Кога сака да оди на шетање ќе стои до вас и ќе се потсетува на вашата обврска. Идеален е за изложби затоа што во крвта му е да биде во центарот на вниманието.

  Девица

  Секогаш е зафатена и наметнува темно како и кај неа да има план за работа. Како некој инспектор ќе маршира во дворот за да се увери дека се е на свое место и се функционира како што треба. Сака да биде на високо, па затоа ќе се смести на креветот за да надгледува се, па дури и вас.
  Другите кучиња се приврзуваат за сопствениците, но девицата секогаш ќе ве држи на око. Своето слободно време ќе го помине анализирајки ве. Бидете внимателни бидејки ве чита како отворена книга.

  Вага

  Многу ужива во секој вид дружење и секогаш носи грациозност и шири хармонично расположение околу себе. Се качува на креветот за да биде поблиску до вас и не разбира што има тука лошо. „На под???“ ќе се прашува со широко отворени очи. „Јас...но јас сум еден од вас.“-ова е всушност најголемиот проблем кој ќе го имате со ова куче. Мисли дека е, ни помалку ни повеќе, туку човек. Вие немојте премногу грубо да ја потсетувате на нејзиното потекло бидејки вагата е емотивна и помалку суетна, а и поубава е кога е во добро расположение. Колку плашливо и да изгледа ова куче е врвен територијатец и ќе го брани своето. Не заборавајте го ова, затоа што тоа нема да го заборави.

  Скорпија

  Ова е најверојатно најголем мангуп, знае се но не предава. Неговата девиза „што е мое, мое е, а што е вое е и мое“ може да ви создава проблеми, па најдобро со тоа расчистете уште на почеток. Ова куче поседува привлечност за само една личност во неговиот живот. Не очекувајте многу играње затоа што неговата цел не е да ве забавува туку да ве проучи. Којзнае за каков тест се работи, но кога ќе го поминете веќе не е ни важно бидејки ќе имате верно куче.

  Стрелец

  Во куќа со голем двор ќе го забележите како со ланецот и куќичката пробува да излезе низ оградата.
  Тој е мајстор за бегства и никогаш нема да се помири со ограничувања. Секогаш е подготвен за нови авантури и е добар чувар, но кога гостите ќе дојдат знае да биде многу дружељубив. Одличен атлетичар е, а тоа ќе станете и вие трчајки по него.

  Јарец

  Без одглед на расата, ова е куче повлечено во психолошка пештера, од каде оние кои ги сакаат мораат повремено да ги извлекуваат. Ова куче бара повеќе внимание отколку што изгледа, но во група центарот на вниманието го препушта на други. Кога ќе помислите дека е воспитано и со добри манири, тоа е во депресија. Сака да си поигра со вас, но не знае како да ја започне играта, но кога ќе почне нема да го препознаете вашето сериозно куче.

  Водолија

  Ова куче изгледа како да вели „Ах, тука си и ти.“ иако никаде не сте ни отишле. Тоа е бидејки неговата мисла е секогаш далеку од телото. Хаотичен е иако не можете да се пожалите дека направило некоја штета. Многу е дружељубив со други кучиња и луѓе што изгледа како да не може да живее без тоа.
  Сепак, понекогаш му треба одмор. Откако ќе го исчешлате можете да му ставите огрлица и да го поведете на забава. Бидете сигурни дека супер ќе си поминете.

  Риби

  Сака секогаш да биде во ваша близина, а атмосферата мора да биде спокојна и хармонична. Ова куче е голем сонувач и совршено милениче. Ќе се излежува на сонце или снег, сеедно е се додека вие сте тука да го греете со љубовта. Ќе бидете центар на неговата галаксија и можете да го натерате на се само со нежно водење. Не е куче за изложби, затоа што е срамежливо, но е крал на вашето срце. Ако стане болежлив и нервозен само подарете му повеќе љубов и внимание.

  Па, што велат ѕвездите за вашите миленици? Се поклопуваат карактеристиките?
  Мојот лепотан е вага и неговиот карактер се поклопува со хороскопот.
   
  На Alesii и Karamella им се допаѓа ова.
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Водолија

  Ова куче изгледа како да вели „Ах, тука си и ти.“ иако никаде не сте ни отишле. Тоа е бидејки неговата мисла е секогаш далеку од телото. Хаотичен е иако не можете да се пожалите дека направило некоја штета. Многу е дружељубив со други кучиња и луѓе што изгледа како да не може да живее без тоа.
  Сепак, понекогаш му треба одмор. Откако ќе го исчешлате можете да му ставите огрлица и да го поведете на забава. Бидете сигурни дека супер ќе си поминете.


  Спикето мое е Водолија :D Единствено е точно дека премногу е дружељубив со други кучиња ,никако не им лае ,дури ми делува ко да не се осеќа себеси како куче :D
  Ја сака и мачката и нејзините бебиња ,и нив не им лае и сака да ги душка и лиже :D

  Сигурно во претходниот живот било човече ,па уште нема заборавено на нашите манири :D
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  17.397
  Пол:
  Женски
   
 4. Katojiikutaka

  Katojiikutaka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  226
  Баш и е погодено на луси,особено тоа дека е територијална . :)
   
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.493
  Водолија

  Ова куче изгледа како да вели „Ах, тука си и ти.“ иако никаде не сте ни отишле. Тоа е бидејки неговата мисла е секогаш далеку од телото. Хаотичен е иако не можете да се пожалите дека направило некоја штета. Многу е дружељубив со други кучиња и луѓе што изгледа како да не може да живее без тоа.
  Сепак, понекогаш му треба одмор. Откако ќе го исчешлате можете да му ставите огрлица и да го поведете на забава. Бидете сигурни дека супер ќе си поминете.
   
 6. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Вага

  Многу ужива во секој вид дружење и секогаш носи грациозност и шири хармонично расположение околу себе. Се качува на креветот за да биде поблиску до вас и не разбира што има тука лошо. „На под???“ ќе се прашува со широко отворени очи. „Јас...но јас сум еден од вас.“-ова е всушност најголемиот проблем кој ќе го имате со ова куче. Мисли дека е, ни помалку ни повеќе, туку човек. Вие немојте премногу грубо да ја потсетувате на нејзиното потекло бидејки вагата е емотивна и помалку суетна, а и поубава е кога е во добро расположение. Колку плашливо и да изгледа ова куче е врвен територијатец и ќе го брани своето. Не заборавајте го ова, затоа што тоа нема да го заборави.
   
 7. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  58
  Овен

  Вашето куче родено во знакот на овен сака да биде прво во се-прв јаде, прв е на врата пречекувајки ги и испрајќајки ги гостите, прв ќе ја донесе играчката, прв ќе се смести на двоседот или во колата. Не учи од искуството-надевајте се дека навиката да ви ги уништува чевлите ќе му здосади, па ќе се заминава со нешто друго. Ова не е трвдоглаво куче, но не сака превоспитување, па својата навика која ве излудува ќе ја повторува се додека не најде нова, поеднакво лоша. Запаметете, само уморно куче овен е добро куче.

  јас имам куче овен. - колку е само точно. :D неверојатно. :D
   
 8. Karamella

  Karamella Активен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  23
  Рак

  Ова е навистина прекрасно куче, емотивно, врзано за домот и предано. Ако отпатувате и го оставите дома тоа не да ви го прости и со денови ќе биде тажен. Многу е приврзан за вас и за вашето семејство и како такво е ненадминливо. Тоа ќе биде прекрасна бебиситерка за вашите деца. „Понекогаш“ е клучен збор: понекогаш ќе ви биде верен придружник, понекогаш ќе се испраќа до вратата, понекогаш ќе завива тажно, понекогаш заедно ќе се капите, но во едно бидете сигурни: вашето куќе во знакот на ракот ве сака бескрајно нежно...
  Кученцето мое е ракче :D
   
  На Eleonorastrumica му/ѝ се допаѓа ова.
 9. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  Лав

  Толку е полн со позитивна енергија што свети во мракот. Вие можеби ќе сакате тоа да биде добро исчеткано и средено, но тоа за него не е својствено. И без тоа тој блеска во секоја ситуација. Сака да ви направи горд сопственик. Кога сака да оди на шетање ќе стои до вас и ќе се потсетува на вашата обврска. Идеален е за изложби затоа што во крвта му е да биде во центарот на вниманието. да точно
   
 10. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Девица

  Секогаш е зафатена и наметнува темно како и кај неа да има план за работа. Како некој инспектор ќе маршира во дворот за да се увери дека се е на свое место и се функционира како што треба. Сака да биде на високо, па затоа ќе се смести на креветот за да надгледува се, па дури и вас.
  Другите кучиња се приврзуваат за сопствениците, но девицата секогаш ќе ве држи на око. Своето слободно време ќе го помине анализирајки ве. Бидете внимателни бидејки ве чита како отворена книга.

  - Па можда е точно, али за последната реченица највеќе се сложувам. :P
   
 11. lusi17

  lusi17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Овен

  Вашето куче родено во знакот на овен сака да биде прво во се-прв јаде, прв е на врата пречекувајки ги и испрајќајки ги гостите, прв ќе ја донесе играчката, прв ќе се смести на двоседот или во колата. Не учи од искуството-надевајте се дека навиката да ви ги уништува чевлите ќе му здосади, па ќе се заминава со нешто друго. Ова не е трвдоглаво куче, но не сака превоспитување, па својата навика која ве излудува ќе ја повторува се додека не најде нова, поеднакво лоша. Запаметете, само уморно куче овен е добро куче.

  Моево е овен леле како него да го опишаа а за чевлите ееххх само колку пара чевли има искинето омилените само што си ги купив ми ги искина едната таја едана брати :(
   
 12. Floyd12

  Floyd12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  110
  Стрелец

  Во куќа со голем двор ќе го забележите како со ланецот и куќичката пробува да излезе низ оградата.
  Тој е мајстор за бегства и никогаш нема да се помири со ограничувања. Секогаш е подготвен за нови авантури и е добар чувар, но кога гостите ќе дојдат знае да биде многу дружељубив. Одличен атлетичар е, а тоа ќе станете и вие трчајки по него. :D :D :D :D
   
 13. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Рак

  Ова е навистина прекрасно куче, емотивно, врзано за домот и предано. Ако отпатувате и го оставите дома тоа не да ви го прости и со денови ќе биде тажен. Многу е приврзан за вас и за вашето семејство и како такво е ненадминливо. Тоа ќе биде прекрасна бебиситерка за вашите деца. „Понекогаш“ е клучен збор: понекогаш ќе ви биде верен придружник, понекогаш ќе се испраќа до вратата, понекогаш ќе завива тажно, понекогаш заедно ќе се капите, но во едно бидете сигурни: вашето куќе во знакот на ракот ве сака бескрајно нежно...
  понекогаш ќе мисли дека ова е точно,а понекогаш не :D
   
 14. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  Моето куче РИЧИ е значи во хороскоп ЛАВ
  И искрено е точно види ја ти моја ричи
   
 15. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Снупи мој близнаци бил во хороскоп бе! Ама баш се е точно :D На 23 мај е роден :lol: