1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кујни

Дискусија во 'Дом' започната од blondini, 22 март 2011.

 1. blondini

  blondini Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  10
  Потребна ми е кујна,давајте идеи,боја,модел...се во врска со кујна!Ги имам апаратите,бојата е инокс(на апаратите,вградени ке бидат,освен фрижидерот!
  Фала ви однапред! :D
   
 2. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  се надевам помогнав малку :wasntme:
   
  На meckicka, danceforlife, okcenzi и 2 други им се допаѓа ова.
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  .
   

  Прикачени фајлови:

  На meckicka и SimonaTino им се допаѓа ова.
 4. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.986
  Допаѓања:
  4.845
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • KARMEN-1.jpg
   KARMEN-1.jpg
   Големина на фајлот:
   124,5 KB
   Прегледи:
   3.084
  • proekt5_kuj2.jpg
   proekt5_kuj2.jpg
   Големина на фајлот:
   51,7 KB
   Прегледи:
   3.083
  • STELA-1.jpg
   STELA-1.jpg
   Големина на фајлот:
   64 KB
   Прегледи:
   3.084
  На danceforlife му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Мене ми се допаѓа црно те како овоа нешто :) :)
  [​IMG]
   
  На sweeety91 и danceforlife им се допаѓа ова.
 6. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  јас сум обожавател на т.е. рустични кујни па може и од нив ќе најдеш инспирација
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На andrejko82, Kat4e86 и danceforlife им се допаѓа ова.
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Јас би ви препорачала да гледате нешто да ви е практично и максимум да ви е искористен делот во кујната. Внимавајте и на боите, битен фактор се и тие, во стил да не се познава секоја прашинка или отисок од прст па да морате секогаш со крпата в раце и да пребришувате.
   
  На danceforlife му/ѝ се допаѓа ова.
 8. delvi

  delvi Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.347
  Пол:
  Женски
  Ве молам за помош.Во план сме сега да одлуцуваме за распоред на соби на спратот и незнам дали е подобро отворена кујна во склоп на дневната или да си биде посебна одвоена од дневната
   
 9. Andzelika

  Andzelika Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  176
  Delvi ти си знаеш најдобро. Кај моите беше споена кујната со дневната, мене искрено не ми се допаѓа поради тоа што кога се готви цела миризба е и во дневна. Ти дошле гости и мора да ги седнеш во дневна, а мириса на манџичка :) Или пак ненајавени гости, а тебе те мрзело да измиеш садови цел куп садови ќе бидат на видик. :$
  Јас и мм баш поради тоа се одлучивме за одвоена варијанта.

  Ама сега има добри аспиратори( ќе си купиш некој појак) ќе го извлече мирисот и немаш гајле.
   
  На veronikaveronika му/ѝ се допаѓа ова.
 10. veronikaveronika

  veronikaveronika Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2011
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  132
  Ако ви е навистина мал просторот-единствено тогаш отворена кујна би била избор. Но само во тој случај! Па, сакала несакала ќе си бидеш домаќинка :D
  Јас лично инсистирав на одвоена кујна и тоа со голем прозор-ова ми беше едно од главните барања кога купувавме стан. И главна мака. Па ме направија демоде дека сум била, некакви си архитекти ме убедуваа дека сега тренд било кујната да биде споена со дневната :@ Ејјј, станови со кујна во најодалечениот ќош од прозорецот- најголем дел од новите станови се баш такви. Не дека сум некоја готвачка,ама доволно е луѓе бре јајца за запржиш и цела дневна да ке корне.
  За кромид и моите брокули пАк не станува ни збор. ;)
  - Мој совет е биди максимално практична-ако веке имаш избор! И врата и прозор и аспиратор, па пак ке замириса, а не пак кујната во дневна да биде!
   
 11. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.121
  Ние сами си ја направивме нашата нова кујна. Поточно заедно ја дизајниравме а потоа сопругот ја пресмета, нарача материјали и сам ја монтираше. Сеуште ја комплетираме, сега правиме симетричен дел од карши каде ќе има и масичка за секојдневно користење кога јадеме. Кога ќе комплетираме ќе ви сликам повторно :)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Pinkgirl.22, Belabelinakinder, duffi и 18 други им се допаѓа ова.
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Да, јас згрешив што ја оставив отворена кујната, ама ајде мало е станчето па се излажав демек пошироко ќе изгледа. Не можам ни кафе да направам а да не мириса во дневна. Каков сакаш аспиратор стави, пак ќе мириса, и тоа не правиме сарми и прженици, еднаш пржев модри патлижани и два дена луфтирав.
  Никако отвотрена кујна. Најубаво е кај што се елементите да е затворено, а дневната може да биде отворена кон трпезарискиот дел па таму ставајте маси, спуштени сијалици, тапети... ама сепак да има барем шибер или некоја лесна врата , да може да се заштити дневната од мириси.
   
 13. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
 14. guguence

  guguence Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  320
  Пол:
  Женски
  :inlove: ..
   

  Прикачени фајлови:

 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  girl1985 кујната ти е феноменална, немам зборови, поготово едно големо браво за тоа што самите сте си ја направиле :clap:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. EdithPiaf

  EdithPiaf Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  74
  Гирл1985 од каде ја порачавте ако може да ми кажеш?имаат ли веб страна да видам за цени?
  btw супер е кујната
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно сакам црвена кујна.
  А ова се кујните што мнооогу ми се допаѓаат
   

  Прикачени фајлови:

  На danceforlife му/ѝ се допаѓа ова.
 18. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Пошто многу сакам да готвам си сакам еден ден да си имам голема и комфорна кујна :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • jij.JPG
   jij.JPG
   Големина на фајлот:
   22,1 KB
   Прегледи:
   2.045
  • kok.JPG
   kok.JPG
   Големина на фајлот:
   24,3 KB
   Прегледи:
   2.044
  • sliki.JPG
   sliki.JPG
   Големина на фајлот:
   31,7 KB
   Прегледи:
   2.046
  На danceforlife му/ѝ се допаѓа ова.
 20. anastasceto

  anastasceto Активен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  6
  ubavi kujni :) mnogu mi se dopagat no i mojata kujna e prekrasna i mnogu poubava