1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кујнски молци и други штетници

Дискусија во 'Дом' започната од ciribiribela, 3 декември 2010.

  1. Twins02

    Twins02 Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2016
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    473
    Пол:
    Женски
    Lele src istiot problem go imam prva godina ni se pojavija, sto ne staviv do sega tri pati prskavme, nisto ne pomaga, probaj od tie kukickite da stavis inaku mi kaza komsikata bila nakotena isto i ona prskase nisto ne pomaga, vika uste tolku se nakotila, jas izbegav od maka kaj majka mi i jas sum vo stan ama dzabe samo vie ako prskate, mora nekoj od komsiite da ima stom ti se pojavile, jas veke glava izguniv nova zgrada e, se rastureno od toa prskanjeto, nervoza nevidena e
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Па да ги има преку лето обавезно ставив од дм некои стапици а друго чаре а и се мислам за од топ шоп тој апараот а што велите
     
  3. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Не ги убива апаратот и не бегаат од него. Купи од куќичките со тесто ,а можеш и сама да си направиш ,од нив умираат.
    МАЧКАТА НЕМОЖЕ ДА УМРЕ ОД ТОЈ ОТРОВ ,БИДЕЈЌИ Е ТОПЛОКРВНО ЖИВОТНО.
     
  4. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Моите земаа едно за прскање и од нив умираат тие големите лебарки-fendona се вика 60мл е, 250денари
     
    Последна измена: 8 август 2016
  5. Twins02

    Twins02 Активен член

    Се зачлени на:
    18 април 2016
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    473
    Пол:
    Женски
    Aparatot od top shop nema vrska jas i go kupiv na majka mi isto mi gi falea kukjickite od Raid za lebarki dzabe gi kupiv gi nastavav po doma nitu edna nema vlezeno i ubieno, prskavme do sega tri pati ama se e dzabe zosto komsiite imaat mnogu i povtorno ni vlagaat, gi cekam site da se vratat od odmori i da gi zamolime site da prskaat ako ne se slozat se e dzebe
     
  6. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Секоја вечер кога е мртва тишина дома, го слушам црвецот како ми го јаде паркетот.
    Што друго да му дадам да јаде??
     
  7. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.119
    Допаѓања:
    908
    Kazete lek za mali sitni crvcinja, ma terasa pred vlezna vrata navecer gi ima cel roj?
     
  8. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Кој е тој прашок?
     
  9. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.844
    Допаѓања:
    133.009
    Пол:
    Женски
    Ако имате место кај што не минувате или нешто што стои поткренато на ногарки, стајте на хартија лепак за глувци.
    Под кревети, под маси, секаде кај шо не се гледа пошто глупаво изгледа инаку ишкртајте со креда против инсекти или истолчете ја па посолете.
    НеоПитроид раствор можете и дома не само на тараса, напрскајте по сите рабови пола саат нека биде затворено, после отворете да се излуфира убаво и месец-два раат сте, после повторете постапка, коа ќе почнат одново да ви се појавуваат. Безбедно е за деца, сеа ептен мали ако имате што лазат по земја не мора на под да прскате туку по зидот некаде повисоко, и покрај прозори.
     
  10. Slavicak

    Slavicak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Ми дојдоја пријателчината во кујната кажвајтеее шо да му прам на мравитеее:puke:
     
  11. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.019
    Допаѓања:
    37.307
    Пол:
    Женски
    Види од која дупка доаѓаат и стави таму неопетроид прашок.
     
  12. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.119
    Допаѓања:
    908
    Kazete nesto efikasno za mravki, niz cela kuka gi imame
     
  13. anas23

    anas23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Девојки за бубашвабите само неопитроид,ќе ставите во сите соби на повеќе места ги привлекува и право одат таму, па ги наоѓате мртви,јас ги исчистив скроз 1 година немаше никако но дали е такво местото вчера пак видов и пак ставив на сегде,не е скапо околу 130 денари го има во земјоделските аптеки,а стварно е ефикасно.пс. пазете на мали деца бидејќи несмее да се фаќа со рака
     
  14. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Жено, мали ситни бели како црвчиња со брзина на светлината, како ларви не.знам да ги опишам, прозирни. Во вц имам видено а денес и во собата кај што не спие никој нада пеглани перени алишта. Искуство?
     
  15. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    дали е штетен за миленичиња? имам зајаче дома.
     
  16. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.844
    Допаѓања:
    133.009
    Пол:
    Женски
    Испрскај на места кај што не допира зајчето
     
    На sheis му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Jас секое лето имам такви во кујната.Ми се собираат по зачините,брашното или други прашкасти работи и сува отворена храна.Ја префрлив цела храна во фрижидер за да не ја фрлам,ја извадив и корпата за ѓубре надвор на тераса.
    И сеуште не знам што се,дали се ларви или црви битно бели се.
    А сум приметила таму кај што ги има прават како пајажинка и некои мали кафеави пеперутки.
    По логика ќе да се ларви.
    А што да им правам појма немам.
     
  18. Nastja97

    Nastja97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2018
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    36
    Луѓее, се исплашив многу.. ми излегоа брунки и сега гледам како изгледаат брунките од болви кај човек, некако слично изгледаат.. помош??
     
  19. g8lQQk

    g8lQQk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2018
    Пораки:
    2.179
    Допаѓања:
    14.261
    Пол:
    Женски
    Вчера читам за лавандата дека бркала молци и комарци, Јас ја имам на тераса, сега баш е убаво расцветана, а смешно ми падна кога видов утрово комарец како си стои на цветот :rofl:

    Нели треба да :bug:
     
  20. SummerGirl12

    SummerGirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Devojki najprvo izvinete za fonfot of mobilen sum.....Kazete lek protiv bolvi.....imame edno kucence vo dvorot Abe so me bese toa bolvi po alistata doma gi vnesovme......Men's mi e strav od niv segde gi ima isprskav so edno od raid pa neznam so ke bide....Dali she opasni mnogu we plasam