1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Куќата на Анубис (House of Anubis)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lali-Esposito, 15 јуни 2011.

 1. Lali-Esposito

  Lali-Esposito Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Куќата на Анубис е серија која што се емитува секој работен ден на Nickelodeon во 16 и 20.
  Оваа серија се работи за група тинејџери, кои ги истражуваат мистериите кои се случуваат во куќата во која живеат. Во оваа серија има љубов, драма, мистерии, хумор...
  Тој што не ја гледа, навистина му ја препорачувам. А тие што ја гледаат нека кажат што мислат за неа.
  http://www.youtube.com/watch?v=sbj9GigAf9c
   

  Прикачени фајлови:

  • All of them 9.jpg
   All of them 9.jpg
   Големина на фајлот:
   31,5 KB
   Прегледи:
   2.814
  • All of them 1.jpg
   All of them 1.jpg
   Големина на фајлот:
   318,8 KB
   Прегледи:
   2.814
  • All of them 3.jpg
   All of them 3.jpg
   Големина на фајлот:
   61,6 KB
   Прегледи:
   2.813
  • All of them 15.jpg
   All of them 15.jpg
   Големина на фајлот:
   62,6 KB
   Прегледи:
   2.815
  На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Не сум ја гледала ама имам прашање.
  Зошто Анубис? Поврзано е со богот Анубис? :)
   
 3. Victorian

  Victorian Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  5.357
  Пол:
  Женски
  Оваа серија ли ќе почне на сител ?!
   
 4. deedee0

  deedee0 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  364
  ај некој нека даде линк каде што можам да ја гледам онлајн
   
 5. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  51
  Да ама синхронизирана на македонски
   
 6. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  vo kolku casot ke ja ima na sitel?
   
 7. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  јас ја гледаф на англиски на кидс и интересна е онака не е нешто ама за губење време е добра
   
 8. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Не ги сакам ваквите серии или филмови. Но другарка ми ја сака Куќата на Анубис многу. Таа гледа многу такви работи.
   
 9. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Ка гледав првата епизода и мислам дека ќе биде интересно...но имам едно прашање до Сител тв,можеше ли бе пократко да трае епизодава...??????? :^) |(
   
 10. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  ^^ А од колку саат е ? :)
   
 11. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Сабота и недела од 10:40 :)
   
  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nobody1

  nobody1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  74
  Во 10:45 :)
  Сварно можеше помалку да траеше ова дури е премногу -_-
   
 13. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Ај и јас да не останам покуса, да се пожалам зошто беше многу кратко. :lol: Инаку серијава има 4 сезони, ама ако даваат вака делчиња од епизодите треба две години да ja емитуваат. |(
   
 14. HappyOne

  HappyOne Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Една другарка ја гледаше серијава и многу ја испофали. И ајде јас денеска се издигав рано рано да ја гледам и пуштам во 11 сител(пошто они нели каснат секогаш...) и епизодава веќе завршила :^) Па штом е и синхронизирана дефинитивно нема да ја гледам. Сител знаат како да се упропасти потенцијално убава серија...
   
 15. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  434
  Пол:
  Женски
  Денеска не можев да ја гледам ама многу кратка била како што гледам така ако ја даваат 4 сезони ќе треба 10 години да оди серијава :fubar: :fubar: :fubar: :fubar:
   
 16. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  Сител и те како знаат да упропастат серија :fubar:
   
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.284
  Пол:
  Женски
  Ја гледам на Никелеодон интересна е само на сител многу ја кратат а и + само викенд ќе ја даваат :|
   
 18. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Интересна е серијава многу,но оваа синхронизација аман!!!! и плус колку кратко трае ццц... :^) таман се израдував нешто поинакво од турските серии,без синхронизација...но ако сител нешто не упропасти нема никој!!!!
   
 19. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  Не ја кратат сител туку таква е серијата една епизода трае 10 мин , ( бог да чува ама серија ) , баш видов на imdb , оти ми беше чудно што е толку кратка , јас почнав да ја гледам на интернет оти нема шанси да ја гледам синхронизирана , ама се изнервирав оти на секои 10 мин мора да мењам нова епизода, и така ја најдов на едно место за симнување каде што се споени 2-3 епизоди и подолго трае :)
   
 20. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Интересна серија е.. Игра во Сабота и Недела во 10:45 ама трае само 10 мин. може линк од сите епизоди или неколку што ги гледате на нет? А таа девојката што исчезна како се случи тоа? Дали беше виновен тој сопственикот на куќата? :^) И зошто ја обвинуваат новата девојка што дојде во куќата.? Која беше таа старата жена пред куќата која чекаше и која кажа дека се вика Сара а таму ја викаа Емили? И зошто и го даде тоа ланче од што да ја заштитува таа девојка? Малку и не ми е јасна серијава..
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.