Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Куќи на стравот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Daisy10, 14 септември 2016.

 1. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Сакам да ве прашам дали сте сретнале вакви куќи каде што старите велат дека порано духови живееле во нив ? Искрено некои мислат дека тоа се само приказни и дека има само во сериите и филмовите ги има.Но, има и во Скопје вакви куќи.
  Јас лично ја знаев зелената куќа каде што се наоѓаше во Кисела Вода,поточно Црниче.Зашто велам ви минато? Куќата е срушена и на нејзино место е изградена нова и современа куќа.Но, има доста настани поврзани таму и интересно минато за туќа.Порано имало некое семјество што живеело таму и починало, никој незнаел зошто.Кога дошле од вести да го снимат тој дел наводно новинарката почимала по извесен период.Некои стари велат дека имало подземни води, а некои пак духови.Јас имам често пати идено во таа куќа и ништо не сум забележала, а ни ништо не ми се случило.Велат дека навечер прозорите сами се отварале, вратите крцкале и незнам што друго.Имаше и видео на јутуб баш за таа куќа.Таква слична куќа имам слушнато дека имало и во Пинтија, но никогаш не сум била да ја видам зашто немам време натака да идам.Дали има некој што ја знае ? Имате ли информации? Познавате ли вакви куќи не само ние што сме од Скопје и вие од другите градови? Верувате ли на старите ?

  **се извинувам ако темава е дупла.
   
  На Rose04 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rose04

  Rose04 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  i jas iam ideno u kukjata u crnice pa eve zdrava prava sum hahahahah inache mn mi se interesni vakvi temi ^_^