Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

К-15

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Plavusa.17, 22 јуни 2011.

 1. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Го пребарав форумов и ваква тема не најдов, а верувам дека секој/а од нас има изгледано барем 1 скеч од К-15 со легендарните Тошо Малерот (Васко Тодоров), Миле Паника (Бранко Огњановски), и Цацко Конопишки (Љупчо Бубо Каров) кои во исто време се и основачи, писатели и режисери на проектот. Целта на К-15 им е да ја насмеат јавноста со скечови кои всушност колку се хумористични толку се и реалистични. Се мислев каде да ја отворам темава дали тука или во Филм и ТВ и се одлучив тука, сепак мислам дека заслужуваат тема зошто секогаш успеваат да ме насмеат, сигурно и вас.

  Еве некои:

  http://www.youtube.com/watch?v=eTr5xjcNPa4

  http://www.youtube.com/watch?v=AljXWEuH ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=BUxVu4qX ... re=related

  http://www.youtube.com/watch?v=oIx-yZ8q0c8

  http://www.youtube.com/watch?v=8ZKf8uwt ... re=related
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.694
  Пол:
  Женски
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
 4. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.785
  Оф леле! Непресушен извор на смеење!

  Само кога ќе ми текне на ликовите се смеам! Кај се нашле, не ми е јасно, ама фала судбино што си ги споила, толку многу животи продолжиле луѓево.
  Урбани ликови, типични представници на македонскиот народ. Девојки, контате дека уствари си се смееме на сопствените маани? Што не викам дека е лошо :)

  Друг пат ќе постирам клипови. Само сакам да кажам дека се легендарни. Еднаш мислам и добија некоја награда од радио Буба мара за легенди, па Цацко се зезаше дека му е мило што не се од камен, и од раменици до горе само, а доле во правоаголно издание :D
  Да ви кажам право, ја на овие и споменик би им дигнала. Заслужуваат повеќе од билокој у државава.

  Мислим. И ондак ово. Ухухухуууооопште нисам против. И ондак то :)
   
  На PeaceLoveBasketball, crazylady, pink4ever и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.737
  Допаѓања:
  136.799
 8. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  865
  ги обожавам хахахахахха и секогаш ме смејат штета што ги нема на тв :D :D :D
   
 9. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
 10. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  За овие луѓе, само еден збор, ЦАРОВИ! Друго нема потреба да коментирам :)
   
 11. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.145
  Допаѓања:
  8.246
 12. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.145
  Допаѓања:
  8.246
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.944
  Допаѓања:
  20.847
  Пол:
  Женски
 14. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
 15. Anouk

  Anouk Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  1.380
 16. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  K-15

  Лелеее омилени ми сеее :rofl:
   
 17. oktavija

  oktavija Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  100
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  K-15

  Иако е факт дека новиве не се толку добри како старите, за ова сум врзана сентиментално :D
  http://www.youtube.com/watch?v=lpW5W6rCLRs
  Ќе ти пушчам една торбица пљачки да ми г‘испериш. :D :D :D
   
 19. maja0

  maja0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
 20. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  K-15

  ЛЕГЕНДА СЕ!!! :D Новиве епизоди не ми се по кеф, ама старите се закон :)