1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кaко хороскопските знаци се справуваат со учењето и испитите

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од crazylady, 18 декември 2011.

  1. WinnieThePooh

    WinnieThePooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    201
    Најточно е болдираното! :lol:
     
  2. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Јарец

    Јарецот е сериозен и практикува концизен план додека учи. Родителите најдобро ќе му помогнат на тој начин што ќе му одредат време и место каде што ќе може целосно да му се посвети на науката. Прецизно поставените граници ќе направат овој знак да осознае што точно се очекува од него како студент.

    Хм....Морам да признаам дека мене лично не ми е ова баш многу погодено, не бев баш најодговорен ученик и студент, иако бев одлична и релативно лесно си поминав на факс. Можно е мојата неодговорност да се должеше на тоа што се разочарав од факсот на почеток, очекував нешто сосема друго...и некако нагло ми спласна волјата и ентузијазмот уште на почеток. Инаку, кога седнував да учам, може да се каже дека бев како во описот-со многу детален план кога што ќе учам, и си се држев до него.
     
  3. madamstefi

    madamstefi Нов член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    15
    ЛАВ
    Високо крената глава и победнички поглед е одлика на цврстите лавови.Првото нешто кое ќе ги мотивира е почитувањето и признавањето на талентот кој го поседува. Ако останат фокусирани на своите успеси, веднаш им се зголемува желбата за создавање на нов успех и несомнено ќе ги редат еден по друг. Нив би им годел систем за наградување за успешно положениот испит.
    да се е точно
     
  4. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    13.399

    У ла ла!
    МамооооУ! Оди да прочиташ нешто. :rofl:
     
  5. viva.la.vida

    viva.la.vida Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Женски
    ДА ДА ДА ДА!! од сите карактеристики овенот во мене е најизразен со оваа. Значи секогаш сакам да сум прва не знам што ќе беше ова :doh:
     
  6. lloovveellyy

    lloovveellyy Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    12
    Бик

    Бикот е препознатлив како бавен и стабилен, пa поради тоа може да се исфрустрира ако некој го форсира да биде побрз во исполнувањето на задачите. Нему му е потребна мирна и тивка средина во која ќе помине многу часови на темелно завршување на започнатата работа, се разбира без притоа да биде предупредуван дека “времето го гази”.

    Точнооо :)
     
  7. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746

    :up:

    Баш така :D
     
  8. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Високо крената глава и победнички поглед е одлика на цврстите лавови. Првото нешто кое ќе ги мотивира е почитувањето и признавањето на талентот кој го поседува. Ако останат фокусирани на своите успеси, веднаш им се зголемува желбата за создавање на нов успех и несомнено ќе ги редат еден по друг. Нив би им годел систем за наградување за успешно положениот испит.

    Еден успех ми дава голем мотив да продолжам да учам и да бидам успешна. Се е вистина во напишаново.
     
  9. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Има точности особено за трпението, немам мир додека не го научам цел, мајка ми стално ме критикува дека сакам со едно читање да го научам и затоа немам трпение, да вистина е.
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јарец:
    точно, ама тоа за учењето е како палење на дизел на -25c
    е кога ќе запали после е лесно,после ми се учи,ама додека фатам книга,животов ми се смеачува
     
  11. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
    Скорпија

    Секоја дилема може да биде разрешена од скорпијата која сака да навлезе во суштината на материјата. Не ги привлекуваат површни задачи кои во себе не содржат никаква поента, т.е тоа не го задржува нивното внимание. За да останат фокусирани, на скорпиите им треба квалитетен тутор на кои му веруваат и го почитуваат.


    Затоа и не можам да го погледам материјалов, живи глупости :worried:
     
  12. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Водолија

    На најоргиналниот знак во зодијакот може да му претставува проблем секојдневното седнување пред отворена книга. Водолијата неможе да го задржи својот поглед така лесно врз едукативните материјали. Нејзините родители треба да смислат разни награди со кои ќе ја стумулираат за да не и се здосади. Само така неа ќе и биде интересно и ќе научи се што е потребно за да го положи испитот.

    ^ Па незнам.. до некаде е точно, но не се. :)
     
  13. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884

    Болдираното не е точно,јас со никого никогаш не ги раскажувам лекциите. :)
     
  14. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Точно. Тоа е малку повеќе од негативно, но максимално се трудам да го поправам ваквиот начин на размислување и однесување. Сама на себе си ветувам, дека понатаму ќе дадам се' од себе да посветам повеќе време и внимание на тоа што го учам отколку на крајниот резултат. Да ја избришам расеаноста што ме тепа! :$
     
  15. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Еееее така си е :D
     
  16. Cence

    Cence Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    756
    Пол:
    Женски
    Скорпија

    Секоја дилема може да биде разрешена од скорпијата која сака да навлезе во суштината на материјата. Не ги привлекуваат површни задачи кои во себе не содржат никаква поента, т.е тоа не го задржува нивното внимание. За да останат фокусирани, на скорпиите им треба квалитетен тутор на кои му веруваат и го почитуваат.

    Се сложувам со LaBella и јас не можам да го гледам мојот материјал.Непотребно натрупани работи кои немаат смисла за учење .. :)
     
    На LaBella му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mops

    mops Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    119
    Бик

    Бикот е препознатлив како бавен и стабилен, пa поради тоа може да се исфрустрира ако некој го форсира да биде побрз во исполнувањето на задачите. Нему му е потребна мирна и тивка средина во која ќе помине многу часови на темелно завршување на започнатата работа, се разбира без притоа да биде предупредуван дека “времето го гази”.
    болдираното ептен пододено
     
  18. Katojiikutaka

    Katojiikutaka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    226

    Редовно си учам..некогаш ме фаќа паника. :drunk:
     
  19. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Колку е само точно |( |-)
     
    На macysh му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Водолија

    На најоргиналниот знак во зодијакот може да му претставува проблем секојдневното седнување пред отворена книга. Водолијата неможе да го задржи својот поглед така лесно врз едукативните материјали. Нејзините родители треба да смислат разни награди со кои ќе ја стумулираат за да не и се здосади. Само така неа ќе и биде интересно и ќе научи се што е потребно за да го положи испитот.



    Дај боже ова да ми помога :D