1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кaрaктерот според крвнaтa групa

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од skorpija123, 27 јули 2012.

 1. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  Мислaм декa нa добро место јa сместив темaвa, aко не е преместетејa.


  Во многу земји се смета дека постои тесна врска помеѓу организмот и карактерот на човекот.

  Крвна група 0: ЛИДЕР

  Носителите на оваа крвна група секогаш се стремат да ги заземат првите места во пронаоѓање на своите амбиции, и се борат со заби и нокти за нивно остварување. Го избираат вистинскиот пат, по кој неисцрпно ја насочуваат својата енергија. Не се плашат од пречките, брзо се справуваат со пораз, и повторно тргнуваат напред. Ретко се во согласност со околината и тоа е единствената слабост на лидерите што во принцип се волци-единци.

  Крвна група А: ДОБРОДЕТЕЛИ

  Носители на љубовта, хармонијата, спокојството и редот. Со нив е секогаш лесно и пријатно да се работи, бидејќи избегнуваат конфликти. Се одликуваат со трпение и добронамерност и целото внимание им е кон грижа и внимание на околината. Нивната упорност од тој аспект е најлошата страна, бидејќи повеќето болести кај нив се резултат од тензијата од грижа за другите и што не можат да заборават на туѓите проблеми.

  Крвна група Б: ИНДИВИДУАЛЦИ

  Го прават само она што го сакаат и лесно се приспособуваат кон различни ситуации. Имаат добро развиена имагинација, комбинативен ум и понекогаш се склони кон измама во нивна корист. Често им сервираат изненадувања на своите блиски, иако не се сите пријатни. Стремежот да живеат слободно и независно, без да даваат отчет на никого, е нивната ахилова пета.

  Крвна група АБ: КОНФОРМИСТИ

  Кон неа спаѓаат кротките и понекогаш наивни личности. Пријателите ги сакаат, бидејќи се чувствуваат удобно во нивно присуство. Тие се тактични, праведни, слаткоумни и често ги развеселуваат своите пријатели. Најмногу страдаат поради неодлучноста. Од страв да не повредат некого, спроведуваат акции со многу задоцнување што е голем животен минус за нив.
   
 2. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  755
  Кaрaктерот според крвнaтa глупa

  Крвна група 0: ЛИДЕР

  Носителите на оваа крвна група секогаш се стремат да ги заземат првите места во пронаоѓање на своите амбиции, и се борат со заби и нокти за нивно остварување. Го избираат вистинскиот пат, по кој неисцрпно ја насочуваат својата енергија. Не се плашат од пречките, брзо се справуваат со пораз, и повторно тргнуваат напред. Ретко се во согласност со околината и тоа е единствената слабост на лидерите што во принцип се волци-единци.


  ]:) ова е за мене ама не секогаш, туку понекогаш :lol:
   
  На kala21, Hkikica и skorpija123 им се допаѓа ова.
 3. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  Кaрaктерот според крвнaтa глупa

  Крвна група А: ДОБРОДЕТЕЛИ

  Носители на љубовта, хармонијата, спокојството и редот. Со нив е секогаш лесно и пријатно да се работи, бидејќи избегнуваат конфликти. Се одликуваат со трпение и добронамерност и целото внимание им е кон грижа и внимание на околината. Нивната упорност од тој аспект е најлошата страна, бидејќи повеќето болести кај нив се резултат од тензијата од грижа за другите и што не можат да заборават на туѓите проблеми.
  Еве и зa мене зaборaвив дa нaпишaм.
   
 4. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.175
  Кaрaктерот според крвнaтa глупa

  Крвна група А: ДОБРОДЕТЕЛИ

  Носители на љубовта, хармонијата, спокојството и редот. Со нив е секогаш лесно и пријатно да се работи, бидејќи избегнуваат конфликти. Се одликуваат со трпение и добронамерност и целото внимание им е кон грижа и внимание на околината. Нивната упорност од тој аспект е најлошата страна, бидејќи повеќето болести кај нив се резултат од тензијата од грижа за другите и што не можат да заборават на туѓите проблеми.

  епа ми погодиле :D :D :D
  поздрави и бакнежи до сите вас :* :* :* :*
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Погодено.
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.000
  Пол:
  Женски
  Oва како да ги опишале лавовите во хороскоп, а јас сум бик.
  Не ја поддржувам онаа позната изрека дека целта ги оправдува средствата и дека треба се да газиме пред себе за да си ги оствариме своите цели. Така што, некако не се пронаоѓам во описот.
  Тоа дека ретко сум во согласност со околината па воопшто не е точно, затоа што како личност сум многу флексибилна и обично јас сум таа што се приспособува на туѓите карактери.

  А да одам јас да ми проверат пак која крва група сум? :wasntme:
   
  На L-enna и teddybear им се допаѓа ова.
 7. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  146
  Ооо не! Воопшто не ми е погодено. Ни мал дел.
  Целосна спротивност од она што ми пишува во хороскоп а таму ми е точно.
  Ма јок, ова треба да се преправи..
   
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  7.737
  Пол:
  Женски
  Крвна група А: ДОБРОДЕТЕЛИ

  Носители на љубовта, хармонијата, спокојството и редот. Со нив е секогаш лесно и пријатно да се работи, бидејќи избегнуваат конфликти. Се одликуваат со трпение и добронамерност и целото внимание им е кон грижа и внимание на околината. Нивната упорност од тој аспект е најлошата страна, бидејќи повеќето болести кај нив се резултат од тензијата од грижа за другите и што не можат да заборават на туѓите проблеми.

  Леле ,колку е само точно :o .
  Се грижам најчесто повеќе за другите,па се заборавив себеси и еве ме во ќорсокак :tmi:
   
  На PeaceLoveBasketball му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Chair

  Chair Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  3
  Крвна група 0: ЛИДЕР

  Носителите на оваа крвна група секогаш се стремат да ги заземат првите места во пронаоѓање на своите амбиции, и се борат со заби и нокти за нивно остварување. Го избираат вистинскиот пат, по кој неисцрпно ја насочуваат својата енергија. Не се плашат од пречките, брзо се справуваат со пораз, и повторно тргнуваат напред. Ретко се во согласност со околината и тоа е единствената слабост на лидерите што во принцип се волци-единци.

  Како да е пишувано според мене хахаха :)
   
 10. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  31.355
  Пол:
  Женски
  Не ми е погодено, целосна спротивност сум :)
   
 11. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.273
  Јас во еден учебник по психологија пронајдов вакво нешто слично, но поинакво.

  крвна грува А За нив е карактеристична одговорност, провокативност, оригиналност, но и сомнителност. На прв поглед тоа се мирни и студени луѓе, немаат многу смисла за хумор, а во љубовта се верни и со постојан партнер. Разумот им доминира над чувствата и сигурноста им е поважна од авантурата. Една од маните им е тоа што се склони кон песимизам. Не сакаат комплицирана храна и се задоволуваат со едноставни рецепти. Од облека најчесто сакаат модели со класични линии, во бели, црни, сиви или беж тонови. Професии што најмногу одговараат на оваа крвна група се: банкарство, медицина, политика, затоа што работите секогаш ги држат под контрола или пак, треба да им се препуштат на својата надареност

  крвна група Б Научниците кажуваат дека тоа се слободоумни и толерантни личности, многу страствени и креативни, па не е ни чудо што најголемиот број од уметниците ја имаат оваа крвна група. Истражувањата покажале дека станува збор за многу интересни и привлечни луѓе, но не предвидливи и склони кон депресија. Никогаш нема да изберат брза храна, туку необични и квалитетни јадења. Облеката најчесто сакаат да им биде во силни бои, а најчесто треба да работат како издавачи или гласно говорници.

  крвна група 0 За нив велат дека се отворени, страсни, ведри, амбициозни, брзи и секогаш сакаат да се истакнуваат. Во својата намера се упорни и темелни, се додека не ја исполнат. Бргу пламнуваат, великодушни се, но се многу љубоморни. На работа се концентрирани и организирани. Главна мана им е агресивност и тврдоглавост. Преферираат домашна кујна. Лицата со оваа крвна група ја сакаат спортската облека. Треба да се занимаваат со архитектура, медицина или дизајн.

  крвна група АБ Оригиналност, тврдоглавост, понекогаш и одбивност ја карактеризираат оваа крвна група. Многу се осетливи и неретко се однесуваат интуитивно. На прв поглед се недруштвени и малку груби, но сепак со голема душа, а може да бидат и недисциплинирани. Од исхрана најмногу сакаат одбрана храна и се вистински хедонисти кои уживаат додека ја јадат. Тие треба да се занимаваат со актерство, судство или дипломатија.

  Јас сум крвна група АБ и напишаното погоре го земам како точно за мене. Покрај другото, професиите се погодени. Се стремам кон актерство, а многу луѓе ми кажале дека ме би била одличен дипломат/адвокат/судија итн. Инаку во она претходното што е напишано од страна на феминката која ја отворила темата не се пронаоѓам ниту малку. Дали во нешто од горенапишаното се пронаоѓате и вие?
   
 12. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  699
  Допаѓања:
  2.624
  крвна грува А
  За нив е карактеристична одговорност, провокативност, оригиналност, но и сомнителност. На прв поглед тоа се мирни и студени луѓе, немаат многу смисла за хумор, а во љубовта се верни и со постојан партнер. Разумот им доминира над чувствата и сигурноста им е поважна од авантурата. Една од маните им е тоа што се склони кон песимизам. Не сакаат комплицирана храна и се задоволуваат со едноставни рецепти. Од облека најчесто сакаат модели со класични линии, во бели, црни, сиви или беж тонови. Професии што најмногу одговараат на оваа крвна група се: банкарство, медицина, политика, затоа што работите секогаш ги држат под контрола или пак, треба да им се препуштат на својата надареност
   
 13. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  Болдираното, никако не е точно, за мене лично! А за дечко ми, да! Иста крвна група имаме. :D
   
 14. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  крвна група 0 За нив велат дека се отворени, страсни, ведри, амбициозни, брзи и секогаш сакаат да се истакнуваат. Во својата намера се упорни и темелни, се додека не ја исполнат. Бргу пламнуваат, великодушни се, но се многу љубоморни. На работа се концентрирани и организирани. Главна мана им е агресивност и тврдоглавост. Преферираат домашна кујна. Лицата со оваа крвна група ја сакаат спортската облека. Треба да се занимаваат со архитектура, медицина или дизајн.

  :clap: :clap:
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Носителите на оваа крвна група секогаш се стремат да ги заземат првите места во пронаоѓање на своите амбиции, и се борат со заби и нокти за нивно остварување. Го избираат вистинскиот пат, по кој неисцрпно ја насочуваат својата енергија. Не се плашат од пречките, брзо се справуваат со пораз, и повторно тргнуваат напред. Ретко се во согласност со околината и тоа е единствената слабост на лидерите што во принцип се волци-единци. :D
   
 16. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Делумно е точно
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Се е точно особено ова последното, но со болдираната реченица ма јок. Никогаш никого не сум измамила нити сакам, етпен би ме печела совест. ;)

  Но затоа со ова целосно се сложувам, само што не сум уметник, а за храната е особено точно, не поднесувам брза храна, повеќе сакам специјалитети убаво спремени и максимално вкусни макар тоа бил на еден заб, ама да е сочно. :)
   
 18. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Крвна група АБ: КОНФОРМИСТИ

  Кон неа спаѓаат кротките и понекогаш наивни личности. Пријателите ги сакаат, бидејќи се чувствуваат удобно во нивно присуство. Тие се тактични, праведни, слаткоумни и често ги развеселуваат своите пријатели. Најмногу страдаат поради неодлучноста. Од страв да не повредат некого, спроведуваат акции со многу задоцнување што е голем животен минус за нив.
   
 19. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  Јас уште не си ја знам крвната група :?: баш ме потсети темата ќе одам да испитам ;)
   
 20. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Крвна група Б: ИНДИВИДУАЛЦИ

  Го прават само она што го сакаат и лесно се приспособуваат кон различни ситуации. Имаат добро развиена имагинација, комбинативен ум и понекогаш се склони кон измама во нивна корист. Често им сервираат изненадувања на своите блиски, иако не се сите пријатни. Стремежот да живеат слободно и независно, без да даваат отчет на никого, е нивната ахилова пета.


  Ова е поточно од хороскопот ;)