1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЛШ - Лига на Шампиони

Дискусија во 'Спорт' започната од vendiii, 31 август 2012.

?

Сезона 2024-25

  1. PSG

    1 глас(а)
    11,1%
  2. Barcelona

    0 глас(а)
    0,0%
  3. Arsenal

    1 глас(а)
    11,1%
  4. Bayern

    1 глас(а)
    11,1%
  5. Real Madrid

    1 глас(а)
    11,1%
  6. Man City

    3 глас(а)
    33,3%
  7. Atlético Madrid

    2 глас(а)
    22,2%
  8. Dortmund

    0 глас(а)
    0,0%
  1. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.198
    Допаѓања:
    235.292
    И јас ја играв Брага, а и Челзи.
    Вчера беше денот.
    Ах Милан :devil:
     
    На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    А Мадрид нели се извади во последна минута бре? :wasntme:
    (немој да сте ми правиле споредби Сити-Спратак,молим вас) :rofl:

    Ај 4-2,поубаво е на изглед не за друго.
     
  3. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    A убаво си мислев Cелтик-Бенфика 0-2, кој ме тераше Брага да ја играм.
    Kрај краева и Челзи не испадна, ја 2-3 ја играв, цела утакмица убаво си тераше, и на крај зебрастиве го пукнаа балончето.
    Mанчестер 1-1 и таа испадна, ама кој да ја игра. |(
     
  4. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.198
    Допаѓања:
    235.292
    Смајли Сити е шампион на Англија, првак во најсилната лига.
    Зарем можно да е се прават споредби? :^)
     
    На BlackSwan5, BoaVista, LilBaby и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    ^Пишено беше со сарказам. :)
    Инаку не е најсилна Премиер лига. Примера е најсилна.Али ај тоа не битно.

    Не сум задоволна од играта,воопшто.Крајот беше добар,али целосно ма јок.Нека се оправат уште додека има време.
    Барем гледавме интересни уткамици,и резултат што вади од кожа.
    и нАли фудбалот е непредвидлива игра.Затоа е и толку интересен.
    :)
     
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.198
    Допаѓања:
    235.292
    Не е Примера најсилна.
    Ако игра Барса, не значи дека се најаки.
    Во лига во која за титула се борат само две екипи, а другите се речиси и неприметливи, за мене не е најсилна. А и никаде не се спомнува најсилна туку меѓу најсилните. Во ред, нека е така меѓу, ама не е единствена.
     
  7. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Ќути еј,како го изеде Јувентус,страшно дури,не ми се гледаше :(
    Ај навивајте си и не го земајте Јувентус во уста уопште,се гледа дека појма немате колкава е неговата сила.
     
  8. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Што нешто Спартак Москва јаки биле а? :wasntme:.

    Аман бе овие Јувентус мораа да изедначат |(. Иако Челзи си се опушти и почна да брани резултат место да оди на посигурно водство.
    Оскар :x. Уште кога го видов детето за првпат знаев дека ќе биде играчиште. Не можел да посака подобар дебитантски настап во најелитното натпреварување :) .
    Пенал врз Азар хмм. Јас мислам дека можеше да покаже на белата точка... Си одат екипите со поделен број бодови. На Стемфорд Бриџ требаше според мене победа ама непредвидливо е. Можеби во Торино ќе биде пак победа на Челзи, не се знае.
     
  9. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Смајли бе,по што увиде ти дека Примера е најсилна.Прашај кој било фудбалски стручњак ке ти каже дека Англиската лига е најсилна.
    Не можеш да кажеш дека лига во која секоја сезона се бораат само две екипи е најсилна на спрема лига во која секоја сезона минимум 3-4 екипи се борат за прво место.Или пак мислиш дека е најсилна бидејки Шпанија е европски првак?Кажи ми пример по што увиде дека е најсилна.Дали заради тоа што си фан на Барса го викаш тоа?Епа и јас ги подржувам Реал Мадрид ама не можам да ги мерам овие две лиги.

    Туку се зборуваше дека Реал на срека победил а вчера Барсава едвај извлече гз.
    Што се случува со Јунајтед и пеналите?два промашени пенали имаат...
    А ова Нани под итно да си замине од клубот.Себичњак глуб.Мора да научи дека никогаш нема да биде како Кристиано Роналдо зошто Кикица секогаш ке биде чекор напред.Ова кускулево цело време го копира.Седи брат смири се додека е на време за да не ти мавне Ферги копачка по глава :D

    Башка Флечер конечно заигра за најсилниот состав после мистериозната болест во која 90 посто од случаевите е смртоносна.Вистински борец.
     
  10. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Англиската лига е најсилна оти Астон Вила ги држи иначе ништо ......

    Германската лига е прва по голема посетеност на натпреварите (95% се полни стадионите на секоја утакмица) и по голови мислам беше 2-3 по утакмица или сл.

    Шпанската лига или отепаната лига каде што или Барса или Реал ќе освои и можеби ако им се посреќи Валенсија ќе освојат еднаш на 10 год

    Италијанската лига или уште позната местечка лига веќе не се ни знае кој што ќе освои , зависи како ќе се договорат мафиите на Милан,Јуве и Интер кој што и каде бодови да земе и титула....

    Другите лиги се 50-50 ....


    Дај научете ги овие работи , срамота е ќе идете у машко друштво ќе кажете Реал игра во најсилната лига ќе ви се смејат :lol:



    А за вчера мора да ги пофалам Јуве , навивав за нив (италијански клубови секогаш навивам во ЛШ) и сакав да ги изгорат тие скапаниците Челзи , иако кога беше 2-0 викам леле сеа може и 4-0 ...ама добро се вратија.... кај Јуве дома ќе го јадат....

    Барса изгледа опуштено влезе па затоа и така заврши .... али се извади на крај :lol:

    Лил нека земат пиштол и нека се утепаат

    Сакам и се надевам Галатасарај дека ќе помине групи оти стварно имаат одлична атмосвера кога играат дома и луди навивачи....
     
    На Hipster и JuLleE им се допаѓа ова.
  11. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    По ред.
    ''Шпанската Примера дивизија е најсилното фудбалско првенство во светот, пресмета Меѓународниот институт за фудбалска статистика и историја.''
    http://www.sportski.mk/statija/8078?utm_source=daily.mk
    Па дури и Кикица имаше изјавено дека јас освоија најсилната лига во светот,Ла лига.
    http://supersport.com.mk/index.php?opti ... &Itemid=81
    'Одличниот настап на шпанските клубови на меѓународна сцена и овозможи на примера дивизија да ја симне од тронот Англиската премиер лига која бешe на врвот од 2007 година.'
    http://www.sportski.mk/statija/6063

    Второ.
    Боже Пеци стварно мислиш дека ја сметам Ла лига за најјача оти Шпанија освои светско?Хм? АКо освои наредната година Холандија тогаш шо праиме? :D
    И тоа дека навивам за Барса и затоа,не би рекла.Ти добро си кажа,подржувач си за Реал,ама само подржувач,а не фан.Навиваш за Јун.па исто како јас да викам дека затоа сметаш дека Премиер лига е најјака.

    Искрено,не ми треба никаков фудбалски стручњак да ми кажува дека Премиер е најака.Ама кога веќе ги спомнуваш,еве ти ги погоре линкчињата,прочитај си па.. :wasntme:
    Е сега,неколку факти зошто сметам дека Ла лига е најдобра.
    -Играат најдобрите екипи во светот Барселона и Реал Мадрид.
    -Aтелтико Мадрид и Билбао растураа минатата година во ЛЕ,шпанско финале во лига европа.Има потреба да спомнувам кој го декласираше твојот Јунајтед и тоа на ваш стадион.Кој го исфрли Јун.од ЛЕ? А а а? :wasntme:
    -Во Серија А се борат еве 4 екипи,па сите знаеме што се случува со неа.
    -Премиер,да од почетокот 5 екипи се во битка за титула,но после остануваат само 2,евентуално 3. :wasntme:
    -Валенсија во 2002 ја освои Ла Лига. :wasntme: :wasntme:


    Толку.Мое мислење...Не планирам повеќе да дискутирам на оваа тема. :)
     
    На Rozich и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  12. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Темава е за ЛШ...малку оф топик фативме ама.

    Примера според пласманот на шпанските екипи од минатата сезона во европските натпреварувања има најголем квалитет. Од англиските само Челзи беше единствен преставник во четвртфинале во ЛШ а во ЛЕ немаа претставници ако не се лажам :wasntme:.
    По таа логика Примера е најдобра. Знаеме дека нема неизвесности, дека или е Реал или е Барса ама и другите екипи се доста солидни. Валенсија, А. Мадрид, еве лани Атлетик Билбао...
    Причината поради која не се блиску по бодови да го загрозат Реал или Барса е поради тоа што немаат толкави финансиски дострели. Не можат да атакуваат истовремено на повеќе полиња. Па ете, лани во куповите и ЛЕ вложуваа повеќе труд отколку во лигата.

    Премиер се согласувам дека е неизвесна ама кога ќе помислиш на крај и таму остануваат две-три екипи кои освојуваат последниве години. Кога последен пат Ливерпул, Тотенхем или пак Арсенал освоиле? Последниве години се или Челзи или Јунајтед. Сега со арапите и Сити се приклучија.

    Тоа е, работа на вкус. За секој различна лига е најинтересна. Не велам дека Примера е најдобра само поради тоа што сум навивач на Реал туку едноставно мене ми се допаѓа најмногу таа лига. Ел Класико е најгледаното дерби и секогаш ќе биде.
     
    На Smilly, Rozich и prettyliar им се допаѓа ова.
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Пак почнавте со глупостите а?
    Ајде пак ќе се караме која е најсилна лига, никогаш па ни тогаш нема да се убедиме, или да се надкажеме, мислам дека требаше јасно да биде до сега.
    Али престанете да ја величите Ла лига како недопрлива, зашто една страшна конкуренција е таму, што да ти кажам, се знае или Барса или Реал.
    Лига не се состои само од два тима, ама ја нема врска, најјака е ;)
    Вчера мислев дека Јуве ќе го јадат и тоа како, ама искрено помило е што не тепаа Челзи.
    И уште едно, ако некој знае да ми наброи 3 играчи кои играа пред да дојде Арамович и Челзи да стане тоа што е, ќе се превртам од столов.
    Не го сакам ни Јуве ама кога треба да се бира, ми немаат споредба искрено.
    Почит не се купува со милиони, само толку ќе кажам.
     
  14. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Где сте људи? :^)

    Нејсе,Барса Барса црвен картон некој со сигурност ќе биде почестен! :lol: Смирете тоа нервозата.
    Обично бев задоволна од играта,но сега обратно.Резултатот поволен играта не е нешто сјајна.Дури ме чудат погрешните додавања во 1 полувреме.Многу беа..
    Голот на Алкесис,50%Месссси. :) Не е лош овој Санчез бе,али јас го преферирам Виља! :l:

    Ако ништо друго,барем се скрши традицијата.Успеа Барса да постигне гол кај Бенфика на гости .

    Едииит.Фабре Фабре :rock: Распука пред Ел Класико.Фајналииииииииии!
    Рака на срце не очекував два-0.
    Oвај 0-2.
     
  15. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Пујол :( Е криво ми е за човекот :(
     
    На Stoimenovska, Mermaid90 и Smilly им се допаѓа ова.
  16. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Пујол - Get well soon :worried:

    Јунајтед со двата гола на Перси и асистенциии на Руни...дуото проработи :D
    Туку Баерн бе ? :o
     
  17. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Што биднало со Пујол? Видов слики,видов сите пишуваат,ама не укапирав,не го гледав мечот.
     
  18. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=J1zBeu2u ... r_embedded
     
  19. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    А Јувентус да се прекрстат во нерешено м? Кога и да се одлучам да ги играм тие вадат нерешено. А ќе се одлучам да играм спортска еднаш во три месеци и секогаш ме зафркнуваат или Јувентус или Милан |(.
    Па и овие Баерн против еден БАТЕ Борисов не можат да извадат победа. Ми се одмилија а ги сакав порано.

    Смајли јас не знам зошто пак Санчез го форсира уште. Не е опоравен Виља? Санчез ми еден од потупавите играчи кој Барса ги имала во последно време иако во почетокот ми делуваше како играчиште.
    Ај да заздрави Пујол ама мислам дека на Ел Класико нема да игра.
     
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Ќе завршиме пак прво место во група со сите бодови или да? :)
    Кака одигра баш на ниво а мислев дека заборавил како се игра :D. Браво и за голот на Бензема.
    Браво дечки! :clap:

    Кратко и јасно
     

    Прикачени фајлови:

    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.