1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЛШ - Лига на Шампиони

Дискусија во 'Спорт' започната од vendiii, 31 август 2012.

?

Сезона 2024-25

  1. PSG

    1 глас(а)
    11,1%
  2. Barcelona

    0 глас(а)
    0,0%
  3. Arsenal

    1 глас(а)
    11,1%
  4. Bayern

    1 глас(а)
    11,1%
  5. Real Madrid

    1 глас(а)
    11,1%
  6. Man City

    3 глас(а)
    33,3%
  7. Atlético Madrid

    2 глас(а)
    22,2%
  8. Dortmund

    0 глас(а)
    0,0%
  1. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    КИКИИИИИИИИИИИ!!

    :rock:
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Кикица хет трик 8)
    Ма два хет трика за една недела :clap:
    Дали само мене ова ми мириса на златна топка :wasntme:

    Сити бе? Кој среќлии се еј... Со никаква игра си извади реми. Да не беше голманот живи бруки ќе беа до сега. И ваков тим ко Сити да е првак во Англија?!?
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Шити... :Down:
    До мене е или Балотели требаше да добие жолт и да се повтори пеналот?
    Хм,човекот застана на сред пенал...

    Не љубам јас ама ич германски клубови,ама за вештачки клубови дефинитивно не сум!
    Дортмунд заслужи победа!Пу бе!
     
  4. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.193
    Допаѓања:
    235.221
    Козата џабе што зима толку пари, еден гол да не даде :devil: .
    Милан конечно, плус ја фатив и тоа коф. 3.20, исто и Малга, Реал знаев дека ќе тепаат, ама ПСЖ :@ .
    Ах Козо, Козо, а и роденден му е ]:) .
     
    На Hipster и Smilly им се допаѓа ова.
  5. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020

    Не застана туку подзастана а тоа е дозволено , Ништо германциве вечерва све ме сјеб*а на фудбал

    Ама мора да признаам , одкако му даде гол како му се испонаша пред милиони гледачи Балотели на голманот

    Звер



    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  6. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.193
    Допаѓања:
    235.221
    ^
    Јипи сите смајлиња си ги ставил :D .
     
  7. PussyHunter

    PussyHunter Нов член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    723
    Manchester City(Shitty) е вештачки клуб и игра добро сега за сега заради парите на арапските сопственици. Ќе ги видам за едно 5 год. од сега кога ќе се издуваат. Тоа е клуб без традиција. Не верувам дека долго ќе опстане во ваква форма, кога тогаш ќе пукне балонот. Парите можеби купуваат се, но не и време и традиција, за тоа треба децении и децении. :)
     
  8. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Некако штама гледам :D ајде разбудете се ,чекам типови од ваша страна :)
     
  9. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Резултатите од ЛШ вечерва по првото полувреме:

    [​IMG]
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Јас тоа сонувам или Манчестер губи дома од Брага :tmi: :D. Или Барса се мачи цело полувреме да изедначи против Селтик :tmi:. Dreams come true за мене :).

    Туку Челзи бе. Дај поарно нека ги стави Бане или Кол во напад, гарантирам дека стопати повеќе голови ќе паднат отколку со Торес. Го сакам ама овие последниве утакмици ни тој не знае колку е изгубен. Се си мислам дека никогаш нема да се врати стариот Торес.
     
  11. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Koга пред некој ден Јунајтед победи против стоук со одличната игра на Перси и руни не прокоментиравте ни еден збор а сега се ситете на поразот,Има време ке ја свртат играта.Се гледа колку сте искомплексирани од Јунајтед. ;)
     
  12. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Не е изгубен, ама преморен е. Сега откако го нема Дрогба го форсира цело време прва постава, епа не е машина па секоја утакмица да очекуваат од него којзнае што. Извади го таму, или нека одмара цела утакмица, или замени го бре со некој побрз, од што е преморен - флегматичен е премногу. И јас го сакам, ама дефинитвно треба побрз во напад.
    Тој се врти, се ослободува од играчи, ама дур да го направи тоа тројца веќе го блокираат.


    Пеци, не сме искомплексирани, нека победи со божја рака ил судиска помош, на ливче сум го ставила, мора да тепа. :D
     
  13. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    Тоа е затоа што Ман УТД е меѓу најголемите клубови на светот, а Перси и Руни меѓу најдобрите напаѓачи, и од нив СЕ ОЧЕКУВА да играат добро и да победуваат, нема што да се коментира на очекуваното.
    Напротив, кога Манчестер игра слабо и губи се коментира, зашто тоа не е типично.
    Тоа со комплексите ти е мешање баби и жаби. ;)

    А инаку, навистина чудни резултати по првото полувреме. :?:
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Извини Пеци што не пишав овде одма после утакмицата на Манчестер со Стоук :).
    И секогаш се враќаме на истото. Сфатете дека не може еден клуб да им е омилен на сите.

    Лил абе не знам што му е. Таман мислев дека се поправи малку, пак нешто забушава. Можеби и многу играчи го чуваат ама пак, премногу е флегматичен ко што велиш. А и не е одмаран којзнае од кога, цела утакмица. Челзи си ги дадоа сите пари за играчи од средината а напаѓачи се нема :( .
     
  15. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Намесетени утакмици. :D
     
  16. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    A вие кога ке сфатите дека ЈУНАЈТЕД НЕ ПОБЕДИВАЛ СЕКОГАШ СО ПОМОШ НА СУДИИ А?
    Илисите титули се освоени со помош на Марк Клатенбурк или Хауард Веб?Зошто не прокоментиравте за тој натпревар кој го спомав претходно?
    Ја не се лутам ама виое пертерувате,само судиите ви се во уста кога Јунајтед победува.
    Да не пќнам да зборувам за контроверзии против Јунајтед зошто никаде после ке ве нема да го прокоментирате тоа,

    Јунајтед и онака е прв во груп атака да и овој резулатт не менува ништо . :)
    И да,се очекува од нив многу
    Да ти кажам статистика?
    На последниве натпревари мегу Руни и Перис има постиганато 8 асистенциии и 5 гола.
    Само ке ве замолам да ми кажете барем еден енпоразен тим,
    И ветувам дека нема да коментирам повеке на темата ако ми го одговорите тоа прашање,
     
  17. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јунајтед не победија поради одлична игра туку поради тоа што одбрана на Стоук беше катастрофа ниедна набацена не ја отфрлија и така примија сите голови

    А друго 2 гола примени од Стоук не доликува за шампион ...и ако приметите Манчестер редовно на натпревари примаат по два гола .... е сеа некад судијата , некад среќата ќе им помогне да се спасат у последни минути ... као и секад


    и друго зар треба да ти честитаме победа против Стоук? , до тамо ли сме дошле да треба против Ш-класа екипи да викаме браво Манчестер сте ги тепале , не сте нормални .... зверки .... да дојдат Реал и Барса у елиминации толку Од Манчестер ...



    Јуве губат од Ноандоуаѕфба :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
     
    На JuLleE и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  18. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    Од сезонава досега?
    Барса. :)
     
  19. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020

    Баерн , Јувентус (од мината сезона уште), Твенте мислам али не сум сигурен
     
  20. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Абе сега јас знам дека си пристрасна оти навиваш за тој тим.
    И не спомна никој сега за судии (ниту пак некој рече дека сите титули Ман. Јунајтед ги добиле со судии, тоа не е можно). Туку ај да не го почнуваме муабетот за судиите оти нема да се согласиме никогаш на оваа тема.

    Треба да се знае да се прифати шала и ремет. Па и колку пати се правеа шали на сметка на Реал па што сега. Мислам и сама се смеам кога Реал дозволи три кола да загуби од шкљ екипи и што сега?

    Не знам зошто повторно се прелажувам да коментирам овде. Секогаш истите контра-реплики. Да не се нашали човек. Сега очекувам и фановите на Барса да ми рипнат :!: :D.