1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лабело за усни

Дискусија во 'Лице' започната од Plavusa.17, 18 јануари 2012.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Постојат разни типови на лабела за усни, со многу видови на мирис и вкус, безбојни, оние кои ја обојуваат устата во розева, црвена боја тоа се обично оние од цреши, вишни и сл. Постојат и безбојни како оние од мед и млеко, од чоколадо, кокос итн. Лабелата ги штитат усните од распукување, ги прават меки, нежни, миризливи и негувани. Има секакви лабела од многу фирми кои ги произведуваат. Според мене најубави, најквалитетни се на Нивеа и ЛипБалм, затоа само такви и користам. Сите други кои се истотака квалитетни и убави наведете ги во темава, па ќе пробуваме и разменуваме мислења :)
     
    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    [​IMG]
    Ги имам првото и последното на сликата. Двете имаат пре пре преубав вкус и мирис. Првото pomegranate остава малце потемна црвенкаста нијанса, а последното pink guava розево-портокалова. Само морам да признаам како пребрзо да се упиваат, баш пред некој ден приметив дека ставам на секои 10тина минути, за разлика од другите на пример тие на LipBalm стојат подолго, некако ми се чини дека се помрсни или што ја знам :^) А и повеќе ја негуваат устата, но од друга страна овие поубаво изгледаат и многу побаво мирисаат :inlove:
    Пред спиење обавезно си ставам од оние малите кутивчиња
    [​IMG]
    Сакам да го пробам лабелото на Eucerin па ако некој знае колку отприлика е и дали вреди за тие пари нека сподели. Иако сепак мислам дека Нивеа имаат најубави во смисла како што кажав по вкус, мирис и изглед. Мене лично ми се чини дека не ја негуваат устата, но секако ја штитат.
    И заборавив лабело кое не можам да го смислам е
    [​IMG] пресуво и пребледа нијанска за моите усни. Но, убаво мириса.
     
    На anichka94, Jessie-J, Devojka20 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Да, многу се добри на Нивеа баш после ќе одам до аптека да си купам и тоа ме инспирираше да ја отворам и темава, баш барав тема и немаше и ја отворив. Инаку на ЛипБалм да, помрсни се и потешко упиваат јас обично ги купував од цреша, имам и од чоколадо купувано и од цреша ми остануваа црвени траги на усните кога ќе се исушеше лабелото и единствено тоа не ми се допаѓа, затоа овојпат безбојно ќе си купам, само се мислам какво :)
     
  4. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    Јас користам често најчесто ги користам на NIVEA и на LipBalm и имам 2 од The Body Shop
     

    Прикачени фајлови:

    На m-a-rija му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Имам испробано еден куп лабела, ама на ова највеќе се задржав. Устата ми ја преродува и многу убаво мириса.

    [​IMG]
     
    На LittlePinky и poffy.pie им се допаѓа ова.
  6. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ме интересира ова какво е? Го има некој пробано?

    [​IMG]

    Исто обожавам овошни вкусови и вкус на кокос :inlove:
     
  7. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Не знам зошто мислам дека ова доста негува и дека вреди, а никогаш не сум го пробала.
    [​IMG]
    Во Зегин беше околу 140-150 денари и баш една водителка пред мене го купи тогаш и го приметив, а има многу убави усни :D Мислам дека и Eucerin се добри, според самата марка, но и не мора да значи.
    A pearl shine на Нивеа е од оние што оставаат бледа боја со светки.. Нешто многу слично на angel star. Мене лично ми се пресуви и не ми стои воопшто таква бледо розевка боја
     
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  8. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    113
    До сега ги имам користено: Nivea, LipBalm & Lipgal!
    Секогш ми помагаат, поготово кога ќе ми испука устава на ладново .. најзадоволна сум и најчесто си купувам LipBalm од чоколадо и мед и млеко, доколку не најдам вакви тогаш Nivea од јагода или кокос :*
     
  9. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Немој да го купуваш! Јас лично не сум задоволна, прво не и дава на устата никаква влажност, друго остава малце бело и се собира на краевите на устата како пења да ти фатила.
     
    На Lile_05 и CrazyStupidLove им се допаѓа ова.
  10. whitelily

    whitelily Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Сеа го користам овоа од Avon и навистина сум задоволна.
    А користев Нивеа, и fruity shine ми беше најубаво.
     

    Прикачени фајлови:

    На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Фала што ме предупреди, а на лик изгледа баш како да е некое безбојно, како крема...

    Тогаш што би ми препорачале, безбојно, да ја покрива убаво устата, да ја навлажнува доволно и подолготрајно да е?
     
  12. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Тоа што го поставив на претходната страна е многу добро и е баш такво како што бараш. Мириса на лаванда и е околу 110-120 денари.
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. papilona

    papilona Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    144
    мене ми е екстра, не ми се собира на краевите од усната, дава бледо розенкав сјај како карминче да си ставила и ја измазнува устата, за разлика од Rossal-от од кој ако не ставав на секој саат време устата ми пукаше.
     
  14. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Само Нивеа ми се свиѓа. Сите вкусови, од јагода до змејско овошје (така пишува, Dragon Fruit :wasntme: ) ги обожавам. Не ми пукаат усните и ми ги штитат, а со фактот дека се големи, лабелава се сон! :D
     
  15. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Моментално ова го имам. Остава малку црвено на устата. Задоволна сум. Инаку се немам задржано само на едно лабело. Секој пат купувам различни.
     

    Прикачени фајлови:

    • imagescfffdfg.jpg
      imagescfffdfg.jpg
      Големина на фајлот:
      28,6 KB
      Прегледи:
      510
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.700
    Допаѓања:
    80.850
    Пол:
    Женски
    Мене ми се убави и Нивеа и Росал. Во последно време и лабелата на Галафарм ми се допаѓаат, ама сепак не можат да се споредат со претходниве.
    Многу се нервирам, што никако не можам да си најдам некое таман ко за мојата сува уста, ниту едно не ми е доволно хидратантно, :( а богами и меракот брзо ми минува, па секогаш ''си наоѓам'' као случајно ново и ниту едно немам потрошено до крај.
    Зараза ми се.
    Моментално го користам Nivea hydro care, а при рака ми е и Rosal shine on me - си ги користам наизменично, иако морам да признаам дека ова на Росал е малце помрсно и подобро ме служи кога сум излезена, бидејќи некако не се впива толку брзо.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Одамна сакав да си купам некое лабелце кое остава црвеникава боја, како замена за кармин би ми дошло, и така не ги љубам многу, посебно оние црвените.
    Се мислам уште, ама најверојатно ќе си го земам Нивеа со мирис на вишна, бидејќи многу ми го фалат другарки кои си го користат одамна. :)
     
  17. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.557
    [​IMG]

    Моментално го имам ова и задоволна сум, ми се допаѓа мирисот на камилица
     
  18. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.036
    ова си го користам редовно и не планирам да го менувам, ја умекнува устата и има убав мирис.
    [​IMG]
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Се одлучив за ова и си го купив, на мене е многу е убавооо :)

    [​IMG]
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.187
    Пол:
    Женски
    Јас ова го имам користено, убаво мириса, додуша скоро сите лабела на Росал ги имам користено, моментално имам од мед и млеко, преубаво ми мириса :angel: :inlove: единствено црвеното не ми е баш, бидејки остава траги, како кармин, а не сакам, ми останаа уште неколку да пробам, камилица и уште некои :?: ама ќе видам.Можеби понатака ќе земам од Нивеа, сега за сега Росал, со години ги користам, затоа знам дека ми се таман :D