Лабело за усни

Дискусија во 'Лице' започната од Plavusa.17, 18 јануари 2012.

 1. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  18.185
  Пол:
  Женски
  @Avery со its cold outside и јас имав негативно искуство. Баш штета, преубаво мириса, ама како што велиш ти воопшто не ми упиваше.
  Од тоа со невен сум презадоволна а и од црвеното (веројатно цреша). Спас за ладно време ми се :makeup:
   
  На cresa-jagoda, Animali, Snow-Star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.469
  Допаѓања:
  34.240
  Само од Невен има, месец дена барам уназад друго лабело од нив ама нема. А ова црвеното ептен ми се погоди и мене
   
  На Animali и Luminary им се допаѓа ова.
 3. Astrum.Obtutus

  Astrum.Obtutus Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  59 ден мислам дека беше. Ама е преефикасно за таа цена од сите други лабела на росал, лабело па и мелем. Не е толку мрсно како мелем и комотно можеш под течен мат кармин да го носиш. Сите рани ми заздравија е сега нема некој убав мирис ама не е нешто што не се поднесува.
   
  На Animali и Smiley11 им се допаѓа ова.
 4. Хана-банана

  Хана-банана Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Кoе лaбелo е пoубaвo?:)
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Јас редовно ова го користам од Алое Форевер поубаво лабело немам користено со масло од јојоба е.
   

  Прикачени фајлови:

  На poppie и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  499
  Допаѓања:
  2.091
  Јас првото го имам користено и се` уште го користам, Нема некој мирис туку неутрален, не е мрсно, структурата му е ептен убава, како путер-крем да мачкаш. Често го начекувам дуо-две за 79 денари во кутиче.
   
  На OmniaVanitas, cresa-jagoda, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.872
  Допаѓања:
  51.347
  Пол:
  Женски
  Baby Lips или Nivea од цреша. Преубаво мириса и остава нежно-црвена боја. Имам безброј лабела ама само тие ги користам.
   
  На cresa-jagoda и Animali им се допаѓа ова.
 8. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Никако ијас да си погодам, препорака за некое хидратантно и nude нијанса?
   
 9. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  6.533
  Пол:
  Женски
  Мене ми смета што сите имаат вкус/мирис. Дури и класичното темно сино на Нивеа, дури и екстра хидратнтното светло сино на Нивеа. Дури и Мелем. Дури и Неутрогена.
  Откријте лабело што нема апсолутно никаков мирис/вкус! Многу ми сметаат тие вештачки ароми...
   
 10. kristina.k

  kristina.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  4.121
  Допаѓања:
  19.026
  Пол:
  Женски
  @MissChievous на еуцерин лабелото, lip active. Цела зима го користев за синчето, нема мирис, нема боја и многу е ефикасно, добро хидрира.
   
  На poppie, Harper, Aneta92 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  6.397
  Пол:
  Женски
  За мојава уста што пречесто пука,само Мелемот ми е спас
  На сите им го препорачувам
  Нема мирис нема нијанси и Спас е :)
  Го има во Зегин
   

  Прикачени фајлови:

  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Хана-банана

  Хана-банана Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Кoлку е ценaтa?
   
 13. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  1.416
  Пол:
  Женски
  Устата во овој период партал ми се прави, кое лабело е убаво освен Росал и Нивеа кои не ми помагаат, ми треба за хидратација, сега устата ми е цела со испукатини кои се лупат, правам и пилинг и џабе.Многу изгледа грдо кога ставам кармин . Еуцерин лабелото дали е добро, не ми треба за сјај, само да ми е мека устата и доволна хидратација да дава. И да не остава бело на устата по некое време. Со некои лабела имам вакво искуство и ептен неубаво стои, после пола саат имам бела линија на устата.
   
  Последна измена: 5 март 2019
 14. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  2.144
  Пол:
  Женски
  Мирис 0%, вкус 0%, хидратација 100%. Подобро немам користено во последно време. Цена: 69 денари последно кога го купив.
  @anggell @MissChievous
  IMG_5308.JPG

  Ако сакаш nude нијанса можеш да пробаш со ова на Maybelline. Содржи ментол. Не сум сигурна за цената бидејќи одамна ми е купено, ама знам дека го земав од Тинекс. Има различни бои. @Cvekence789
  IMG_5309.JPG
   
  На poppie, dayla, Cvekence789 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Bella*

  Bella* Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2018
  Пораки:
  1.347
  Допаѓања:
  6.397
  Пол:
  Женски
  Околу 150ден
   
  На Animali и Хана-банана им се допаѓа ова.
 16. Coco31

  Coco31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  972
  Допаѓања:
  3.975
  Пол:
  Женски
  Јас сум задоволна од лабелото на Еуцерин, ми ја хидрира устата ми ја прави мека, а нема боја ни сјај
   
  На poppie, Makedonka007, Animali и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  6.533
  Пол:
  Женски
  Мене и Мелемот ми има некоја арома. Не многу јака, ама сепак има.
  Ќе го пробам на Еуцерин, фала на инфо!
   
  На poppie, Makedonka007 и Animali им се допаѓа ова.
 18. Makedonka007

  Makedonka007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2017
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  1.773
  И јас на Еуцерин лабело користам и задоволна ептен сум!
   
 19. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  6.533
  Пол:
  Женски
  а си земав едно од Балеа, бидејќи мислев дека е ново, а на него пишуваше "без мириси".

  1970-01-01 01.00.00 2.jpg 1970-01-01 01.00.00 3.jpg 1970-01-01 01.00.00 4.jpg

  Ме привлече факторот и тоа што пишуваше дека има масло од авокадо. Убавината е што навистина нема ниту мирис, ниту арома! Истo така, мрсно лабело е, слично на она на Алверде од невен. Башка, чини само 89 денари.

  П.С. Изгледа е истово ова, само во нова амбалажа.

  4010355372642-1191455_org.png
   
  На OmniaVanitas и Ygritte им се допаѓа ова.
 20. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  1.010
  Ова ми беше ептен добро но кога беше во вакво пакување.
  [​IMG]
  Со заштитен фактор, лесно се нанесува, оставаше некоја боја и беше супер за над кармин зошто не е како стик па да го избрише карминот додека нанесуваш.
  Штета што веќе не го прават така.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.