Лабело за усни

Дискусија во 'Лице' започната од Plavusa.17, 18 јануари 2012.

 1. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.667
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Go koristev liljakovoto labelo od balea...sega se mislam dali pak isto da si zeam ili drugo.. ova ja vtorata slika go koristek nekoj, kakvo e ?
   

  Прикачени фајлови:

 2. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.751
  Допаѓања:
  13.386
  Пол:
  Женски
  Виолетовото
   
  На Хана-банана му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  4.352
  Женски помеѓу жолтото Алведере и Мелем кое е подобро?

  П.С и за еос може збор два?
   
  Последна измена: 4 мај 2019
 4. Astrum.Obtutus

  Astrum.Obtutus Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Мене лично од алверде од невен ми е најдобро лабело, дава и влажност и раните заздравуваат. Мелем ми дава влажност само и ми се собира како бели траги ама секој со свој вкус и кај секого различно.
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.811
  Пол:
  Женски
  Мене Алверде ми беше онака океј, а од Мелем сум презадоволна. Не знам колку имам потрошено. Не ми се случило да ми се собира во бели траги како кај членката погоре. Двете се супер лабела, така да нема да погрешиш со ниедно. Е сега, Алверде е со био состојки, доколку тоа ти влијае на изборот.
  Од Еос, ги имам користено црвеното, розевото и светло синото со ментол. Последното најмногу ми се погоди. Убави се, ама според мене имаат иста функција како и гореспоменатите, а се далеку поскапи. И еос, како Алверде, имаат добри состојки доколку тоа нешто ти значи.
   
  На Antebellum, dayla и Feminka22 им се допаѓа ова.
 6. Ikickabebusce

  Ikickabebusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  3.143
  Пол:
  Женски
  Јас го имам ова лабело од Oriflame со масло од цимет и можам да кажам дека е најдоброто од досега тие што ги имам користено..:l: IMG_20190505_114502.jpg IMG_20190505_114555.jpg
   
  На poenta и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 7. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.667
  Допаѓања:
  1.010
  Пол:
  Женски
  Ustata mi e mnigu dehidrirana i suva... i cesto mi se lupe, stavav pavloviceva mast, mast od neven sekoja vecer pred legnuvanje. Ama vnatresno kako da mi e jadena i pobelena i grdo izgelda. Neznam veke so da staam da mi bide mazna meka..
   
 8. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  Labeloto na melem e preubavo.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Youknow

  Youknow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  698
  Dali nekoja go probala hijalurnoskiot lip buter? Dali ima efekt da ne go zemam dzabe.. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.662
  Пробај го лабелото на еуцерин, во зегин го има. Предобро е :)
   
  На Oxymoron и Noemi им се допаѓа ова.
 11. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  7.951
  Пол:
  Женски
  Го имам истото и јас сум многу задоволна од тоа лабело.
   
 12. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  4.307
  Пол:
  Женски
  Здраво.
  Јас користев baby lips до пред една година, ама веќе никаде го нема (??). Откако не можев да најдам од него, почнав да барам доволно добра замена. Имам доста чудни и нежни усни, па цело време ми пукаат, ми се прават ранички. Ги пробав скоро сите лабела од маркетите и од дм (bioten, alverde, labello, nivea, rosal и кој знае уште колку други), но, или ми ги влошуваа раните, или ми создаваа дебел слој, како лушпи некои.
  Сакам да побарам низ аптеките (или крај краева да се консултирам со дерматолог) , па ве молам доколку сте имале ваков проблем, кое лабело (или некое друго решение) ви помогнало?
  Фала :)
   
 13. Fillia

  Fillia Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.228
  Пол:
  Женски
  3456205_001.jpg мене ова ми помогна многу :)
   
  На poppie и nevermet18 им се допаѓа ова.
 14. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.370
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Сите видови балзами за усни од линијата Tender Care се добри. Ги користам исклучиво во зимскиот период.
   
 15. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.159
  Допаѓања:
  29.923
  Пол:
  Женски
  Можеш да побараш од Еуцерин во аптеките, 115 дали беше тогаш кога го купив, не знам, ама можеби е цената сменета бидејќи ова беше пред неколку години.

  Друго нешто што би ти препорачала е да се обидеш да пиеш повеќе течност и обавезно за излегување ставај лабело со заштитен фактор, во ДМ има едно со фактор 30 во жолто кутивче и фактор 50. Од сонцето два пати во две недели изгорев и ми помогна само мед.

  Кога ќе си дома, ставај маска со мед, можеш чист мед или смеса со кокосово масло. Стави проѕирна фолија одозгора и остави некое време да делува.
   
  На poppie, Oxymoron и nevermet18 им се допаѓа ова.
 16. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.811
  Пол:
  Женски
  Јас имам проблеми со изборот на лабело и задоволна сум само од Melem и EOS.
   
  На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.586
  Допаѓања:
  4.307
  Пол:
  Женски
  Фала ви многу. Ќе ги пробам и овие, па пак ќе пишам какви ќе се резултатите.
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.990
  Допаѓања:
  73.896
  Пол:
  Женски
  EOS, убедливо најдобро лабело. Плус, составот му е супер, ако тоа и е од значење. :)

  Го пробав неодамна Labellino и не е лошо и тоа, многу ми се допадна.
   
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.242
  Допаѓања:
  20.530
  Пол:
  Женски
  Labello hot pink, преубава замена за кармин, устата е влажна, мека и сјајна.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.662
  Еуцерин. Јас имавист проблем и многу ми помогна. Плус има и заштитен фактор :)
   
  На Oxymoron и Queen8 им се допаѓа ова.