1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лабело за усни

Дискусија во 'Лице' започната од Plavusa.17, 18 јануари 2012.

  1. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ова го користам јас моментално:

    [​IMG]

    Преубаво мириса стварно, ама лошо е тоа што остава црвенки траги, не го сакав тоа јас. Сакав само сјај малце да има и да мириса на цреша.

    Наредна планирам ова погоре на Росал да си го земам, повеќе ми кажале дека е убаво. :)
     
  2. Loruska

    Loruska Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    15
    Јас го користам лабелото на Nivea Essential-Care и задоволна сум,усните ги прави меки и многу убаво мириса
     
    На kucence55 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ligavka

    Ligavka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2011
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    88
    Го користам rosal lipbalm од млеко и мед и сум презадоволна со години го користам, ги прави усните меки а и за оваа време сега е адекватно бидејќи ги штити и негува усните пробајте нема да зажалите ;) :)
     
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Да стварно е многу добро, и јас најмногу нив ги користам :) А за тоа со траги од црвенило јас го купував порано тоа, сигурно мислиш на ова:
    [​IMG]
     
    На Loruska и Gordana10 им се допаѓа ова.
  5. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Па прилично сум задоволна од Nivea и од Rosal, а добри се и оние од Галафарм.
    Со оглед на тоа што скоро секогаш устата ми е сува, доста лабела имам пробано, но никое не ми ја омекнува устата доволно.
    Во последно време се префрлив на оние во кутивчиња што се од Галафарм.
    Не можам да најдам слика, но сега за сега ми се допаѓаат. :)

    Се мислев да го порачам ова од Орифлејм.
    Ако некоја од вас го има користено, нека сподели искуство колку е задоволна. :)

    [​IMG]
     
    На kucence55 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.018
    Допаѓања:
    5.930
    Jaс го користам ова лабело од Авон . Можам да кажам дека сум средно задоволна , можеби имам проблематична уста која лесно пука на времево ама како се вели колку пари толку музика. 100 денари беше ...
    А вакви да направат има да идат како алва ...лично јас по 3 ќе земам секој месец :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Adi888 и Loruska им се допаѓа ова.
  7. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Имам едно од Rosal и Oriflame..За вакви студени денови се супер..
     
  8. Mama90

    Mama90 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Пошто не користам кармин, туку само сјај и лабело, најдобри ми се росал лип балм. Сум користела и од авон, орифлејм, нивеа, но росал според мене се најдобри, сега зависи за кој како.
    Моментално го користам росал лип балм инстант волуме.
     
    На LittlePinky и kucence55 им се допаѓа ова.
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Летно време и не толку, но зимно време обавезно.Инаку нон стоп ми распукува устата и само се бришам со палома.
    Користам од Oriflame, не е важно кое, некогаш winter,сега некое од цреша, претходно од Avon имав едно со срциња од вишна.Таквите лабела ги сакам.
    Тоа од диња,јаболко,лубеница :puke: не фала
     
  10. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Rosal задоволна сум премногу,јас како шо имам ослетлива уста супер е
     
  11. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    Мед и млеко - најмногу го користам :)
     

    Прикачени фајлови:

    На LittlePinky, Elika и Sanela94 им се допаѓа ова.
  12. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Го користам ова, презадоволна сум.
    [​IMG]
     
    На andrea-dea му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Порано многу често користев лабела. Ги имав дома најразни. Де вакво, де онакво... А сум немала проблеми воопшто со устата.. Сум ги користела колку занимација некоја да имам. Хахаха :tmi:

    Во последно време, воопшто и не користам лабело. Имам едно дома, плаво на Нивеа, ама многу ретко ставам од него, скоро никогаш.
     
    На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ristena

    Ristena Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    27
    И јас го користам ова, преубаво е. Ги омекнува и ги негува усните. :)
     
    На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sanela94

    Sanela94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    29
    Значи нема поубо од ова! И ја омекнува устата и многу убав сјај дава :D И не е многу скапо 100 денари :D Од ко почнав да го користам, не признавам друго :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC07153.JPG
      DSC07153.JPG
      Големина на фајлот:
      109,1 KB
      Прегледи:
      468
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.982
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    најзадоволна :inlove:
     
  17. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Ги имам и двете ама од млеко и мед тоа сум позадоволна, а и летниот сон (нели summer dream) веќе ми е при крај и здосадено ми е (посебно мирисот, а на почетокот го обожавав, преубав е, навистина потсеќа на лето), инаку и двете ми се добри на устата не ми е сува и ми помагаат, бидејќи и така немам некоја проблематична уста :)

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Elika му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Летово со сиот мерак,го видов ефтино,си го купив Росал Summer Dream.Прекрасно мирисаше,прав летен мирис,плус негуваше добро,го обожавав ама како да ми било пишано да го користам само лето,дојде школска година,јас го изгубив.. :(
    [​IMG]
    Всушност јас многу често губам лабелца,ретко кое сум го потрошила до крај а да не го изгубам или да го заменам со друго :$
    [​IMG]
    Ова до сега ми било најубаво,мирисот ми е типичен за зима,плус мајка ми го сака и секогаш го има во ташна,па јас цело време и го крадам :D После него многу меки и мазни ги осекам усните а и негувани.
    Го обожавам сите лабела што содржат камилица,многу ми се нежни некако ма да,како што реков секогаш менувам и не се задржувам на едно :) Омилено ми е ова :
    [​IMG]
    Од Нивеа сеуште немам пробано многу,само две.Едното е [​IMG]
    ама не ми е баш за зима,кога ми се суши многу устата,би го препорачала за пролет/лето :)
    Ма да,летово се токмам да си го купам ова,демек со фактор 30-ка а мене тоа ми треба за на одмор :)
    [​IMG]
    Другото кое го имам пробано од Нивеа е она со цреша,што си го користам како карминче повеќе,бидејки остава убава црвена боја на усните.
    [​IMG]
    Го користев и Гарниерот црвеното,веќе имам напишано за него,супер ми беше,одлична нега,не оставаше бели линии ама ни сјај и мирисот беше просечен ама го изгубив :doh:
    Сега моментално го користам
    [​IMG]
    жолтото,како крема за усни е и дава многу сјај,убаво негува,само мирисот не е баш нешто,ама ќе пројде :)
    И на крај да ве прашам дали ги имате пробано лабелата на Лабросан,ме привлекуваат мирисите како Пина Колада,шумско овошје? ^_^
    [​IMG]


    Се извинувам за долгиот пост,знам претерав :?:
     
  19. vaga95

    vaga95 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    2.036
    јас го имам користено и едноставно го обожавам! добро е што ме потсети да си земам пак :$
     
    На Sanniii му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ili.96

    ili.96 Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    23
    До сега начесто сум користела лабела на NIVEA и впрочем сум многу задоволна од овие две


    Но пред неколку дена зедов од essence glossy lip balm како намена за сјајче и многу ми се допадна бидејќи е многу хидранто и сега го користам како лабело :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Beatriche19 му/ѝ се допаѓа ова.