Лавиринт: Невозможно бегство (The Мaze Runner) [2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од Srckata28, 28 септември 2014.

 1. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  8.068
  Пол:
  Женски
  The Maze Runner-Лавиринт:Невозможно бегство
  (2014)
  [​IMG]

  Филмот излезе пред една недела,денеска го гледав и е добар филм,можам да кажам.
  Главниот глумец е Dylan O'Brien :wasntme: и глумата му беше многу добра,како и на повеќето актери.

  Мене многу ми се допаѓа овој жарн на филмови,можеби затоа и филмов ми е одличен.
  Му давам 9/10.

  Не сум ја читала книгата,а,многу се жалат дека книгата е поубава, и многу работи се изменети,но...не знам.

  Од овде има некој што го има гледано?
  Што мислите за филмов?

  Еве го трејлерот:
  http://www.youtube.com/watch?v=AwwbhhjQ9Xk

  Се извинувам ако е дупла тема. :)
   
 2. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.294
  Пол:
  Женски
  The Мaze Runner (2014)

  Ме заинтересира филмчево, ќе го погледнам :)
   
 3. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  1.282
  Пол:
  Женски
  Има добра снимка? Видов на Замунда дека е кино-снимка и решив да почекам да стигне некоја боље.
   
 4. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  8.068
  Пол:
  Женски
  ^Не,нема.Јас во кино го гледав.Убава снимка сигурно за еден месец ке излезе или нешто така. :)
   
 5. s.h.e.wolf

  s.h.e.wolf Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  19
  Само што го гледав. Не сум баш љубител на овој жанр, но ми се допадна филмов. Се внесов некако во целата приказна и баш беше интересен, непредвидлив, до самиот крај те држи во неизвесност. 8,5/10 :lol:
  пс. Дилан е совршен:inlove:
   
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.037
  Вчера го гледав на кинотека, генерално ми се допадна.
  Прво приказната е многу добра, знаев дека на крај ќе испаднат некои експерименти ама незнаев за што и баш не го сфатив овој дел како што треба. Нели за да најдат лек против тоа боцкањето или онака да им ја теситраат интелигенцијата или штознам веќе... Некако на брзинка многу го прикажаа овој дел плус се зазборев и ме мрзеше да враќам пак назад, па некој што разбрал подобро нека ми објасни да не го гледам пак крајот.
  Не ми се допаднаа тие чудовиштата. Барем да беа некои невидливи или некои пореални, а ова ко железни, ко роботи, а внатре органи имаат... Без везе ми беа...
  Дефинитивно крајот значеше дека ќе има и втор дел а? Добро...
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.924
  Многу добар филм. Јас го гледав во кино.
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Одамна го меркав филмов и конечно го гледав минатиот викенд.

  Општиот впечаток ми е дека многу ми се допадна. Сакам мистерии од овој тип испреплетени со акција за поткревање на притисокот :)

  На моменти, кога се креваше тој кафезот, ме потсетуваше на „Игрите на гладните“.

  Замерка ми е тоа што некако се чувствува дека доста делови фалат, имаше некои нејаснотии. Како да сакале да го скоцкаат филмов и да испуштиле важни делови.
  И дефинитивно сакам втор дел. Ме копка :D
   
 9. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  10.832
  Пол:
  Женски
  И јас пред некој ден по препорака на еден другар го гледав филмот. Ми се допадна целата приказна, а и глумата исто така. Онака ептен неизвесен и возбудлив. Сеа чекам втор дел, не се ни сомневам дека ќе биде исто толку возбудлив. 8/10
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.798
  Допаѓања:
  76.564
  Пол:
  Женски
  Кога се очекува вториот дел?
  Не ми текнало да проверам до сега, а филмов го имам гледано неколку пати, обожавам вакви тематики и многу ми се допадна.
   
 11. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  8.068
  Пол:
  Женски
  Вториот дел излегува на 18 Септември.

  Еве трејлер за оние кои не знаат:
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 12. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допадна филмот воопшто. Премногу глупава ми беше последната сцена кога го убија дебелото дете и тогаш им текна да плачат, а пред тоа за никој друг што загина не плачеа.
  Преглупав филм, направен онака, колку да има некои млади момчиња за да се пробијат понатаму и да станат познати во Холивуд. Не ми се допадна глумата на никој, а искрено и мразам филмови каде е крај на светот и каде нема излез или каде што ќе испадне дека се измамени на крајот и дека ќе има втор дел од филмот.
  Катастрофа, залудно потрошени часови од слободното време што сум го имала. Не се ни замарам да го гледам вториот дел. Исто така имаше една нејасна сцена, како така наеднаш дечкото што го уби дебелото дете се појави таму на тоа место ? Ете и јас не знам, ко на филм.
  (facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)(facepalm)
   
 13. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.101
  Допаѓања:
  16.136
  Можеби темава не е соодветна,но ја има негде книгава (оти нели филмот е направен според книгата на Џејмс Дашнер)?
   
 14. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  16.531
  Пол:
  Женски
  Ne, se uste ne e preveden serijalot na makedonski. Mozes da si gi simnes vo pdf. format, ili da si gi poracas na net, na angliski jazik. Jas gi imam simnato.
   
 15. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  После предобриот прв дел решив да го гледам вториот, подобар е од првиот . Добра приказна,ми се допадна тоа што не го тупеа многу,акција,неизвесност,соврешна актерка екипа.
  Сега кој ќе чека за да излезе третиот дел.:(