1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лавица во кревет

Дискусија во 'Секс' започната од Femina...1, 3 јуни 2012.

  1. Femina...1

    Femina...1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    28
    Ја отворам оваа тема за да си помогнам на себе а и на други.. Значи глупаво е тоа шо секое машко сака невина девојка а после од неа очекува да биде 'курва' или ај поестетски кажано лавица во кревет.. Како шо веќе кажах имах односи пред 2 недели за првпат и од тогаш до моментов Се на се двапати се е случило тоа.. амаааа Незнам како да се однесувам у кревет, не сум некоја ти искусна и сакам да научам (НАЈНОРМАЛНОООО) Де ако има некоја некој совет шоо , како,, мислам дека му е срам на овој мојов да ми каже шо да правам оти сам 'свежа' и колку и да му викам дека сакам да научам, да ми каже ако правам неш погршно он СЕ СИ ТРАЕ!! и тоа ми иде на живци така малце.. :^) :^) И ткаа.. значи тие шо имате некое слично искуство или шо можете да помогнете ..ЌЕ ВЕ МОЛАММ!!
     
  2. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    не ти треба многу за да знаеш како да се однесуваш во кревет, тоа не е некаде напишано за да го научиш... едноставно се однесуваш онака како што ти бара телото ги правиш тие движења, не за да уживаш во сексот туку во телото на партнерот. мојот дечко ми кажа дека тоа го излудува :lol:
    за време на сексот ловиму ги очите гледај го во очи додека тој пенетрира и допирај го малку потстегнато како со повеќе љубов
    мислам дека ќе ти успее :*
     
    На Femina...1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Femina...1

    Femina...1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    28
    :lol: :lol: xixixiix... :) Фала ти на совето инаку јас сам .. коплицирана.. :( некако не можам да се опуштам а сакамм да не ни е монотон сексо.. сакам да се опуштам и да уживам иииии.. СЕ ама некако не можам се сам стегнана.. :P Сакам да ужива со мене и јас со него и ќе пробам да те послушам сега за некој ден .. :tmi: :lol: па ќе ти кажам дали е било подобро :D :* :*
     
    На Volsebnicka05 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Воопшто немој да се нервираш за тоа,самите допири и блискост меѓу вас поантаму ќе те усовршуваат.Немој да се грижиш сигурно дека никој не очекува од тебе не знам какви ти сцени кога одвај два пати стеимале секс.Полека полека додека вашите тела се навикнуваат меѓусебно,вашите страсти се повеќе се разгоруваат самата ќе осетиш ккави потези ќе треба да правиш,впрочем тоа не е нешто што се вежба туку самата интимност ќе ти ги налага тие движења..
     
    На Femina...1 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Ќе биде, напредни се сега уште од 15 години. Ја коа имах 17, не знајах ни онаквото како изгледа. :D

    Со 17 години и од прв пат, може само к како во „коковче“ да бидеш.
    Не го сфаќај ова ко навреда или негативно, првиот пат е таков, не може никој да очекува од тебе на таа возраст и без претходно искуство во Саша Греј да се претвориш.
    А од кај знаеш пак дека дечкото знае ти што правиш погрешно па да ти укаже?
    Знаеш, како што жените имаат тенденција да ги кријаат и намалуваат годините и килограмите, мажите си љубат да си додадат по некое измислено искуство плус.
    Што повеќе мислиш што и како правиш - толку помалку ќе си сконцентрирана на самиот чин и нема да можеш да се опуштиш и да учиш. Самото со време си иде тоа.
     
    На Femina...1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Таа Сум

    Таа Сум Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    И јас на почетокот бев едно а сега сум нешто друго. Дури смешно ми е денес од некогашната неискусност ама мора ете од некаде да се почне па полека да се унапреди човек. :lol: