1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лагите и неискреноста на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vaga95, 28 април 2012.

 1. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  2.036
  Овен
  Овните лесно се лутат и стануваат агресивни,а тоа е затоа што се многу плашливи особи. Овој знак е секогаш спремен за акција a е плашливец што го објаснува и неговиот темперамент кој му служи како оружје и заштита. Никогаш нема да ви признае но секој Овен е свесен дека многу ке си помогне ако го контролира бесот. Ако се впуштите во романса со овие вжарени глави бидете сигурни дека ке знаете да ги штитите своите интереси. Освен тоа мора да се потрудите да им бидете интересни бидејки досадата ја лечат со кавга.

  Бик
  Никогаш нема да ви кажат но секој бик сака некој да се грижи за него. Потајно сакаат сигурност. Големи хедонисти се. Чуството за несигурност ги прави да трупаат пари и матeријални добра па така можат во тешки моменти да станат и спонзори од најтежок тип. Многу се чуствителни па можат да сватат дека сигурноста произлегува од нивното верување во себе а не во матреијалните добра. Не треба да се чудите ако под душекот најдете пари кои ке ги сокријат од вас.

  Близнаци
  Близнаците се прикриени шизофреничари. Имаат подвоена личност, и никогаш нема да бидете сигурни со кого го поминувате времето,дали ве привлекол неговата резервираност и страмежливост или дивјак кој урла и ја исфрла вишокот на енергија. Тие и самите себе некогаш не можат да се препознаат. Секоја прекретница во животот и нив самите ги збунува.

  Рак
  Раковите се големи плачковци, па така секогаш кај вас имајте марамче. Овој знак секогаш се бави со исполнување на своите емоционални потреби, што е и причина на нивната несигурност. Освен што се плачковцизнаат да се однесуваат како пијавици срема партнерот. Досадуваат, бараат постојано да им се искажува љубов и да им се кажува дека тие вредат многу. Затоа и телефонот ке ви звони повеке одколку што треба. За да го избегнете тоа пуштете ги тие да се грижат за вас,или купите им маче или куче.

  Лав
  Ако некој може да ги разубави лошите вести тогаш тоа е Лавот. Нивните лаги се безазлени а приказните што ги кажуваат треба да ги прифатите со доза на резерва, тој сака да ги прави работите отколку што се, сака да ги прави работите гламурознии возбудливи. Освен тоа сакаат и да се фалат, а тоа е особина над која немаат контрола. Со нив никогаш не ви е досадно.

  Девица
  Проблем со девиците е што никогаш не се задоволни. Уверени се дека никогаш и ништо не е доволно добро. Големи перфекцонисти се и болно педантни. Освен тоа мана им е што анализираат се па и најмала ситница, затоа нивните критики не ги земајте здраво за готово. Доколку сте со нив навикнете се на тоа дека некој ви ја кажува вистината ма каква и да е.

  Вага
  Вагата секогаш изгледа како да едвај дочека да ви стане љубовник, причината е таа што сакаат да се во врска но имаат проблем со врзување едноставно не сакаат да се врзуваат со една личност. Никогаш нема да бидете сигурни дали нешто не е во ред затоа што се големи дипломати се смеат дури и кога одвнатре кипат. Вагите се пасивни агресивци кои пленат со шарм и убавина. Ако сакате вага потрудете се да направите рамнотежа и пазете да не се залепите за неа.

  Скорпија
  Тајната на Скорпијата е таа што имаат многу тајни кои никогаш нема да ги откријат, ја чуваат својата приватност, но доколку им се отворите и им пристапите искрено тие ке почнат да ви се отвараат. Доколку сами сакате да откриете кои им се плановите нема да ви успее. Немој да заборавате дека се многу љубоморни, не простуваат и не забораваат, а после флертот на партнерот ја раскинуваат врската.

  Стрелец
  Стрелците не кријат ништо за себе. Тие се отворена книга и се многу искрени. Понекогаш заради тие нивни карактеристики се чини дека се без такт. Кога нешто не им се допаѓа често ја забиваат главата во песок, и така се штитат од непријатности. Овој знак има проблем со дисциплината и внимание, така да проблеми не им одговараат. Често се однесуваат како себични и неодговорни особи. Склони се кон изневерување, кое од партнерот вешто го кријат но на пријателките со задоволство им го кажуваат, и се фалат со љубовните успеси.

  Јарец
  Јарците понекогаш ги доживуваме како особи со ледено срце, но нив потајно ги интересира што мислиме за нив. Да би ги оствариле нивните цели напорно работат и никогаш нема да дозволат да дознаете како успеале да го остварат тоа што си го зацртале да го направат. Ретко кога се откачуваат, сепак тие се сериозни личности. Знаат да бидат озбилен љубовен партнер, а кога така ке одлучат знаат и да ги возвратат чуствата.

  Водолија
  Не ги сакаат лугето. Помалку се снобови, но тоа го кријат, се однесуваат така како што тие замислиле дека треба. Од навика вика не, нема да бидат срекни ако ги заробите. Ако сте во врска со Водолеец запамтете дека тие функционират само према своите правила.

  Риба
  Често се случува да Рибите не успеваат да постигнат хармонија помеѓу духовното и физичкото. Рибите се склони кон зависност на храна, книги, телевизија, дрога, секс. Многу се осетливи склони кон уметност. Верност према партнерот им паѓа тешко а тие сакаат партнерот да им е верен. Своите грешки лесно си ги опростуваат.

  Јас сум вага и искрено баш добро опишале што е што.
   
  На sandra.92 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  466
  Допаѓања:
  335
  Дечко ми е овен и можам да кажам над 95 % е точно. Јас сум лав, ама не ми е баш точно. :)
   
  На Teresa94 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.172
  A што имаше врска ова со лагите и неискреностите на хороскопски знаци кога се пишува за нивни тајни страни ...

  А патем, за Јарци си погодиле хахаа, ама бре знаеме да откачиме и ние шо, не сме столбови да му еееам чудо :!:
   
 4. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  Вагата секогаш изгледа како да едвај дочека да ви стане љубовник, причината е таа што сакаат да се во врска но имаат проблем со врзување едноставно не сакаат да се врзуваат со една личност. Никогаш нема да бидете сигурни дали нешто не е во ред затоа што се големи дипломати се смеат дури и кога одвнатре кипат. Вагите се пасивни агресивци кои пленат со шарм и убавина. Ако сакате вага потрудете се да направите рамнотежа и пазете да не се залепите за неа.

  незнам што да кажам :D не сакаат да се врзуваат за една личност, јас сакам да бидам со една личност ама таа да ги има сите карактеристики на нежност,лојалност... и секогаш да биде тука за мене ,поточно кажано ЈАС ЈАС ЈАС :lol: ако не е тоа така потрага по некој што ќе ги има овие карактеристики ;)
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Само ова е точно, ова ко да ме прочитале :D :wasntme: Опасна џенцка сум :D ]:) :wasntme:
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Јас сум Риби ама мене ништо не ми погодиле, не е точно :|
   
 7. S-Sister.91

  S-Sister.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  35
  Јас сум јарец и се ми погодиле :D :clap:
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  За бик не е баш точно :)
   
 9. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  61
  Точно :)
   
 10. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Девица
  Проблем со девиците е што никогаш не се задоволни. Уверени се дека никогаш и ништо не е доволно добро. Големи перфекцонисти се и болно педантни. Освен тоа мана им е што анализираат се па и најмала ситница, затоа нивните критики не ги земајте здраво за готово. Доколку сте со нив навикнете се на тоа дека некој ви ја кажува вистината ма каква и да е.

  Доста точно. :lol:
   
 11. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  хахах последниот дел тие функционираат според своите правила хаххах баш :)
   
 12. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Зошто бре плачковци? Мхмм... ние сме си само хиперемоционални, но тоа не значи дека плачеме за се' и сешто, напротив :) . А, дека го замараме партнерот и сме досадни, не (добро, можеби во друг живот), ама тоа се менува со текот на годините, така да нема нешто слично (барем од моја гледна точка :lol: ). Што се однесува до маче или куче, апсолутно ќе биде најлошиот избор во било која ситуација, освен ако се плишени, медени, зелени :D.
   
 13. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Рак
  Раковите се големи плачковци, па така секогаш кај вас имајте марамче. Овој знак секогаш се бави со исполнување на своите емоционални потреби, што е и причина на нивната несигурност. Освен што се плачковци знаат да се однесуваат како пијавици срема партнерот. Досадуваат, бараат постојано да им се искажува љубов и да им се кажува дека тие вредат многу. Затоа и телефонот ке ви звони повеке одколку што треба. За да го избегнете тоа пуштете ги тие да се грижат за вас,или купите им маче или куче.

  Тоа со плачењето е апсолутно неточно-скоро никогаш не плачам, а и кога плачам, најчесто сум сама, па не мора луѓето околу мене да носат марамчиња :lol: Досадна не сум и не висам на телефон цело време.Барам да ми се докажува љубовта постојано зошто тоа е единствениот начин да се почувствувам сигурно во чувствата на тој што го сакам.А за грижата за другите, дефинитивно премногу се грижам за се и секого, така да, мачка или куче не би било лошо... :D
   
 14. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Не ми е погодено баш. :!:
   
 15. bumbuleya

  bumbuleya Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  259
  Допаѓања:
  105
  Врска нема за Овенот. Го утнале тотално..
   
 16. Eleonorastrumica

  Eleonorastrumica Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  194
  Рак
  Раковите се големи плачковци, па така секогаш кај вас имајте марамче. Овој знак секогаш се бави со исполнување на своите емоционални потреби, што е и причина на нивната несигурност. Освен што се плачковци знаат да се однесуваат како пијавици срема партнерот. Досадуваат, бараат постојано да им се искажува љубов и да им се кажува дека тие вредат многу. Затоа и телефонот ке ви звони повеке одколку што треба. За да го избегнете тоа пуштете ги тие да се грижат за вас,или купите им маче или куче.

  Абе за плачка ,плачка сум си и премногу емотивна сум тоа ми е лоша страна
   
 17. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Близнаците се прикриени шизофреничари. Имаат подвоена личност, и никогаш нема да бидете сигурни со кого го поминувате времето,дали ве привлекол неговата резервираност и страмежливост или дивјак кој урла и ја исфрла вишокот на енергија. Тие и самите себе некогаш не можат да се препознаат. Секоја прекретница во животот и нив самите ги збунува.

  Ау, од збор до збор ме опишале....
   
 18. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  за мене е точноо сеееееееее :doh: хахах за вага баш таква сум еееееееееееххххеххехех :emo: :puke:
   
 19. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  Точни ли се за вас ? :^)
   
 20. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Бик
  Никогаш нема да ви кажат но секој бик сака некој да се грижи за него. Потајно сакаат сигурност. Големи хедонисти се. Чуството за несигурност ги прави да трупаат пари и матeријални добра па така можат во тешки моменти да станат и спонзори од најтежок тип. Многу се чуствителни па можат да сватат дека сигурноста произлегува од нивното верување во себе а не во матреијалните добра. Не треба да се чудите ако под душекот најдете пари кои ке ги сокријат од вас.

  За бик отприлика е се точно,само не кријам пари под душек,а и нема да кријам :D
   
  На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.