1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лагите и неискреноста на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од vaga95, 28 април 2012.

  1. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Хахахахахахахахахаххахахах smiley 22 :doh: јас морам да кријам в дупки оти мама ми ги зема башшшшшшш сите за на сметка демек :emo: ,,да се штеди децаааааааааааааааа,, :puke:
     
  2. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Точно си е за Јарец и за Водолија:)
     
  3. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Точно но што им требало дрогата да ја спомнат :^) :D
     
  4. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Скорпија
    Тајната на Скорпијата е таа што имаат многу тајни кои никогаш нема да ги откријат, ја чуваат својата приватност, но доколку им се отворите и им пристапите искрено тие ке почнат да ви се отвараат. Доколку сами сакате да откриете кои им се плановите нема да ви успее. Немој да заборавате дека се многу љубоморни, не простуваат и не забораваат, а после флертот на партнерот ја раскинуваат врската.


    Точно :clap:
     
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Рак
    Раковите се големи плачковци, па така секогаш кај вас имајте марамче. Овој знак секогаш се бави со исполнување на своите емоционални потреби, што е и причина на нивната несигурност. Освен што се плачковцизнаат да се однесуваат како пијавици срема партнерот. Досадуваат, бараат постојано да им се искажува љубов и да им се кажува дека тие вредат многу. Затоа и телефонот ке ви звони повеке одколку што треба. За да го избегнете тоа пуштете ги тие да се грижат за вас,или купите им маче или куче.

    -Блондираново е барем кај мене се точно од буква до буква.А и во другото има нешто точно ама не баш.
    И за близнаците има некои работи кои се точни :D
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Скорпија
    Тајната на Скорпијата е таа што имаат многу тајни кои никогаш нема да ги откријат, ја чуваат својата приватност, но доколку им се отворите и им пристапите искрено тие ке почнат да ви се отвараат. Доколку сами сакате да откриете кои им се плановите нема да ви успее. Немој да заборавате дека се многу љубоморни, не простуваат и не забораваат, а после флертот на партнерот ја раскинуваат врската.

    Па точно е, особено болдираново.
    Кога некој ќе ми се отвори и ќе ми се довери, кога ќе ми покаже целосна искреност, спремна сум и јас да бидам двојно поискрена. :)
     
  7. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Близнаци
    Близнаците се прикриени шизофреничари. Имаат подвоена личност, и никогаш нема да бидете сигурни со кого го поминувате времето,дали ве привлекол неговата резервираност и страмежливост или дивјак кој урла и ја исфрла вишокот на енергија. Тие и самите себе некогаш не можат да се препознаат. Секоја прекретница во животот и нив самите ги збунува.
    Јас баш добро си се познаваам за ова лажат :D
     
  8. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    не ми е баш погодено....
     
  9. Angelinkka

    Angelinkka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Обожавам кога се ми погодуваат... хахаха :rofl:
     
  10. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    самата за себе да пишував и да се фалев не ќе го склопев вака :lol:
     
    На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    :D Јас сум риба...и ова е точно......
    Риба
    Често се случува да Рибите не успеваат да постигнат хармонија помеѓу духовното и физичкото. Рибите се склони кон зависност на храна, книги, телевизија, дрога, секс. Многу се осетливи склони кон уметност. Верност према партнерот им паѓа тешко а тие сакаат партнерот да им е верен. Своите грешки лесно си ги опростуваат.

    ....а ми се случи врска со еден рак...што е комплетно точно исто....

    Рак
    Раковите се големи плачковци, па така секогаш кај вас имајте марамче. Овој знак секогаш се бави со исполнување на своите емоционални потреби, што е и причина на нивната несигурност. Освен што се плачковцизнаат да се однесуваат како пијавици срема партнерот. Досадуваат, бараат постојано да им се искажува љубов и да им се кажува дека тие вредат многу. Затоа и телефонот ке ви звони повеке одколку што треба. За да го избегнете тоа пуштете ги тие да се грижат за вас,или купите им маче или куче.
     
  12. Danai4

    Danai4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    37
    не погоди................................
     
  13. girl.heart

    girl.heart Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    4
    Девица
    Проблем со девиците е што никогаш не се задоволни. Уверени се дека никогаш и ништо не е доволно добро. Големи перфекцонисти се и болно педантни. Освен тоа мана им е што анализираат се па и најмала ситница, затоа нивните критики не ги земајте здраво за готово. Доколку сте со нив навикнете се на тоа дека некој ви ја кажува вистината ма каква и да е.
     
  14. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    за рак е погодено милион проценти
     
  15. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Овен
    Овните лесно се лутат и стануваат агресивни,а тоа е затоа што се многу плашливи особи. Овој знак е секогаш спремен за акција a е плашливец што го објаснува и неговиот темперамент кој му служи како оружје и заштита. Никогаш нема да ви признае но секој Овен е свесен дека многу ке си помогне ако го контролира бесот. Ако се впуштите во романса со овие вжарени глави бидете сигурни дека ке знаете да ги штитите своите интереси. Освен тоа мора да се потрудите да им бидете интересни бидејки досадата ја лечат со кавга.
     
  16. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Рак
    Раковите се големи плачковци, па така секогаш кај вас имајте марамче. Овој знак секогаш се бави со исполнување на своите емоционални потреби, што е и причина на нивната несигурност. Освен што се плачковцизнаат да се однесуваат како пијавици срема партнерот. Досадуваат, бараат постојано да им се искажува љубов и да им се кажува дека тие вредат многу. Затоа и телефонот ке ви звони повеке одколку што треба. За да го избегнете тоа пуштете ги тие да се грижат за вас,или купите им маче или куче
    точно...
     
  17. EleonoraLovato

    EleonoraLovato Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2012
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    676
    Бик
    Никогаш нема да ви кажат но секој бик сака некој да се грижи за него. Потајно сакаат сигурност. Големи хедонисти се. Чуството за несигурност ги прави да трупаат пари и матeријални добра па така можат во тешки моменти да станат и спонзори од најтежок тип. Многу се чуствителни па можат да сватат дека сигурноста произлегува од нивното верување во себе а не во матреијалните добра. Не треба да се чудите ако под душекот најдете пари кои ке ги сокријат од вас.

    тачнооо :D
     
  18. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    Девица

    Проблем со девиците е што никогаш не се задоволни. Уверени се дека никогаш и ништо не е доволно добро. Големи перфекцонисти се и болно педантни. Освен тоа мана им е што анализираат се па и најмала ситница, затоа нивните критики не ги земајте здраво за готово. Доколку сте со нив навикнете се на тоа дека некој ви ја кажува вистината ма каква и да е.