1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажговци (Канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од celineparis, 24 јануари 2018.

 1. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  930
  Допаѓања:
  2.574
  Серкан е згоден дечко, чија сакана го напушта поради тоа што нема пари. Дујгу е убава "сингл" девојка која останува без работа. Разочарани, и двајцата решаваат да заминат за Бодрум и да се запознаат, а првиот состанок е договорен од нивните пријатели. Но, уште на првата средба нешто почнува да "чкрипи" во престојната романса.

  [​IMG]

  http://tvpaket.com.mk/serii/telenoveli/6074-14-20-30-12-2017

  Како ви свиѓа серијава? Според мене е нова и интересна. :D
   
  На Crna Dama, Rama и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Мене ми е ЦАРСКА, не испуштам епизода
  Само шо има 9 епизоди, малку се
  Веќе сме стигнати до 6тата, уште околу 10-12 македонски епизоди
   
  На Rama и celineparis им се допаѓа ова.
 3. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.847
  Допаѓања:
  25.159
  Пол:
  Женски
  Mnogu interesna serija , edvaj cekam da pocne :D steta sto ima tolku malku epizodi .
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Па на турците не им се свиѓаше и немаше добар рејтинг, и затоа ја прекинаа
  Инаку одеше секој понеделник на Канал Д ова сето
   
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Интересна серија, но изгледа во Турција повеќе ги сакаат сериите во кои има насилство, криминал...
   
  На TutiFuti, celineparis и Rama им се допаѓа ова.
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Точно
   
 7. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  So prevod nekade moze da se gleda?
   
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Ne, osven toa so e na kanal 5, nema nikade
  Movtex pocna i samo prvata ja prevede
  Ali gledaj i uzivaj i taka uste dve nedeli ke igra :D :D :*
   
  На st2007 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.428
  Допаѓања:
  54.758
  Пол:
  Женски
  Последниве две епизоди ги ѕирнав,не сум толку во тек,но онака ми се виде добра,ќе ја изгледам докрај :D
   
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Ти препорачувам, јака е! :D
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  4.895
  Пол:
  Женски
  Kakо да ја најдам на турски ?
   
 12. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Iki yalanci i pises koj bolum go trazes
  Na youtube gi nema
  Kanal D ne gi stava celi seriite na youtube
  Na official site na Kanal D gi imas site :D
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.951
  Допаѓања:
  14.307
  Пол:
  Женски
 14. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.406
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам многу е интересна и го преставува животот во кој живеме .
  Баш ме интересира како ќе се дознае дека лажат дека се богати и дали на крај заедно ќе останат
   
 15. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  930
  Допаѓања:
  2.574
  На Crna Dama и marchi-cool им се допаѓа ова.
 16. Blessed ♥

  Blessed ♥ Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  428
  Ја гледам од почетокот серијава, интересна е, повеќе ги сакам ваквите отколку оние со драми, крадци-полицајци што крајот не им се знае.

  Есра ми е некако антипатична ама овој Наџи е смешен како појава :rofl:
   
  На LadyInTheDark, Arthur и celineparis им се допаѓа ова.
 17. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки

  Денеска одеше крајот на 6та и почетокот на 7ма епизода
  Најверојатно следната недела завршува!
   
  На Blessed ♥ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. muchacha_a

  muchacha_a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  14.580
  Пол:
  Женски
  Интересна е.ја гледам скоро секој ден.а не ми е јасно од каде пари најдат да изнајмат коли убави и да се преправат богаташи? А од што бил болен алп не слушнав прееска?
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  828
  Допаѓања:
  596
  Пол:
  Машки
  Значи Дујгу и Бурџу работат на сет, кај шо снимат филм
  И зимат си костуми
  Серкан (Наџи и Џенго не се толку дотеруват) наоѓа од некаде, работе у работилницата и зима плата и си купува
  А колите, Наџи работе у автосалон

  А Алп е психо, има пореметување у мозоко! :D :D :D
   
  На muchacha_a и Arthur им се допаѓа ова.
 20. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  5.406
  Пол:
  Женски
  Гледав на турската програма али не разбрав што се случува,
  џенго и наџи нешто ќе најдат за Алп некои слики и писма што ли е тоа? Алп нешто крие нешто има направено?