1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажен фејсбук

Дискусија во 'Канта' започната од anste, 2 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  127
  Некои луѓе прават лажен фејсбук... Дали знаете како може да се открие кој стои зад лажниот фејбук?
  на пример преку која ај пи адреса го направил профилот, или на некој друг начин?
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  хмммммм мх мх... :^) :?: :?: :?: Па мислам дека профилот може да биде направен од било кој компјутер така да прецизни информации не можеш да добиеш. Лично мое мислење (со мали познавања од оваа област) :)
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Не прифаќајте секој за пријател и нема да имате проблеми со лажни профили.
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 4. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.